Görüş Bildir
Haberler
Thodex Kurucusu Fatih Özer İçin Kırmızı Bülten Çıkarıldı

Thodex Kurucusu Fatih Özer İçin Kırmızı Bülten Çıkarıldı

Arnavutluk'a kaçan Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında kırmızı bülten çıkarıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Alınan bilgiye göre, 1994 Gebze doğumlu Özer'in, yatırımcıları 2 milyar dolar dolandırarak yurt dışına kaçtığına ilişkin haberler üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca 22 Nisan'da soruşturma başlatıldı.

Bu kapsamda, Özer hakkında 'bilişim sistemleri, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma' suçlarından İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliğince yakalama emri düzenlendi.

Başsavcılığın talimatıyla şüphelinin iş yerinde arama yapıldı ve banka hesaplarına tedbir konuldu.

Talep Bakanlıklara iletildi

Talep Bakanlıklara iletildi

İçişleri Bakanlığının 22 Nisan tarihli yazısıyla, İstanbul Havalimanı'ndan 20 Nisan'da Arnavutluk'taki Tiran Uluslararası Havalimanı'na gittiği belirlenen Özer'in, bu ülkede bulunduğu teyit edildi.

Bu kapsamda, Özer hakkında kırmızı bülten yayımlanması amacıyla Başsavcılık tarafından düzenlenen evrak İçişleri Bakanlığına iletildi.

Özer'in Türkiye'ye iade edilmesi amacıyla Arnavutluk'ta tutuklanması için Başsavcılıktan temin edilen belgeler, Adalet Bakanlığınca yapılan tercüme işleminin ardından gereği için Dışişleri ve İçişleri bakanlıklarına gönderildi.

Kırmızı bülten çıkarıldı

Kırmızı bülten çıkarıldı
İçeriğin Devamı Aşağıda

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'e kırmızı bülten çıkarıldı. Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle:

'Arnavutluk'a kaçan kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih ÖZER hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 22.04.2021 tarihi akşam saatlerinde Genel Müdürlüğümüze kırmızı bülten talebinin iletilmesi üzerine İnterpol nezdinde işlemler derhal başlatılmış ve 23.04.2021 tarihi saat 10.00 itibariyle kırmızı bülten çıkarılmıştır.

Ayrıca kırmızı bülten işlemleri yürütülürken söz konusu şahsın yakalanması ve gözlem altına alınması için dün gündüz saatlerinde Emniyet Genel Müdürümüz Sn. Mehmet Aktaş Arnavutluk Emniyet Genel Müdürü ile, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu da yine dün akşam saatlerinde Arnavutluk İçişleri Bakanı Sn. Bledar Cuci ile telefon görüşmesi yapmışlardır.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
126
12
10
7
6
6
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Murat D

Süreç bire bir tosuncuk ile aynı. HER HABER AYNI. Kanmayın böyle şeylere. Hiçbir halt gelişme olmayacak. Üzgünüm maddi kayıplarınız için.

Tuna Karahan

Bakanlarımızda vardır bu arkadaşlarının telefon numarası,arasın çağırsınlar!

Tosunu alabildinizmi bunu alicaksiniz giden gitti ama ins. Bulunur dolandirilmak cok kotu bir durum