The Exorcist Filmine Konu Olan Gelmiş Geçmiş En Korkutucu Şeytan Çıkarma Ayini: Roland Doe Olayı

64PAYLAŞIM

Yaşanmış olduğuna gerçekten inanamıyorum. 😱

Kaynak: https://en.wikipedia.org/wiki/Exorcism_o...

Tarihler 1940'lı yılların sonunu gösterdiğinde henüz 14 yaşında olan Roland Doe isimli bir çocuk, Maryland'deki evinde doğaüstü deneyimler yaşamaya başlıyor.

Tek çocuk olan Roland, Harriet Teyzesi ile sıkı bir bağa sahipti, fakat teyzesi vefat ettikten sonra birtakım farklı olaylar yaşıyor.

Teyzesi Harriet'ın ölümünün ardından Ouija tahtası ile ilgilenmeye başlayan Roland, teyzesiyle iletişim kurmaya çalışırken, farklı bir varlıkla iletişime geçiyor.

Roland bunun farkında olmasa bile ölüm olayından bir süre sonra evin içerisinde tuhaf sesler, kendi kendine hareket eden mobilyalar ve uçan vazolar gibi paranormal aktiviteler görülüyor.

Aile bir süre sonra yardım almak için Papaz Luther Miles Schulze ile görüşüyor ve bu alana ilgi duyan Papaz, Roland'ı bizzat gözlemleyebilmek için onu bir gece evinde misafir ediyor.

Papaz Schulze, Roland'ın kaldığı gece eşyaların hareket ettiğine ve vazoların uçtuğuna bizzat şahit olsa da Parapsikolog JB Rhine, Schulze'nin bu durumu abarttığını düşünerek çocuğun bizzat bir Katolik Rahibe görünmesini tavsiye ediyor.

Bunun üzerine bir Roma Katolik Rahibi olan Edward Hughes, Georgetown Üniversitesinde şeytan çıkarma işlemi gerçekleştiriyor.

Roland, şeytan çıkarma esnasında ellerindeki kelepçelerden birisinden kurtulmayı başarıyor ve yatağın altındaki yaylardan birini alarak rahibin kolunu kesiyor.

Bunun üzerine aile, Bishop ve Bowdern adlı iki rahiple iletişime geçiyor. Rahipler, Roland'ı evinde ziyaret ettiklerinde ise gözlerine inanamıyor.

Roland'ın yatağı titriyor ve etraftaki nesneler uçuyor. Bunun yanı sıra Roland gırtlağından gelen kalın bir sesle kutsal olmayan şeyler hakkında konuşuyor.

Durumu canlı canlı gören rahipler, Katolik Kilisesini bilgilendiriyor ve Başpiskoposluk Bowdern'e şeytan çıkarma yapması için izin veriyor.

Birkaç kez süren şeytan çıkarma ayininin ardından Walter Halloran isimli bir rahip, Bowdern'e yardım için geliyor.

Şeytan çıkarma esnasında Roland'ın vücudunda "şeytan" ve "cehennem" kelimeleri beliriyor. Aynı zamanda ayninin en önemli kısmında yatak şiddetli bir şekilde sallanmaya başlıyor.

Roland, ayin esnasında Halloran'a saldırarak burnunu kırıyor, fakat ayin bittikten sonra Roland normal yaşantısına geri dönüyor.

Başarılı geçen şeytan çıkarma işleminin ardından Roland'ın hikayesi William Peter Blatty'e ilham oluyor ve ortaya The Exorcist çıkıyor.

Kayıtlarda çocuğun ismi Roland Doe olarak geçse de bunun bir takma isim olabileceği düşünülüyor.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Şeytan Çıkarma Ayininde İşkenceyle Öldürülen Anneliese Michel'in Hikayesi - onedio.com
Şeytan Çıkarma Ayininde İşkenceyle Öldürülen Anneliese Michel'in Hikayesi - onedio.com
Bir Şeytan Çıkarma Uzmanının Gözünden: Korku Filmlerinde Sıklıkla Gördüğümüz Egzorsizm Ayinleri Hakkındaki Tüm Detaylar - onedio.com
Bir Şeytan Çıkarma Uzmanının Gözünden: Korku Filmlerinde Sıklıkla Gördüğümüz Egzorsizm Ayinleri Hakkındaki Tüm Detaylar - onedio.com
Kimisi Filmlere Konu Olmuş, Kimisi de Filmleri Aratmayan 10 Şeytan Çıkarma Hikayesi - onedio.com
Kimisi Filmlere Konu Olmuş, Kimisi de Filmleri Aratmayan 10 Şeytan Çıkarma Hikayesi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir