Süper Lig Kulüplerinin Harcama Limitleri Açıklandı, Sosyal Medyada Taraftar Gruplarından Tepkiler Yağdı

15PAYLAŞIM

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kulüp Lisans Kurulu, Süper Lig kulüplerinin 2020-2021 sezonu takım harcama limitlerini açıkladı. TFF'nin açıklamasına sosyal medyada paylaşım yapan taraftar gruplarından tepkiler gelmeye başladı. İşte detaylar.

TFF'den yapılan açıklamada: "Süper Lig bünyesinde yer alan kulüplerin, Profesyonel Futbolcu Ücret Giderleri, A Takım Teknik Kadro Ücret Giderleri, Transfer Harcamaları ve Menajer Giderlerinin, TFF tarafından EK-XII’de yer alan usullerle belirlenecek limitler dahilinde kalması zorunludur. TFF, takım harcama limitlerini belirleyerek Süper Lig kulüplerinin sürdürülebilir finansal yapıya ulaşmasını sağlamayı amaçlamaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nın 89. Maddesi kapsamında, Ek XII'de yer alan usullerle belirlenen Süper Lig Takım Harcama Limitleri şu şekilde hesaplandı:

Takım harcama limitinin aşılması durumunda uygulanacak cezalar şöyle:

  • Yüzde 5'e kadar ihtar cezası verilir.

  • Yüzde 6 - yüzde 10 arası kadro sınırlaması cezası verilir.

  • Yüzde 11 - yüzde 15 arası transfer yasağı cezası verilir.

  • Yüzde 16 - yüzde 20 arası 1 puan silme cezası verilir, buna ek olarak transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezası yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır.

  • Yüzde 21 - yüzde 25 aşılması durumunda 2 puan silme cezası verilir, buna ek olarak transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezası yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır.

  • Yüzde 26 ve üstü aşılması durumunda 3 puan silme cezası verilir, buna ek olarak Transfer Yasağı, Kadro Sınırlaması ve Para Cezası yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanır.

TFF'nin Süper Lig 2020-2021 sezonu harcama limitlerini açıklaması ardından sosyal medyada Fenerbahçe taraftarından büyük tepki yapıyor.

Sosyal medyadan büyük tepki göstererek dekoder iptal kampanyası başlatan Fenerbahçe taraftarının Twitter paylaşımları kısa sürede TT oldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erlik

Ben bu işten bir halt anlamadım. Neredeyse tüm kulüpler biz bu kadar bekliyorduk diyor, bir Fenerbahçe çıkıp vit vit ediyor. Her yerde Fenerbahce taraftarının saçma sapan isyanlarını görüyorum. Sanırsın ayaklanma çıkarıp, özerklik isteyecekler. Biri “kurdun düşüne kan değdi” yazmış bir diğeri bambaşka saçmalamış. Tüm kulüpler için geçerli aslında bu nasıl bir manyaksınız. Bu ülkede ne cinayetler ne yolsuzluklar oldu kimsenin sesi çıkmadı. Şimdi tuttuğunuz takımın ayağına taş deydi diye mi bu isyan. Merak etmeyin bir siyasi çıkar oy için kurtarır, gene herkes bildiği gibi yaşar

ancient_guy

Bir de Gaziantep niye o kadar yüksek onu da anlamadım, adamlar Süper Lig'e geçen sene çıkmadılar mı? Lig ikincisi Trabzondan daha yüksek limit verilmiş.

lucidum

Anlamam etmem ama cidden GS ve diğer takımlar arasında baya fark var. İlginç. P.S.: Galatasaray'lıyım. Kağıt üzerinde.

tintin

Futboldan da bu fiyatlandırmanın neleri baz alarak yapıldığından da anlamam. Ama şu tablo bana siyasetin girdiği her yeri bok ettiğini gösterdi. Başakşehirin ödeneği Trabzon'u geçmiş, Fener'i kıl payı kaçırmış. Şaka gibi. D

utku-yildirim2

Başakşehir şampiyon oldu seneye şampiyonlar ligine gidicek onlara da az verilmiş

csa

İçlerinden bir tanesi de adam gibi kaynak gösterip neden hakkaniyetsiz olduğunu yazamamış. FB'nin durumu malum, Ali Koç geldiğinden beri yırtınıyor adamcağız kulüp düzlüğe çıksın finansal olarak. GS'ı bilemiyorum ama bu tablodan gördüğüm en iyi durumdaki kulüp herhalde... Gerçi umrumda değil pek. Bu futbol kadar illet nefretlik bir spor yok. Oynaması keyifli de, izlemekten bu kadar delice zevk alınması ve bu kadar fazla kişi tarafından deli gibi para dökülmesi hala enteresan geliyor. Türkiye özelinde bunu söylüyorum, futbolun kalitesi ve harcanan parayı düşününce oransal olarak bizden çok bu spora para gömen millet var mı merak ediyorum...

Görüş Bildir