Görüş Bildir

TFF Başkanı Demirören, KKTC'de

Haberler
> TFF Başkanı Demirören, KKTC'de

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, TFF ile Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) arasında yaşanan sorunun Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA) kuralları çerçevesinde çözüleceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, davetlisi olarak KKTC'ye gelen Yıldırım Demirören’i Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Kabulde, Başbakan Yardımcısı Ekonomi Turizm Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu ve diğer yetkililer hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Eroğlu kabulde yaptığı konuşmada, Demirören ve ekibini KKTC’de görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Eroğlu, Kıbrıs’ta da Türkiye’de olduğu gibi yediden yetmişe herkesin futbola meraklı olduğunu ifade etti. Eroğlu, TFF ile KTFF ilişkilerinin FIFA nezdinde engellemelerle karşılaştığına işaret ederek, Türkiye’de federasyon başkanlığı yapmanın zorluklarını anlattı.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören de Kıbrıs’taki futbolun sorunlarına çözüm aradıklarını, birincil amaçlarının KKTC’nin FIFA nezdinde tanınması olduğunu söyledi. Federasyon olarak yapıcı neticeler alma amacında olduklarını belirten Demirören, 'Buranın sorunlarını kendi sorunumuz gibi görüyoruz' dedi.

Bir gazetecinin, 'TFF ile KTFF arasında yaşanan sorunları nasıl aşmayı planlıyorsunuz?' sorusuna Demirören, 'Muhakkak sorun çözülecek ama ne şekilde çözülürse çözülsün FIFA’nın kuralları çerçevesinde çözülecek' yanıtını verdi.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?