Testi Adım Adım Çöz ve Şehre Korku Salan Katili Yakalayabilecek misin Gör!

150PAYLAŞIM

Yaşadığın ülkenin küçük bir şehri, hiç alışık olmadığı bir huzursuzlukla karşı karşıya. Yıllarca ülkedeki en güvenli şehir ilan edilmişken, yıl içerisinde üst üste gelen cinayetler, bütün halkı paniğe sürüklemiş durumda. Yetkililer, cinayetlerin bir seri katilin işi olduğundan emin; ancak kimsenin elinde tek bir ipucu dahi yok. Üstelik katil, kurbanlarını belli bir profile göre de seçmiyor. Dolayısıyla herkes, hedef halinde...

Genç yaşına rağmen yıllarca olay çözmüş yetenekli dedektiflerden bile daha ünlü hale geldiğinden, olay üzerinde çalışan istihbarat ekibi tarafından yardımın istendi. Ekip içerisinde daha yaşlı ve tecrübeli bir dedektifle anlaşılması gerektiğine dair karşıt görüşler de vardı, yani yeteneklerine ikna olmamış, belki de seni kıskanan kişiler bile var!

Bu yüzden istihbarat, bu milyon dolarlık görev için tek bir şart koşuyor: tek bir cinayet dahi işlenmeden katili ortaya çıkarman!

Katili bulmak için fazla zamanın yok, yeni cinayet her an işlenebilir! Ne yapsan?

Cesetleri incele
Olay mahallerinde araştırma yap
Kurbanların aileleriyle konuşup ipucu yakalamaya çalış

Katil cinayetleri birbirinden son derece alakasız ve uzak noktalarda işlemiş, dolayısıyla araştırmayı kısa bir sürede bitirmen zor olacak. İstihbarattan yardım isteyebilirsin.

Tek başına devam et
Destek iste

İşin zor, çünkü çok fazla cinayet mahali var. Fakat katillerin cinayet mahaline döndükleri gerçek. Birini seçmen gerek.

En çok boğuşmanın gerçekleştiği olay mahaline git
Son cinayetin işlendiği yere git
İlk işlenen cinayetin mahaline git
Ormanda işlenen tek cinayetin olduğu yere git

Tuzağa düştün!

Katil, kendisinin son cinayet mahalinde bir uzman tarafından aranacağını tahmin ettiğinden, asıl ekipler incelemelerini tamamladıktan sonra içeri tuzak kurmuştu. Böylece işin en uzmanı, sonradan olaya dahil olduğunda onu saf dışı bırakmak ve gelecekte işe dahil olmayı düşünen diğer dedektiflere de korku salmak istiyordu. Kapıyı açıp içeri girdiğin an kapı koluna bağlı bir mekanizmayla bir silah ateşlendi ve göğsünden vuruldun, olay yerinde hayatını kaybettin... Katili çok hafife almıştın!

Yanlışa kurban gittin!

İlk cinayetin işlendiği yerde, kurbanın babası her gece katilin dönmesini bekliyordu. O da senin gibi, katillerin olay mahaline döndüklerini biliyordu. Günlerce her gece oraya gidip, usanmadan evladının intikamını almak için beklemişti. Gece mahali incelemeye geldiğinde, sana da arkandan sessizce yanaştı kafana çok sert bir cisimle vurarak seni bayılttı. Sonrasını bilmiyorsun, çünkü hiç uyanamadın...

Zehirli bir yılan tarafından ısırıldın!

Ormanın derinliklerinde ilerlerken, bir yılan tarafından ısırıldın. Bu bölgede normalde birkaç zararsız tür dışında yılanlar olmadığından, bu konuda bir önlem almamıştın. Fakat katil, cinayetten sonra ormana zehirli yılan türleri bırakacak kadar psikopattı. Belli ki bu bölgede sonradan inceleme yapacak dedektiflerin işini kolaylaştırmayı hiç istemiyordu. Maalesef ısırık nedeniyle hayatını kaybettin!

Katilin bir kurbanla en çok boğuşma yaşadığı olay mahaline gitmeye karar verdin. Burada şüpheli davranışları olan biri gözüne çarptı.

Adamı kendin takip et
Adamı izlemesi için sokaktaki pilavcıya para ver

Adam bir sokak ayrımında kaybolsa da, şansına gittiği yönü tahmin ettin. Tekrar görüş alanına girdiğinde yanında artık biri daha vardı, üstelik adam, bu kişinin kafasına silah dayamıştı.

Bağırarak silahını çek ve koşmaya başla
Silahını çek ve sessizce adamı vurabileceğin kadar yaklaşmaya çalış
Ne olacağını izle

Fark edildin!

Katil sandığından bile iyiydi, senin yaklaşmakta olduğunu bir şekilde fark etti. Yakaladığı kişiyi kafasından vurursa kurtarma şansın olmadığından onu kovalayacağını biliyordu, o yüzden göğsünden vurup kaçmaya başladı. Kovalarsan yerdeki kişi ölecekti ve bunu göze alamadın, katili bırakıp yerdeki kişiyi kurtarsan da, artık katil senden haberdar olduğundan görev elinden alındı... Katil de hiçbir zaman yakalanamadan cinayetlerine devam etti.

Eline yüzüne bulaştırdın!

Katil bir an afallasa da, hemen toparlandı ve zekice bir karar aldı. Yakaladığı kişiyi kafasından vurursa kurtarma şansın olmadığından onu kovalayacağını biliyordu, o yüzden göğsünden vurup kaçmaya başladı. Kovalarsan yerdeki kişi ölecekti ve bunu göze alamadın, katili bırakıp yerdeki kişiyi kurtarsan da, artık katil senden haberdar olduğundan görev elinden alındı... Katil de hiçbir zaman yakalanamadan cinayetlerine devam etti.

Artık katil olduğunu bildiğin kişi, silahını çekmedi ve önündeki kişiyi tehdit ederek bir terk edilmiş binaya soktu. Dışarıdan içeriyi görebiliyordun, katil cebinden çıkardığı hapları tehdit ettiği kişiye içirmeye çalışıyordu.

Hemen silahını çekip içeri dal
İzlemeye devam et

Tuzağa düştün!

Katil zekasıyla seni alt etti, kusursuz bir plan tasarlamış. Buraya kadar başarıyla ulaşsan da, kimsenin bulamadığı katil bulup yeteneklerini konuşsan da, cesur davranıp kurbanı kurtarmaya çalışsan da, içeri girdiğin an kafana dev bir bıçak saplanmıştı... En azından onurunla öldün...

Duygusuz ama yetenekli bir dedektifsin, başardın!

Vicdanını susturdun ve öylece izlemeye devam ettin, katip hapları kurbanına içirip oracıkta öldürdü. Sonrasında dışarı çıktı, birkaç adım geriden üzerine atlayacakken bir yaprağa bastın ve arkasını döndü. Ateş etse de tutturamadı, yere yatırdın. Boğuşma sonucunda pes etmedi, yakalaman çok zordu. Yere düşen silahına uzanıyordu, senin silahın da yakınındaydı. O silahına ulaşmadan sen ulaştın ve vurdun, oracıkta öldü... Katilin cinayetleri kurbanlarına hap içirerek işlediğini ve böylece elini hiç kirletmediği ve arkasında delil bırakmadığını çözmüştün, ancak kurbanın ölümüne izin verdiğin için herkes sana saygısını yitirmişti...

İstihbarattan yardım istedin ancak işlerinde çok yavaşlar, ve onlara pek de güvenmiyorsun. Sokak çocuklarından oluşturacağın bir ağın daha iyi iş çıkarabileceğini düşünüyorsun.

İstihbarata güven ve devam etmelerini söyle
Bilgi toplama işini sokak çocuklarına devret

İstihbarat hiçbir şey bulamadı...

İstihbaratın senin kalitenden çok aşağıda kalan görevlilerine güvenmemeliydin. Zaten bu göreve seni çağırmalarının nedeni, o yeteneksiz ajanlarının haftalardır katili yakalayamamasıydı. Katil bir masumu daha öldürdü ve sana verilen süre de bitmiş oldu. Kendi beceriksizliklerini görmezden gelip günah keçisi olarak seni ilan ettiler ve işe başka bir dedektifi aldılar.

Birkaç cesedi inceledin ve üç tanesinin cebinden çıkan kağıtta yazan isim aynıydı: Abraham! Bu kişi katil de olabilir, sıradan bir uyuşturucu satıcısı da...

Cesetleri inceleme için laboratuvara gönder
Abraham'ı aramaya koyul

Kurbanların aileleriyle konuşmak için yollara düştün. İlk konuştuğun aile, çocuklarının arkadaşı olan Abraham adlı birinden şüphelendiğini söyledi.

Abraham'ı aramaya koyul
Diğer ailelerle konuşmaya devam et

Sonuçlara göre cesetlerin tamamında aynı kimyasala rastlandı ve bu kimyasalın bir ilacın bileşiminde olduğu fark edildi, şehirde o ilacı satansa tek bir eczane var.

Eczanenin sokağında pilavcıya para ver ve gözlem yapmasını iste
Zaman kaybetmeden eczaneye gir

Pilavcı sana önemli bilgiler getirdi ve az önce şüpheli birinin eczaneye girip bir süre oyalandıktan sonra çıktığını, pek tekin biri olmadığını düşündüğünü söyledi.

Pilavcıya adamı takip etmesini söyleyip ekstra para ver
Tehlikeyi göze al ve adamın peşine düş

Fark edildin!

Nasıl olduğunu anlamasan da katil bir şekilde simitçiyle konuştuğunu anlamıştı, bu yüzden ekstra dikkatli davranmış ve takip edildiğini anlamıştı. Bir sokakta seni pusuya düşürdü... Canından olmuştun.

Abraham'ın peşine düştün ancak elindeki tek şey bir robot resim.

Abraham'ı bulma işini sokak çocuklarına bırak
Abraham'ı bulması için bir polis memurundan yardım iste

Ele verildin!

Sokak çocuklarının bilgi toplama konusunda daha iyi seçim olacağı konusunda haklı mısın bilinmez, ancak pek güvenilir çıkmadılar! İçlerinden biri seni istihbarata ispiyonlamıştı. İstihbarat da kendini gizli tutmadığın ve onlara da güvenmediğin için seni bu olaydan almanın doğru olacağına karar verdi...

Polis memurundan Abraham'ı bulduğuna dair bir telefon geldi, seninle konuşmak istiyor. Ancak sesi biraz şüpheli geldi, belki de kuruntu yapıyorsun.

Polis memuruna güven ve konuşmayı kabul et
Zaman kaybetme ve diğer ailelerle konuş

Diğer kurbanların aileleriyle konuştun ve cinayetlerde ortak bir nokta olduğunu fark ettin: Katil kurbanlarını hep iş çıkışlarında öldürüyordu.

Kurbanların iş arkadaşlarıyla konuş
İş yerlerinin etrafını gözlemle

Patlamaya kurban gittin!

İş yerlerini incelemek için son kurbanın iş yerine gittin, iş arkadaşlarıyla konuşurken bir anda büyük bir patlama yaşandı ve onlarca insanla birlikte hayatını kaybettin. Patlamaya neye neden olduğu, kimin veya kimlerin gerçekleştirdiğiyse hiç anlaşılamadı.

İki gün önce öldürülmüş bir kişinin iş yerinin sokağındaki eczanede gariplikler sezdin, fazla güvenlik önlemi var gibi duruyordu.

Eczanenin olduğu sokaktaki pilavcı eczaneyi gözlemesi için para ver
Zaman kaybetmeden eczaneye git

Pilavcı esrarengiz bir şekilde öldürüldü!

Bu katil gerçekten gördüklerin arasında en psikopatı olmalı! Pilavcı, sen para verip katilin peşine taktıktan birkaç saat sonra ölü olarak bulundu. Üstelik katille ilgili bir iz bile yoktu. Şüphelendiğin kişinin katil olduğunu net şekilde anladın ancak istihbaratı buna ikna etmen mümkün değildi; olaydan alındın.

Karanlıklara daldın!

Eczaneye girdiğinde içeride de güvenliğin abartıldığını fark ettin, burada bir şeyler dönüyor olmalıydı. İçeride dolaşırken biri senden şüphelendi, küçük bir şehir olduğundan gelen çoğu kişiyi tanıyorlardı fakat sen yabancı olduğundan ekstra dikkat çektin. Gelip parolayı sordu, olayı hemen çakıp gizemli çetelerin çok kullandığı parolalardan birini söyledin, ancak tutmadı. Baldırına bir iğne battı ve anında bayıldın, arka tarafa götürüldün... Sonrasını bilmiyorsun bile, bir daha ayılamadın.

Çetenin eline düştün!

Polis memuru hakkında yanılmamışsın, Abraham'ın da dahil olduğu bir uyuşturucu çetesiyle birlikte çalışıyormuş. Seni ortadan kaldırmaya karar vermişlerdi, maalesef tek kurşunla öldürüldün ve ıssız bir ormana gömüldün...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
serhat-kunugus

Devamı gelsin bu testlerinn..please...

deniz-ozdemir30

Olum ya son kurban öldü sonra vurdum katili ne duygusuzmuşum

fatih-emre-kocak

Lan tam Sherlock Holmes gibi gidiyordum bi anda patlamaya kurban gittim

hot-dog

1.,2.şık 2.,2.şık 3.,1.şık 4.,1.şık 5.,3.şık 6.,2.şık

serhat-kunugus

Bu tür testler mükemmel devamı gelsinn

Görüş Bildir