Terör Saldırısında Kaybettiğimiz 44 Cana Veda...

 > 
477PAYLAŞIM

Cumartesi gecesi ülkemiz yine bir terör saldırısıyla sarsıldı. Türkiye'nin 20 iline ateş düştü. Baba, kardeş, eş, sevgili, evlat... İstanbul, Beşiktaş'daki hain saldırıda kaybettiğimiz 44 can son yolculuklarına uğurlanıyor. 

İstanbul'da Terör Saldırısı: 'Şehit Sayısı 44'e Yükseldi' - onedio.com
İstanbul'da Terör Saldırısı: 'Şehit Sayısı 44'e Yükseldi' - onedio.com

Şehit polis Hakan Tanrıkulu Sinop'tan 10 bin kişi ile uğurlandı

İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena Stadı yanında bombalı terör saldırısında şehit olan polis memuru 23 yaşındaki Hakan Tanrıkulu, bugün memleketi Sinop'un Durağan İlçesi'nde 10 bin kişinin katıldığı törenle, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehit polisler Börklüoğlu ve İke Kayseri'de toprağa verildi

Törene şehitlerin aileleri ve yakınlarının yanı sıra, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, askeri yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Şehit İke ve Börklüoğlu'nun naaşları, kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlıktaki Polis Şehitliği'nde toprağa verildi.

Tören sırasında bir şehit yakını da tabutun başında beklerken ağlayan polis memurunun gözyaşlarını sildi.

Adana şehitlerini uğurladı

Saldırıda şehit olan polis memurları 31 yaşındaki Adem Oğuz ve 22 yaşındaki Mehmet Atıcı, Adana'da son yolculuklarına uğurlandı.

Merkez Sabancı Cami'nde düzenlenen uğurlamaya Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, milletvekilleri, vatandaşlar ve şehitlerin yakınları katıldı.

Isparta şehit polis memuru Durmuş Öcal'ı uğurladı

Şehit polis memuru Durmuş Öcal'ın cenazesi gece yarısı Isparta'ya getirilerek Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulaması Hastanesi morguna konuldu. Bugün saat 11.00'de dualarla morgdan alınan şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, merkez Doğancı Mahallesi'ndeki baba evine getirildi. Yüzlerce kişinin gözyaşlarıyla karşıladığı cenaze aracı baba evine getirildiğinde duygulu anlar yaşandı. 

Ardından dualar eşliğinde şehidin cenazesi tören için Isparta Valiliği önüne götürülerek yapılan törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Şanlıurfa'da Terör saldırısında şehit olan polis memurları 24 yaşındaki Mehmet Taş ve 21 yaşındaki Enes Çiçek için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü bahçesindeki törene Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Vali Güngör Azim Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Kasım Gülpınar ve İbrahim Halil Yıldız, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, şehitlerin aileleri, yakınları, askeri erkan ve polisler katıldı.

Şehit olan polis memuru 24 yaşındaki Bora Çelik'in cenazesi, memleketi Niğde'nin Bor İlçesi'nde törenle toprağa verildi.

İlçe merkezindeki Bor Paşa Cami'nde düzenlenen törene Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, milletvekilleri, çok sayıda kişi ve şehidin ailesi katıldı. Bekar olan ve 4 ay önce göreve başlayan şehit polis memuru Bora Çelik'in güçlükle ayakta duran babası Nuri, annesi Rahime Çelik'i, yakınları teselli etmeye çalıştı.

Şehit polis Çetin Sarıkaya, Elmadağ'da toprağa verildi

Bombalı saldırıda şehit olan polislerden 29 yaşındaki Çetin Sarıkaya'nın cenazesi, Ankara'nın Elmadağ İlçesi'nde kılınan cenaze namazından sonra Elmadağ Şehitliği'nde toprağa verildi. 

Şehidin annesi İnci Sarıkaya oğlunun cenazesinde "Seni bu hale getirenler kahrolsun" dedi.

Vefa Karakurdu'nun naaşı Zonguldak'ta toprağa verildi

Helallik alındığı sırada şehit emniyet müdürünün eşi Emel, çocukları Kaan ve Duru, annesi Sabriya, babası emekli Emniyet Müdürü Erdal Karakurdu ve yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Şehidin cenazesi, ikindi vaktinde kılınacak namazın ardından toprağa verildi.

Berkay Akbaş'ın cenazesi son kez babaevinde...

İstanbul'daki hain terör saldırısında hayatını kaybeden Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Berkay Akbaş'ın (19) cenazesi Sinop'daki evlerine getirildi.Helallik alınmasının ardından cenaze Sinop Aleaddin Camisi’ne getirildi. Buradaki törene Sinop Valisi Hasan İpek, AK Parti Sinop milletvekili Nazım Maviş, CHP Genel BAşkan Yardımcısı Engin Altay, CHP Sinop milletvekili Barış Karadeniz, protokol üyeleri, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Berkay Akbaş, Çukurbağ Mezarlığı’nda gözyaşları içinde toprağa verildi.

Umutları Çaldılar! İstanbul'daki Patlamada Hayatını Kaybeden Tıp Öğrencisi Berkay Akbaş - onedio.com
Umutları Çaldılar! İstanbul'daki Patlamada Hayatını Kaybeden Tıp Öğrencisi Berkay Akbaş - onedio.com

İstanbul Beşiktaş’taki hain terör saldırısında şehit olan polis memuru Murat Yılmaz, memleketi Muş’ta Türkçe ve Kürtçe ağıtlarla son yolculuğuna uğurlandı.

22 yaşındaki şehit Murat Yılmaz için Muş Valiliği önünde tören düzenlendi.

Şehit polisler Doğan ve Dikmen Malatya'da son yolculuğuna uğunlandı

Şehit polis memurları Okan Doğan ve Hamdi Dikmen'in naaşları, İstanbul'daki işlemlerinin ardından memleketleri Malatya'ya getirildi.

Malatya Şehir Mezarlığındaki törene şehitlerin aileleri ve yakınlarının yanı sıra Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Mustafa Toprak, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Naaşlar düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

Şehit polis Mustafa Öztürk Samsun'da toprağa verildi

Samsun Çarşamba Devlet Hastanesi morgundan alınan 27 yaşındaki polis memuru Mustafa Öztürk'ün Türk bayrağına sarılı naaşı, cenaze aracına konularak Rıdvan Paşa Camisi önündeki caddeye getirildi. 

Burada düzenlenen törene şehidin yakınlarının yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit polis memuru Hüseyin Dalgılıç'ın cenazesinin Bostanlı Beşikçioğlu Camisi'ne getirilmesinin ardından yakınları, Türk bayrağına sarılı naaşının başında gözyaşı döktü.

Şehidin yakınlarını, polis memurları teskin etti.

Törene katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de şehidin ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi.  Şehit Hüseyin Dalgılıç, Işıkkent Şehitliğinde toprağa verildi.

Şehit olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanı Ahmet Dokuyucu, Kahramanmaraş'ta toprağa verildi

Terör saldırısında şehit olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanı Ahmet Dokuyucu'nun (39) Necip Fazıl Şehir Hastanesi morgundan alınan naaşı, konvoy eşliğinde Dulkadiroğlu ilçesindeki Elmalar Mahallesi'nde bulunan babaevine getirilerek, helallik alındı. 

İl Müftü Yardımcısı Davut Polat'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, zabıtaların omuzlarında tekbirler eşliğinde taşındı ve mahalle mezarlığına defnedildi.

İstanbul'daki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Haşim Usta, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

İstanbul'daki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Haşim Usta, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.
İstanbul'daki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Haşim Usta, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Beşiktaş'ta meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden polis memuru Usta için öğle vakti Fatih Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törenin ardından Şehit Usta'nın cenazesi, defnedilmek üzere Edirnekapı Şehitliğinde götürüldü.

İstanbul’daki hain terör saldırısında şehit olan polis memuru Mehmet Zengin Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı.

Törene TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, şehidin aile yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törenin ardından şehit Zengin’in naaşı, toprağa verilmek üzere Karşıyaka Mezarlığı’na götürüldü.

Şehitler Polisler İçin İlk Tören - onedio.com
Şehitler Polisler İçin İlk Tören - onedio.com

Şehit Emniyet Amiri Kadir Yıldırım'a son veda

İstanbul Haber: Beşiktaş'taki terör saldırısında şehit düşen Emniyet Amiri Kadir Yıldırım, Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Törenin ardından şehit Yıldırım'ın cenazesi, defnedilmek üzere Edirnekapı Şehitliği'ne uğurlandı.

Konya'da Şehit polis Metin Düzgün dualarla uğurlandı

İstanbul’daki bombalı terör saldırılarında şehit olan polis memuru Metin Düzgün, memleketi Konya’da gözyaşları içinde ve dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze namazına, şehidin ailesi, yakınları, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, protokol mensupları, askeri ve sivil erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit polis Hamit Şahin son yolculuğuna uğurlandı

Beşiktaş’ta yaşanan bombalı terör saldırısında şehit olan polis memuru Hamit Şahin, Güngören’den uğurlandı. Aslen Bayburtlu olan ve Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Ensar Özcan'ın yakını olan Şehit Hamit Şahin'in cenazesi, Güngören Gençosman Yeşil Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Dursunköy Mezarlığı’nda defnedildi.

23 yaşındaki şehit polis Hamit Şahin'in cenazesine; şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Maliye Bakanı Naci Ağbal, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman ve askeri yetkililer ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Tunç Uncu dün son yolculuğuna uğurlanmıştı

Terör saldırısında şehit olan Kartal Yuvası mağazası çalışanı Tunç Uncu için dün Zincirlikuyu Camii’nde bir cenaze töreni düzenlendi.

Tunç Uncu’nun Beşiktaş bayrağına sarılı cenazesi, ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından dualarla Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

Hain Terör Saldırısında Hayatını Kaybeden Kartal Yuvası Çalışanı Tunç Uncu - onedio.com
Hain Terör Saldırısında Hayatını Kaybeden Kartal Yuvası Çalışanı Tunç Uncu - onedio.com
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir