Umutları Çaldılar! İstanbul'daki Patlamada Hayatını Kaybeden Tıp Öğrencisi Berkay Akbaş

51bPAYLAŞIM

Dün İstanbul'da yaşanan terör saldırısı, yine umut dolu hayatları çaldı, yine birçok ailenin evine ateş düşürdü. Bunlardan bir tanesi de 19 yaşındaki Berkay Akbaş. İstanbul'a gezmeye gitmişti. Yine evine dönecek, kaldığı yerden hayatına devam edecekti. Sınavlarına çalışacak, doktor olacaktı... Olmadı... Terör, Berkay'ı da aramızdan aldı.

Berkay daha 19 yaşında, pırıl pırıl bir delikanlıydı. Umut dolu gözleri, ona çok yakışan gülümsemesi vardı. Hafta sonu arkadaşlarıyla beraber İstanbul'a gezmeye gitmişti.

Patlama yaşandığı sırada stadın önünden arabayla geçiyorlardı. Ailesi patlama haberini duyar duymaz ona ulaşmaya çalıştı. Sosyal medyadan da sordular, soruşturdular.

Onun hastaneye kaldırıldığını söylüyordu görenler. Babası bir an belki de rahat bir nefes aldı bu haberi duyunca.

Ama olmadı... Kurtulamadı Berkay... Hain bir bomba, Berkay'ı çekip aldı bu dünyadan. Halbuki daha yeni Tıp Fakültesini kazanmıştı, doktor olacaktı...

Babası: "Ben istemiyorum şehit olsun, oğlum katledildi!"

Salim Akbaş, şöyle diyor "19 Yaşında. Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi. İstanbul’a Ankara’dan sınav sonrası sadece 2 günlüğüne geldi. Gezmek için geldiler. Tesadüfen taksiyle oradan geçiyorlar. Hepsi bu. Sadece bu. Bu kadar tesadüfi, bu kadar basit bu kadar ucuz. Bunun için şehit. Yok ben istemiyorum oğlum şehit olsun. Oğlum katledildi . Ben başka bir şey demiyorum. Mustafa Berkay Akbaş gelecek vadeden bir tıp öğrencisi. Başkent Üniversitesi’nde. Hayali doktor olmaktı. Böyle insanlara yardım etmekti. Ama ben onu cenaze arabasıyla geri götürüyorum şimdi. Twitter’da kayıp ilanı olan çocuk. Terör sadece lanetlemeyle bitseydi, yıllardır lanetliyoruz. Yarın çiçek bırakırlar. Başka bir şey yapmazlar. Ben istemiyorum oğlum şehit olsun. Oğlum katledildi."

Berkay gitti, artık aramızda değil. Terör belası, içimizi yine kan ağlattı!

Kim bilir ne hayalleri vardı, kim bilir nasıl umutlar büyütüyordu. Pazartesi günü yapacağı şeyleri planlarken, cumartesi gecesi öldü Berkay!

Bu da Berkay'ın İstanbul'da, Beşiktaş'ta kahvaltı yaparken koyduğu son fotoğrafı. Ah be...

Sana bir hayat borçluyuz Berkay. Yerine koyabileceğimiz hiçbir gülümseme yok...

Rahat uyu Berkay. Sen doktor oldun, bize baktın say. Güle güle güzel kardeşim...

Terörü lanetliyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deniz-mucize

Kuzummm kuzum ne denmeli boş herşey

okuryazarkiz

üzdü mekanın cennet olsun

Gizli Kullanıcı

Tarihe not düşülsün, ırkçılık soslu Kürt sosyalizminin aldığı binlerce candan sadece biri. Artık kendi canı yanmadan anlayamaz, duyumsayamaz oldu insanlar. Ölüp de kurtuldu aslında. Bu onlardan korkmak filan değil, ne ölümden ne de onlardan korkuyorum ama üzülüyorum. Kendini patlatan manyaklarla ve kendini patlatmaya aday 6 milyon hdp seçmeniyle aynı kimliği taşımaktan üzüntü duyuyorum. Bir devlet düşünün ki kendini patlatan ortaçağ barbarlarıyla yetişmiş insanlarına aynı statüyü, aynı değeri versin, asıl zulüm de bu zaten. Bu yüzden, bu zulme karşı ölüm kurtuluştur bence. Oysa Amerika'da "Başkan Ladin'in heykelini dikeceğiz" diyen bir partinin seçmenleri hemen vatandaşlıktan çıkarılıp sınırdışı edilirdi. Pkk değil, yarı tanrı aposunun heykelini dikme hayali kuran canlı bomba adayı 6 milyon zerzevatı bize hâlâ parazit gibi kakalayan devlet zulmü batıyor. Yoksa pkk, hdplilerin deyişiyle sadece birkaç ayda tükürükle boğulacak bir örgüt, fasulye. Ama devlet, bu çocuğu katleden şiddeti çoktan benimsemiş 6 milyon zerzevatı kazanmaya çalışıyor, onları kazanmak için bizleri kaybediyor.

edo

Babalar oğulllarını toprağa vermemeli.

yavhehe97

:'( Yaşıtmışız Berkay...Sen nice hayatlar kurtaracaktın , sadece seni değil ileride kurtaracağın onlarca binlerce insanın hayatını da ellerinden aldı hainler..Allah rahmet eylesin , huzurlu eylesin....

Görüş Bildir