Ten Renkleri Yüzünden İkiz Olamayacaklarını Söyleyenlere Cevabı Yapıştıran 4 Yaşındaki İkili

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Yani ten renkleri farklı, ne olmuş? Miami'de yaşayan 4 yaşındaki ikilinin minnoş hikayesini BuzzFeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/stephaniemcneal...

Jia Sarnicola ve Zuri Copeland ile tanışın! İkisi de 4 yaşında ve Miami'de yaşıyor. 😍

Onlar kelimenin tam anlamıyla en iyi arkadaşlar. Her şeyi beraber yapıyorlar, dünya ikisinin etrafında dönüyor.

"3 yaşındayken okulda tanıştılar ve 'anında' iyi anlaştılar. O zamandan beri de en yakın arkadaşlar." diyor Jia'nın annesi Ashley.

"İkisi de aynı renkli enerjiye, zekaya ve yardımsever düşüncelere sahip, ayrıca ikisi de ihtiyaçları konusunda oldukça açık sözlü. Dans etmeye ve şarkı söylemeye bayılıyorlar."

Sarnicola kızını Miami'de yetiştirme imkanı olduğu için müteşekkir olduğunu belirtiyor. Çünkü Miami, çeşitliliğin yeşerdiği bir yer. Her ırktan, her uyruktan insan bulunuyor.

Tıpkı kızlar gibi Zuri'nin annesi ve Ashley de yakın arkadaşlar. 🤗

"Kızlara her zaman farklı olmanın ve her gün yeni insanlarla arkadaşlık etmenin havalı olduğunu öğrettik. Okuldaki sınıflarında, 15 çocuk arasında 6 farklı dil konuşuluyor." Jia "Keşke tenim Zuri gibi çikolata renginde olsaydı." diyormuş. "Çünkü çikolatayı vanilyadan daha çok seviyorum."

Kızlar aynı zamanda iki gün arayla doğdu. Biri 3 Haziran, diğeri 5 Haziran. Bu yüzden ayın 4'ünde ortak parti yapıyorlar, tabii ki ikiz gibi giyiniyorlar.

Tabii hal böyle olunca insanlara aynı gün doğduklarını ve direkt ikiz olduklarını söylüyorlar. Ne kadar tatlı😍 Zuri'nin 23 yaşındaki ablası Victoria, "Herkese ikiz olduklarını söylüyorlar. Kesinlikle kardeş olduklarından eminler." diyor bu konuda.

Geçenlerde, Jia ve Zuri başka kızlara kardeş olduklarını söylediler aynen bu şekilde. Ancak kızlar Zuri'ye kardeş olamayacaklarını söylediler.

"İmkanı yok, bir kere ten renginiz aynı bile değil." demiş kızın biri. Bunu duyan Jia ağlamaya başlamış, ancak ağzının payını da vermiş. "Bir şey bildiğin yok! Biz ikiziz çünkü doğum günlerimiz aynı!" diyerek cevaplamış Jia.

"Doğum günlerimiz aynı ve aynı ruhu paylaşıyoruz biz." diye devam etmiş ikili.

Bu sırada orada bulunan Victoria, bu olgun cevaplarından çok memnun kalmış ve gurur duymuş ikisiyle de.

"Ağlıyorlardı, buna rağmen ikisi de birbirini savunuyordu." dedi. "O kadar tatlıydı ki!"

Bu dokunaklı olayı Twitter'da paylaşmaya karar verdi Victoria. Dünyanın bu koca yürekli ikiliyi tanıması gerek. 😊

Tabii ki insanlar bayıldı!

"Bu kızlardan azıcık ders alsa bir sürü yetişkin daha iyi bir insan olmayı öğrenebilir!!"

Hepimizin bu kızlardan öğrenecek çok şeyi var aslında...

"Çocukların, toplum veya birisi tersini söyleyene kadar ten rengini umursamadığını gösteren başlıca örneklerden bu."

Birçoğu da ikiz olduklarını savundu :)

"Kesinlikle! Biz ikiziz! Tartışma bitti!"

"Eğer ikiz olduklarını söylüyorsa tam olarak öyleler."

"Jai ikiz olduklarını söyledi, o zaman kesinlikle ikizler. Bunlar gerçekler. Aynı doğum gününe sahipler."

*İkiz olamayacaklarını söyleyen kızlarla kavga ederken ben*

Böyle devam kızlar! Büyüyün ve aynı sizin gibi bir nesil yetiştirin!

❤

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
penguen-geri-dondu

hep olumsuz yorumlar hep oyyyyyyyy sinir oldum size heee herkes aynı olacak zaten her şeyi siz biliyorsunuz tamam

sema-berre-ince2

bir iinsan her yerde mi olur ya nereye baksam ordasın

penguen-geri-dondu

yer belirtin sınırlayın sadece oralarda olayım o zaman bu nasıl bir şey yaaaa her şey bitti şimdi bu furya başladı ay pardon hanımefendi sitenin sahibi olduğunuzu unutup her yere gitmiş yorum yazmışım :))))

ourjinx

siyahi kızın o sarışın kıza küçükken her zaman imrenerek bakacağı, büyüyünce de çok fazla kıskanacağı bu yüzden aralarının mutlaka kıskançlık sebebiyle yapılan bir şeyden bozulacağı gerçeği...ırkçı değilim ama siyahi kadınların akıllarda bulundukları konum "kalça, göğüs, twerk, seks" aynı "cinsel obje" konumu ne yazık ki siyahi erkekler için de geçerli "uzun penis, aşırı seks isteği, sertlik, hakimiyet" veyahut filmlerdeki konumları olan "komik adam, arıza adam" şeklinde akılda kalıyorlar. günümüzde ırkçılık akıllara farkında olmadan işlemiş bir şekilde var. en önemlisi onların kendilerine karşı ırkçılığı var. dediğim olmasa bile dergilerde afişlerde podyumda boy gösteren beyaz kadınlar onu hayatında en az 5-10 kez "insanların güzellik algısı galiba cidden beyaz ten??" diye düşünmeye itecek.

bmo

ne kadar gereksiz bir romantizm ya. evet ikiz olamazlar ee? siyahi biriyle beyaz biri ikiz olamaz, genetik bilimi söylüyor bunu. çocuklar sevimli de gerçeği reddettiler diye alkışlamak, bu anlamsız duyarlar falan höf daralıyorum

bugra-ertunga

Keşke bu yoruma 1 değil 1000 beğeni bırakabilsem

freak0771

Hayır. Azıcık kalbinizin sesini dinleyin lütfen. Şu sarışın kız mı daha tatlı ve şirin yoksa siyahi olan mı? Hiç boşuna kendinizi kandırıpta "ikisi de çok tatlı" demeyin. Aynı zamanda da şu anda çocuk aklıyla yaşıyorlar. Bunları 10-15 sene sonra görün siz. İnsanların doğasında hep ırkçılık vardır, insanlar köpeklerini dahi ırkçı bir içgüdü ile korurlar. İri ve güçlü bir kangalı, basit bir sokak köpeğiyle çiftleştirir misiniz mesela? Bir Kürt ile bir Türk'ü aynı gören Dünya'da iki din vardır. Birincisi İslam, ikincisi demokrasi.

enes.sevinctekin.5

hem islam dıyorsun hemde ırkçılık yapıyorsun . Nası bir kafa varsa

freak0771

Müslümanım filan mı yazmışım oraya avel herif! Önce yazıyı iyi oku.

arizonakertenkelesi

bok gibi analiz bonboşşşş harf israfı yapmışsın döl israfı

why

Büyük ihtimalle böyle düşünmenin sebebi yetiştiğin kültürle alakalı. Başka bir kültürde yetişseydin siyahi sana daha güzel gelebilirdi vb. Ayrıca ırkçılık insanın doğasında yoktur. "Doğasında olmak" başka bir şey " Yıllarca aktarılmış özellik" başka bir şey. Hayatta kalmak, sürüye uymak vb. durumlar insanın "doğasında vardır". Ama bir idolojiyi benimsemek, ırkçılık yapmak vb. durumlar ise sonradan kazanılmış ve yıllarca aktarılmış özelliktir. Son kısıma ise yorum yapmıyorum bile. Lafı "Sizden olmayanı öldürün"e getiren zaten islam değil miydi ? Her boka islamı sıkıştırmaya ne kadar meraklısınız.

freak0771

@Kerten Kele Üslubunu koru sonra cevap yaz amına koduğumun eniği. @why Sana gelince bir Aslan'ın nasıl içinde mutlak bir avcılık içgüdüsü varsa insanlıkta da bu öyledir. Tarihte pek çok örneği vardır. Kişi kendisinden olmayanı evrimin getirdiği genlerden dolayı "dışlar ve sevmez". Nasıl ki evrimin süreçsel yapısına bakıldığında bir insana tehdit olan yılan sevilmeyipte tavşan tatlı geliyorsa bu da öyledir. Tavşan normalde tatlı filan değildir, evrimin getirdiği ve zihne yerleştirdiği "zararsız canlı" kavramından dolayı tatlı ve sevimli hissedilir/görülür. Kısacası ırkçılık bir ideoloji değil(yani sonradan öğrenilen bir şey değil) insanın içinde var olan ve sadece kişinin gelişimiyle ortaya çıkan bir şeydir. Irkçılık bir ideolojiyle tanımlanamaz. Sen diğer insanları sevip kendinle aynı görmek için illaha bir ideolojiye bağlı mı kalıyorsun?

freak0771

İslam konusuna gelirsek, İslam'da kendinden olmayanı öldür düşünesi "dinden" gelir. "Irktan" değil.

why

@FreakCloey İslamda bunun yeri çok çalkantılı bir konu olduğu için şuan tartışmak pek uygun olmaz. Onun dışında yılan-tavşan örneği şahsen çok uygun gelmedi. Çünkü ikisi de (hatta insanı katarsak üçü de) farklı türe mensup canlılar. Burada sözü geçen aynı türdeki canlılar. Evet farklı türden uzak durmak ve onları kategorize etmek insanın doğasında vardır, ama kendi türünü ayıklamak sonradan kazanılmıştır. Tabi böyle düşünmek zorunda değilsin bu benim şahsi düşüncem ve seninkine de saygı duyarım.

freak0771

Kendi türünü de bağdaştırıyorsun, zira gen-geni çeker. Kişiye her zaman kendi ırkından olan sıcak gelir. Bu başlarda sadece farklı türler iken kişiler sosyalleşmeye başladıkça kendi türünü de kapsıyor. Elbette, ayıklamak sonradan kazanıldı fakat bu sonradan dediğimiz zaman rahat 70.000 yıl var. Ve inan bana, 70.000 yılda bir çok düşünce sistemi değişiyor. Kişi içgüdülerine yani geriye kalan genlerine göre hareket etmeye başlıyor. Günümüzde ise bu çok daha katlandı. Zira 70.000 yıl önceki sosyallik ile bugünün sosyalliği bir değil. 70.000 yılda edindiğimiz ayrıştırıcılık, günümüzde sadece 5 nesilde elde edilebilir. Senin düşüncen nedir bilmem ama, ben burada kendi düşüncemi paylaşmışım en azından diğerleri gibi herhangi bir dayanağı olmayan avelin teki değilsin.

why

Düzgün bir üslup kullandığın için teşekkür ederim. "Sonradan kazanılan" derken tabi ki 40-50 öncesinden bahsetmiyorum, en az 5000-6000 yıl öncesinden kazanılan davranışlardan bahsediyorum. Bunlar artık "insan doğası" diyebileceğimiz kadar içimize yerleşmiş olgular. Fakat bana kalırsa bunlardan öncesi için "insan doğası" ifadesi kullanılmalı.

freak0771

Doğru dedin. Sana kalırsa.

sadri-alisik-ozturk

anaaaaaıııııııı ıssırırım mıncıklarım

Başlıklar

ÇikolataTwitterminnoştatlı
Görüş Bildir