Görüş Bildir
Haberler
Telefonda Romantizm Çok Tehlikeli Olabilir

Telefonda Romantizm Çok Tehlikeli Olabilir

Onedio Medya
27.06.2014 - 00:08 Son Güncelleme: 27.06.2014 - 10:54

Telefonda Romantizm Çok Tehlikeli Olabilir

Telefonunuzdan yazdığınız basit bir mesaj ya da geç kalmış bir cevap, bakın nelere sebep oluyormuş!

İngiliz GSM opratörü TalkTalk Mobile tarafından yapılan bir araştırma, telefonda romantizm yapmaya hevesli çiftlerin yanlışlarını ortaya koydu.

1.000 kişi arasında yapılan araştırmaya göre, çiftlerin yaptıkları en büyük yanlışların başında, yemek sırasında veya sinemada sevgililerinden / eşlerinden gelen telefonları açmak geliyor. Bu sırada karşı tarafa yeterince ilgi gösteremeyen taraf, karşıdaki kişinin romantik ihtiyaçlarına karşılık veremediği için sorunların çıkmasına sebep oluyor. bu sırada tamamen konuyu başından savmak için yapılan kısa mesajlaşmalar da karşı tarafın rahatsız olmasına neden oluyor.

Erkeklerin yarısına yakını bir ilişkiyi bitirmek için bir telefon mesajının yeterli olacağını düşünüyor. Elbette kadınlar ise bu fikri kabul etmiyor. Kadınların yüzde 62'si bir ilişkinin yüz yüze bitmesi gerektiğine inanıyor.

Yine bazı çiftlerin, ısrarlı şekilde arka arkaya mesajlar atması, karşısındaki kişiyi çok rahatsız ediyor ve bu da ilişkilerin kötü yola girmesine sebep oluyor. Yine araştırmaya göre, bir mesaja, yaklaşık bir hafta sonra cevap verenler de bulunuyor. Bu tür geç cevaplar da ilişkinin mahvolması için yeterli bir sebep sayılıyor.

Öyle görünüyor ki, ilişkimizde telefonu nasıl kullandığımıza çok dikkat etmek ve mümkün olduğunca yüz yüze iletişim kurmak veya açıklayıcı metinler iletmek zorundayız. Aksi halde, telefonların hiç acıması olmuyor.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/telefond...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın