Görüş Bildir
Haberler
Telefona Bildirim Geldiğinde Uyaran Akıllı Lamba

Telefona Bildirim Geldiğinde Uyaran Akıllı Lamba

Onedio Medya
23.05.2015 - 16:51
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Rengi değişebilen, uzaktan kontrol edilebilen, eve geldiğinizi anlayıp yanan akıllı lambalar oldukça havalı. Ancak telefonla kontrol edilen lambalar yerine telefonu kontrol eden lambalar işi bir seviye yukarı çıkarabilir. 

Gelen bildirimleri haber veren Pretty Smart Lamp evin içinde nereye koyduğunuzu hatırlayamadığınız telefonunuzu bulmanıza da yardımcı oluyor.

Her şeyin akıllanmasıyla beraber sadece aydınlanmayı sağlayan lambalar da kabul edilemezdi elbette. Akıllı olsun ya da olmasın evinizin vazgeçilmez “aksesuarlarına” dönüşen akıllı lambalardan biri olanPretty Smart Lamp bir Kickstarter projesi. Şık tasarımı, ahşap standı ve sunduğu farklı renk seçenekleriyle cezbedici bir model olan Pretty Smart Lamp’in asıl özelliği, evin içindeki telefonunuzu bulması ve sizi cevapsız aramalar, e-mailler, mesajlar, alarmlar ve Facebook bildirimleri için uyarması.

Açıp kapatmak için bir telefona ihtiyaç duymayacağınız lamba, ahşap standına bir kez dokunduğunuzda yanıyor. İki kez dokunursanız telefonunuzun flaşını açıyor ve telefonunuz çalmaya başlıyor. Üstelik telefonu sessize almış dahi olsanız bu işlem gerçekleşebiliyor. Böylelikle özellikle yalnız yaşayanlar için evde telefon bulmak çok daha kolaylaşabiliyor. Söz konusu telefonunuza gelen bildirimler olduğunda ise ışığın rengini ve frekansını değiştirebiliyorsunuz. Bildirimi kapatmak içinse ahşap standa bir kez dokunmak yeterli oluyor.

USB bağlantısına sahip olan Pretty Smart Lamp ile telefonunuzu da şarj edebiliyorsunuz. Ayrıca ortamdaki sıcaklığı da ölçebilen akıllı lamba, akıllı termostata bağlanıp istenilen sıcaklığı da ayarlayabiliyor. Pretty Smart Lamp akıllı telefonunuza Bluetooth aracılığıyla bağlanıyor. Aynı zamanda lambayı kontrol etmek, renkleri ayarlamak ya da bazı özellikleri kapatmak için ücretsiz bir uygulaması da mevcut.

Farklı tasarımları mevcut olan Pretty Smart Lamp’in Kickstarter fiyatı 80 dolar. Dünyanın her yerine gönderim yapılan lambanın Kickstarter projesi kapandıktan sonra fiyatının 135 dolar olacağı belirtiliyor. Lambanın tasarımına göre fiyatın değişkenlik gösterebileceğini belirtelim. Lambanın en geç eylül 2015’te kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam