Teknoloji Devleri, Şifreli E-Posta İçin Güçlerini Birleştirdi

-

Microsoft, Yahoo, 1&1 Mail&Media Development, Google, Comcast ve Linkedin gibi teknoloji devleri, güvenli bir e-posta hizmeti için güçlerini birleştiriyor.

Teknoloji devlerine göre, internetteki kötü niyetlilerle mücadele edebilmenin ilk yolu, e-postalarda kullanılmaya devam eden SMTP güvenlik protokolünün güncellenmesinden geçiyor. Günümüzde güvenlik açısından son derece zayıf hale gelen SMTP protokolü artık daha güvenli olacak.

E-postaların gidişini engellemek ve gönderileceği sunucuyu değiştirmek için çabalayan kötü niyetlilerin önüne geçmek için yapılacak olan bu güncelleme, ‘gönder’ tuşuna bastığınızda e-postanın gideceği adresin otomatik olarak sorgulanmasını ve şifrelemenin uyuşması halinde başarılı bir şekilde gitmesini sağlayacak. Eğer o sırada küçük de olsa bir tehdit algılarsa, e-posta gönderilmeyecek ve gerekli bilgilendirme e-posta sahibine gösterilecek.

Dünyadaki en büyük firmaların başlattığı bu çalışma, bizi daha güvenli bir e-posta sistemine kavuşturacak, ancak bunun ne zaman gerçekleşeceğini bilmiyoruz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir