Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Teknik Arıza Nedeniyle Geçici Olarak Ara Verilmişti: Borsa İstanbul'da İşlemler Yeniden Başladı

 > 
2PAYLAŞIM

Borsa İstanbul veri yayınının sağlıklı yapılamamasından dolayı BISTECH üzerinde çalışan bütün piyasalarda işlemlere geçici olarak ara verildiğini duyurdu. Teknik arıza nedeniyle saat 10.30'da tamamen işleme kapatılan borsada arıza günün ilk yarısı boyunca sürdü. Teknik arızanın giderildiği ve işlemlerin saat 14:00'te yeniden başlayacağı açıklandı. 

Borsa İstanbul AŞ'nin, BISTECH sistemi üzerinde işlem gören bütün piyasaların kapatılmasına ilişkin duyurusu şöyleydi 👇

Duyuruda, "Veri yayınının sağlıklı yapılamamasından dolayı BISTECH üzerinde çalışan bütün piyasalarda işlemlere geçici olarak ara verilmiştir. Konu ile ilgili olarak daha sonra bilgilendirme yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.

Borsa İstanbul'dan yapılan ikinci açıklamada ise  "BISTECH yayın modülünde yaşanan problemin çözümüne ilişkin çalışmalar devam etmektedir. Kamuoyu bilgilendirilmeye devam edilecektir" denildi.

Son açıklamada, Pay Piyasası işlemlerinin 14:00'ten itibaren başlayacağını, 14:00-14:15 arası tek fiyat emir toplama seansı, 14:15-14:20 arası eşleştirme seansı yapılacağını bildirdi.

KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"BISTECH işlem sistemi Pay Piyasası işlemleri 14:00'ten itibaren başlayacak, saat 14:00-14:15 arası tek fiyat emir toplama seansı, 14:15-14:20 arası eşleştirme seansı yapılacaktır. 14:20'den sonra tüm kıymetlerin işlemleri olağan seans durum akışıyla kaldığı yerden devam edecektir. (Gün Ortası Tek Fiyat Bölümü: Paylar için P_TEKFIYAT_EMIR_TPL seans durumudur.) Seans durdurulana kadar girilen emirler iptal edilecek olup ve gerçekleşen işlemler geçerliliğini koruyacaktır."

Borsa İstanbul ilerleyen saatlerde "siber saldırı" iddialarına yönelik bir açıklama daha yaptı 👇

Açıklamada “Sorun BISTECH platformu içindeki bazı verilerin temsilci ekranı ve veri yayın kuruluşlarına aktarımında yaşanmış olup, herhangi bir siber saldırı söz konusu olmamıştır” denildi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir