Tehlikenin Farkında mısınız? Çağdaş Bir Toplum Olma Yolunda Hepimizin Umudunu Kıran 13 Karanlık Zihniyet

6bPAYLAŞIM

Bu karanlık zihniyetlerin bir an önce bitmeleri umuduyla...

1. Yeni Akit gazetesi yazarı İlhan Oral, kadınlara yönelik olarak yazdığı köşe yazısında "İbret alan huzur bulur. İbret almayan ya inadına cahil ya da zekâ özürlüsüdür. Onun için şiddete karşı koymaya kalkışmayın!" ifadelerini kullandı.

2. Ankara'nın Sincan ilçesindeki Akşemsettin İlkokulu müdürü dinen caiz olmadığı gerekçesiyle kadın öğretmenlerin topuklu ayakkabı giymesini yasakladı ve "Kadınların topuklu giymesi caiz midir?" başlıklı bir yazı dağıttı.

3. Siirt Müftüsü Ahmet Altıok, Oda TV'yi hedef gösterdi ve El Kaide tarafından yapılan Charlie Hebdo katliamına işaret ederek "Charlie Hebdo davasında yanına kâr kalmamıştır. Bunlar yine mahkum olacaklardır" ifadelerini kullandı.

4. İzmir'de sarıklı bir kişi, üzerinde 'Noel'e karşı meşru mücadele' yazan bir bildiri dağıttı. Sarıklı kişinin dağıttığı bildiride, "Dünyayı kan gölüne çeviren Hristiyanların geleneği olan yılbaşını kutlamıyoruz" mesajı yer aldı.

5. Star gazetesi yazarı Yakup Köse, köşe yazısında çocuk evliliği çağrısı yaparak "Dinimizde baliğ olma yaş aralığı belli. Bu yaş aralığına göre yeni bir düzenleme yapılmalı" dedi.

6. Erzurum'da çocuğu istismara uğrayan anneye şikayetinden vazgeçmesi için baskı yapıldı: "Senin çocuğun erkek, kızlığı bozulmadı ki, unutur gider..."

7. İsmailağa Cemaati kökenli Fatih Medreseleri'nden Mesut Özdemir, Fm TV'de yayınlanan Sürahi adlı sohbet programında yaptığı konuşmada “Bir kadın kocasını ismiyle çağırmayacak. İsminin başına sonuna bir şey ekleyebilir mesela Ahmet Bey, Ahmet Efendi gibi… Ama kocasına ismiyle seslenmesi normalde edepsizliktir” dedi.

8. AKP Van Milletvekili Abdulahat Arvas bir toplantıda 31 Mart seçimlerinin Van için çok önemli olduğunu belirterek, ""AKP Van’da kazanmasa tüccarlar kaybedecek, başörtülüler caddelerde yürüyemeyecek, esnaflar huzurlu olmayacak, silahlı çeteler yine şehirde peydahlanacak, esnaf yine ikinci vergiye tabi olacak" dedi.

9. Akit gazetesi, Türkiye'de kürtajla ilgili içerik hazırlayan bir platformu toplumsal gerginlik yaratmaya çalışmakla suçladı ve kürtajın Türkiye'nin ahlaki yapısına ters düştüğünü ima etti.

10. Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi'nde, hakkında taciz iddiasıyla dava açılan bir öğretmenin görevine devam etmesi nedeniyle 23 Ekim'de eylem yapan 15 öğrenciye 5 gün süreyle uzaklaştırma cezası verildi.

11. Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karalı, 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde kadınlara oy vermeyeceğini belirterek, "İyi bir çocuk yetiştirmek, iyi bir ev hanımı olmak bakan, başkan, başarılı bir iş kadını olmaktan elzemdir" dedi.

12. Akit gazetesi 'Türkiye’nin demir yumruğunu yediler, hormonları bozuldu' başlığıyla bir haber servis etti. Haberde kullanılan fotoğrafta Mustafa Kemal Atatürk’le teröristleri yan yana koyan gazete ayrıca homofobik ifadelere yer verdi.

13. Kadına yönelik şiddet konulu bir televizyon programına konuk olan Tuğba Ekinci, "Böyle şeylere maruz isteyemeyen insan kalmaz dememin sebebi, erkeklerin üstüne çok gitmemek lazım bir bayansak. Çünkü erkektir sonuçta" ifadelerini kullandı.

BONUS: Hijyenik ped utanç kaynağı değildir!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ceren-oznam

Sen bayan olabilirsin ama biz kadın olduğumuz için gerekirse ağızlarına bile sıçabileceğimizi düşünüyorum.

derya-tosun1

Üklenin kimyasini bozdular bunlar ne kadar da ürkütücü ifadeler yaa. Sinirlenmeyecegim...

iamanahita

Sinirlenmeyeceğim

aaabbbcccddd

Cumhuriyet gazetesi yıllar önce ''Tehlikenin farkında mısınız?'' diye sorarken dalga geçen ibişler burada mı?

srkn-fndlr

Pis cahil dinkarlar. Nerede bir pislik altından bunlar çıkıyor. İktidar partisi döneminde kendilerine yeni bir din yarattılar hamdolsun.

asli-gece

tuba ekinci'nin dindar olduğunu sanmıyorum. bu dönem dini yobazlaştırarak sinirlerimizi bozanların sesinin çok çıkmasının nedeni iktidarın bunlara çok yüz vermesidir. bir zamanlar da başka türlü yobazlar vardı hayatımızda. ikna odaları kurucuları gibi. vel hasıl yobazlığın her tonu vardır. sadece yeşil tonu değil. hepsine lanet olsun.

srkn-fndlr

Dindar değil Aslı hanım. Dinkar bunlar. Dindarlara bir lafım yok.

Görüş Bildir