Görüş Bildir

etiket Tayt Yasağı Sonrası United Airlines'tan Bir Skandal Daha: Yolcuyu Döverek Uçaktan İndirdiler!

Anasayfa > Gündem

ABD merkezli havayolu şirketi United, Chicago'dan Louisville'e giden uçağında fazladan rezervasyon yaptı. Kendi çalışanlarının uçağa binmesini isteyen şirket, rastgele 4 yolcudan gönüllü olup inmelerini istedi. Tek oturan ve doktor olduğunu söyleyen bir adam, inmeyi reddedince, şirketin güvenlik görevlileri tarafından darp edilip zorla indirildi.

Amerikan United Havayolları'nda, bilet iptallerine karşı uçak doluluğunu korumak için uygulanan ve overbook olarak bilinen çifte bilet satışı skandalla sonuçlandı.

800 dolar tazminat önerdiler ama...

800 dolar tazminat önerdiler ama...

Chicago uçağında 4 yolcunun fazla olduğunu söyleyen şirket yetkilileri, önce gönüllü inmek isteyenlere 800 dolar tazminat ödeyeceğini duyurdu. Ancak uçakta kimse gönüllü olmayınca seçilen 4 yolcu zorla uçaktan indirdi.

Darp edip, yerde sürüklediler...

Mart ayında da United Airlines ABD'de iki kız çocuğunun tayt giydiği gerekçesiyle uçağa alınmaması ülkede tartışmalara neden olmuştu 👇

Sadece rezervasyon için özür dilediler

United'ın 3411 uçuş sayılı uçaktaki olay diğer yolcular tarafından cep telefonuyla saniye saniye kaydedildi. Havayolundan yapılan açıklamada 'Fazla rezervasyon için özür dileriz' denildi. Öte yandan diğer yolcuların cep telefonları aracılığıyla çekile görüntüler çok kısa süre içerisinde sosyal medya sitelerinde büyük tepki gördü ve yolcunun sadece Asyalı olduğu için bu muameleye maruz kaldığı iddia edildi.

United Hava Yolları CEO'su Oscar Munoz, olaya ilişkin incelemenin acil ve detaylı bir şekilde yürütüldüğünü belirtti.

Tepkiler üzerine açıklama yapan United Hava Yolları CEO'su Oscar Munoz, olayı 'üzücü' olarak niteledi. Yerlerinden kaldırılan yolcular için özür dileyen Munoz, olaya ilişkin incelemenin acil ve detaylı bir şekilde yürütüldüğünü belirtti. Munoz, konunun aydınlatılması ve çözüme kavuşturulması için görüntülerdeki yolcu ile iletişime geçmek istediklerini ifade etti.

Oscar Munoz'un daha sonra şirket çalışanlarına attığı mail ise tepki topladı

Oscar Munoz'un daha sonra şirket çalışanlarına attığı mail ise tepki topladı

Ancak çalışanlara özel bir e-postayla CEO, mürettebatın eylemlerini savundu ve yolcuyu 'yıkıcı ve savaşan' olarak nitelendirerek personelinin prosedürleri' izlediğini söyledi.

United Airlines geçtiğimiz bir başka bir skandala daha imza atmıştı 👇

Twitter ve Ekşi Sözlük'te yaşanan bu olaya karşı tepkiler yükseldi...

Twitter ve Ekşi Sözlük'te yaşanan bu olaya karşı tepkiler yükseldi...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1164
414
185
27
23
7
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Nebukadnezar

Aynısını Çin havayollarının bir Amerikan vatandaşına yaptığını düşünsenize! Adam doktor olduğunu ve ertesi gün görmesi gereken hastaları olduğunu söylediği ... Devamını Gör

İpek Tuna

şu fotoğraftan sonra dava açıp bu firmanın elinden bir uçaklık tazminatı koparmayan adam bu dayağı hak ediyor demektir.

Pasif Kullanıcı

Türkiye'de olsa Türkler yapsa ne kadar barbarca der diğer ülkeler. Ama amerika yapınca kimse bi bok demiyor.

Berk Orion

Demediklerini nereden biliyorsun? Yabancı forumlardan bu konuyu okudun mu? Mesela reddit ten bu konuyu takip ettin mi?