TAV Operasyonlarına Son Vermişti: Atatürk Havalimanı'ndan 4 Bin 500 Kişi İşten Çıkarılacak

 > -

Geçtiğimiz günlerde Atatürk Havalimanı faaliyetlerini sonlandırıp İstanbul Havalimanı'na taşındı. Artık uçuşların yapılmayacağı Atatürk Havalimanı'nın işletmecesi olan TAV, borsaya gönderdiği açıklamada 4 bin 500 çalışanını işten çıkaracağını belirtti. 

Euronews'in aktardığına göre, TAV'ın borsaya gönderdiği açıklamada Atatürk Havaalanı operasyonlarının durmasıyla birlikte 4 bin 500 kişinin işten çıkarılacağı belirtildi.

Açıklamada çıkarılacak işçilerin tazminatlarıyla ilgili toplamda 204 milyon TL ödeme yapılacağı kaydedildi. Konuyla ilgili konuşan bir TAV yetkilisi de Atatürk Havaalanı'nın kapatılıyor olması nedeniyle söz konusu işten çıkarmaların normal olduğunu belirterek açıklamaya doğruladı.

Atatürk Havalimanı'nda yaklaşık 44 bin apron kartlı personel çalışıyordu

2018 yılının son günlerinde TAV Havalimanları şirketinde Atatürk Havalimanı'nda çalışan 5 bine yakın çalışanın işten çıkarılması için hazırlıklar yapıldığı iddia edilmişti. Fakat TAV yönetimi bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtmişti.

İstanbul Havalimanı'na geçişleri için anlaşma yapılmıştı

Öte yandan TAV, talep eden çalışanların yeni havalimanına transferi için işletmeci İGA şirketiyle işbirliği yapıldığını ve şirket içinde bulunan açık ve açılacak pozisyonların çalışanlara sunulduğunu açıklamıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir