Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tatile Çıkanların Dinlenme Tesislerinde Yaşadığı 10 Sorun

 > -
Tatile Çıkanların Dinlenme Tesislerinde Yaşadığı 10 Sorun

Dinlenme tesisleri, hayatlarımızda en az bir kez uğramış olduğumuz yolgeçen hanları... Aynı ya da kesişen yolların yolcusu olduğunuz yığınla insanla harman olduğumuz sosyal alanlardır aslında dinlenme tesisleri. Ve bir çoğumuz aynı sorunlarla tebelleş olurlar, çay ve ihtiyaç molası verdiğimiz bu mekanlarda. Bakın bakalım bunlardan herhangi birini yaşadınız mı dinlenme tesislerinde;

1. Su içip içmeme kararsızlığı

Bir çoğumuz "Ulan otobüste bedava, şimdi suya para mı verecez" diyerek yarım saatlik molada susuzluktan ölme tehlikesi atlatmış, su alıp almama konusunda gidip gidip gelmişizdir herhalde...

2. Masaj koltuğunun dayanılmaz hafifliği

Bazılarımız da dinlenme tesislerinde uzun sürecek yolculukların yorucu etkilerinden sıyrılmak için masaj koltuklarını tercih ederler. Bozuk paraların havada uçuştuğu seanslar sonunda artık bir masaj bağımlısı olan bir çok yolcu koltuklardan jiletle kazınarak otobüslerine yetiştirilmektedir.

3. Ayran etkisi

Milli içeceğimiz ayran mıdır bilinmez ama dinlenme tesislerinin resmi içeceği kesinlikle köpüklü ayrandır. Bu ayrandan içip bayıltıcı etkisini yaşayan herkesin en büyük korkusu kaptanın da ayran içmiş olma ihtimalidir.

4. Kaptanın masası

Kaptanın ayran içmesinden daha kötü bir şey varsa da kaptanın "içmesidir" görülmüşlüğü vardır, görüldükten sonra varış noktasına kadar dualar eşliğinde gidilmişliği vardır.

5. Hayalkırıklığının tesisi

Bekleme istasyonunda kesişip otobüste tavladığınız dünya güzeli hatunun dinlenme tesisinde henüz keşfedilmemiş bir tür hayvan olduğunun farkına varmak da ayrı bir acı tecrübedir. Yemek yiyene kadar kimseye gönlünüzü kaptırmayın dostlar.

6. Uyku...bütün istediğim buydu

Kimimiz de ihtiyaçlarımız olduğu halde tesise varıldığında bir türlü uyanamayız, bütün yolculuğu transit bir ışınlanmayla geçiririz haliyle de helak oluruz.

7. Cırcır

Dinlenme tesislerindeki insanların %50'sinin midesini ya da bağırsaklarını bozuyor oluşu bir tesadüf değildir. Yağlı yemekler, dinlenme tesislerinin genelde esintili yerler olması, hava değişiminin getirdiği etkiler iyi giden bir yolculuğu dinlenme tesisinde cehenneme çevirebilir.

8. Otobüsü kaçırma korkusu

Bir çoğumuz da otobüsü kaçırma korkusyla kaygı içinde geçirir dinleme molasını ve hatta kaçırdığı otobüsün peşinden yola koyulanlar da yok değildir.

9. Cins yemeklerle imtihan

Dinlenme tesislerinde kimi zaman daha önce yemediğimiz garip yiyecekler yiyip bütün metabolizmamızın içine ettiğimiz de görülmemiş şeyler değildir.

10. Hela mı bela mı

Bir dinlenme tesisinin en rizikolu noktasıdır tuvaletler. Ya bal dök yala tadında tertemiz olurlar, ya da ömür boyu sizi hacet gidermeye tövbe ettirecek kıvamda rezil olurlar. Şansınıza kalmış bir durumdur.

11. Bonus: Anons!

Dinlenme tesislerinin en zorlayıcı özelliklerinden biridir anonslar sürekli takip etmek durumundasınızdır çünkü. Ancak takip etmenin yanında çok da iyi bir şifre çözücü olmanız gerekir ki anonslar genelde Türkçe olmayan garip bir dilde yapılmaktadır. Misal: "pfüüü pfüüü se a! issssanbuldağngelipbodrumagitmektoooğlanossdörtkekebeşyüzelibeşplakalı zartzurtturizminyolcularııııııı hakaretsaatinizgelmiştirottobüsteküyerlerünüzüalmanızrecolunurrr!"

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tesla-basgan

Anons, otobüsü kaçırma korkusu= 'Fatal Kombo' .

kukumenko

10.resim nedir cidden ya dinlenme tesisine gitmeden tövbe ettirdiniz tuvaletten

kavinsky

Aga açıklamayı anladım da , 10.resim nedir ya. Daha soft bir resim koyaydın ya. Çok realist olmuş.

umutbrdk

4. resimde bayağı Rıdvan Dilmen, Ümit Besen, ve Twitter fenosu Melih Gökçek var lan.

Görüş Bildir