Tatilden Bikinili Bir Fotoğrafını Instagram'da Paylaşan Duygu Özaslan'a Gelen Akılalmaz Yorumlar

-
Abone ol

Dünyada siber zorbalık büyük bir sorun olsa da, bu konuda hiçbir ülke yanımıza yaklaşamaz. Bunu anlamak için yabancı ünlü ve bloggerların sosyal medya yorumları ile bizimkileri şöyle bir karşılaştırmak yeterli. Herkesin hayatına kimse karışamaz demeden negatif ve saldırgan yorum yağdıran sosyal medya kullanıcılarının son kurbanı ünlü YouTuber Duygu Özaslan oldu.

Sosyal medyada negatif yorumların artık abartılı bir hal aldığının herkes farkında olsa gerek.

Neden Kadınlar da Sosyal Medyadaki Yorumlarıyla Tacize Ortak Oluyor? - onedio.com
Neden Kadınlar da Sosyal Medyadaki Yorumlarıyla Tacize Ortak Oluyor? - onedio.com

Elbette bunu sadece kadınlar yapmıyor; yine de ünlülerin ve magazin sayfalarının takipçilerinin büyük bölümünü kadınlar oluşturduğu için onlar daha fazla dikkat çekiyor.

Sosyal medya ünlüleri de bu nefretten paylarına düşeni zaman zaman alıyor.

YouTuber Duygu Özaslan, seveni kadar nefret edeni de bol olan bir isim.

Tatilde olan YouTuber'ın dün Instagram hesabında paylaştığı bu fotoğraf olay oldu.

Sosyal medya yorumcuları da bilenleri şaşırtmayan bir üslupla hızla yorumları doldurmaya başladı.

28 yaşında bir kadının ailesine dahi lafı getirenler oldu.

Fotoğrafı kuzenine gönderip ortalık karıştırmaya çalışanları da atlamayalım.

tonya 

Toplumdaki taciz ve tecavüz sorununun sebebi gibi gösterilip asılması savunulunca dayanamayıp isyan etti.

Bu tür yorumlara en alışkın kişilerden biri olmasına rağmen şaşkınlığını ifade etmeden duramadı.

Twitter'da da trend topic olan konu hakkında farklı farklı görüşlerde yorumlar yapıldı.

Tüm bu olanlardan sonra yeni bir fotoğraf paylaşan Duygu Özaslan, altına "Özgürlük" notu düştü.

View this post on Instagram

Özgürlük 🌊

A post shared by Duygu Özaslan (@duyguozaslan) on

Kişisel görüşler bir yana; sapla samanı ayırt etmeyi, kişisel özgürlük alanını ve diğer insanların özgürlüğüne müdahale etmemeyi ne zaman öğreneceğiz acaba?

Ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
theuur

son 2 yıldır hiç bir sosyal media sitesini kullanmıyorum. hayatımdan eksilenler başlıca şunlardır; 1. kim ne yemek yiyor 2. sadece direksiyon ve yol gözüken arka tarafta yola eşlik ettiği düşünülen işten eve evden işe ve kısmen tatile gidiyorum videoları. 3. gereksiz yere atılan profil resimleri. bugün şöyleyim bugün böyleyim şu şurada dursun bu burada dursun videoları. 4. bir konser bir eğlence bir şey olduğu zaman ardı ardına atılan story ler. 5. ve en güzelide bu konu başlığında ki insanları tanımıyor olmam. artık çok daha rahat bir kafaya sahibim. sosyal media üzerinden görmem gereken olayları yada komik videoları etrafımızda ki arkadaşlarımız " ya şunu izlendin mi ya bunu okudunmu " vs diye zaten getirip gösteriyor :) sizlere sosyal medilarınızı kapatın demiyorum. benim haddim değil. sadece bana olan etkilerini anlattım. bu şahsıda tanımıyorum oyüzden kendisine gelen eleştirileride koymuş olduğu resmide umursamıyorum. ama pubg oynayın o çok zevkli :)

evangeline

pubg ismini söyle ekleyim de takım kurup oynayalım madem da.

toreador

pozda bir acaiplik yok ama iyi reklam yaptin onedio yine

canbaz67

İşsizlikten başka birşey değil. Takip etme arkadaş. Zararlı olduğunu düşünüyorsan da engelle gitsin kızı. Bu bunun gibi binlerce foto var sosyal medyada.

lunakimou

Türkiye'de bütün programlar kavgadan besleniyor, bütün diziler şiddet içerikli, sürekli ağlamaklı, yakınmalı, sert eleştiriler içeren diziler/programlar. Bayram tatili dolayısı ile Türkiye'ye gittim ve resmen şaşkına döndüm. Hiç kimse direkt olarak nasıl olduğumla, iyi olup olmadığımla ilgilenmedi, herkes kilomla, saçımın boyuyla, rengiyle, kendi hadlerine olmamasına rağmen, geçimimi kendim sağlamama rağmen işimle, maaşımla ilgilendi. 2 senedir gitmiyordum ve hala çok şaşkınım. Türkiye'de insanların psikolojisi aşırı derecede bozuk bu çok bariz. Her şeye karışıyorlar, sadece "kötü" eleştiri üzerine kurulu bir dünyaya sahipler. Üretime katılmayan bir toplum böyle boş işlerle uğraşır işte

wexzia

"İsteyen istediğini giyer, kimse karışamaz. İsterse, çıplak dolaşır. Rahatsız oluyorsan, takipten çık." Bu ne kadar saçma ve çocukça bir mantıktır böyle? Herkes, bir noktaya kadar özgürdür evet. Ama artık birinin hareketlerinden toplum zarar görmeye başlıyorsa, orada özgürlükten bahsedilemez. Kimsenin özgürlük adı altında toplumu bozmaya hakkı yok. Bu, saçmalıktır. Ayrıca bu kadının böyle bir şeylerin gösterisini yapar gibi giyinmesi özgürlük ise, onun hakkında istenildiği gibi yorum yapmak hayli hayli özgürlük olur. Boş yapmayın.

Görüş Bildir