Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sosyal Medya Gündemi: Aydın'da Tartışma Yaratan 'Protokol' Görüntüleri

 > 
21PAYLAŞIM

AKP Aydın Milletvekili Mustafa Savaş'ın, protokol heyetinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun "yerine geçtiği" ve Binali Yıldırım'ın yanında yürümeye başladığı anlar kameralara yansıdı. Görüntüler sosyal medyada tepkilerin odağına yerleşti. Vekil Savaş bir açıklama yaparak görüntülerin ters açıdan kaydedildiğini söyledi ve "Çerçioğlu'na omuz attığım gibi yakışıksız ithamlarda bulunulmaktadır. Bu itham tamamen asılsız. Basında ve sosyal medyada yer alan bütün bu iddiaların yalan olduğunu en iyi bilen kişi sayın Özlem Çerçioğlu’dur" dedi. 

Detaylara bakalım... 

Adnan Menderes Üniversitesi'nin 2019-2020 Akademik Yıl Açılış Töreni, eski Başbakan ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşti.

Yıldırım'ın Aydın ziyaretine tartışma yaratan bir protokol heyeti görüntüsü damgasını vurdu. 🎥

Bu görüntülerin sosyal medyaya yansıması ardından tepkiler yükseldi.

Vekil Mustafa Savaş, sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada "Ricada bulundum, hızlıca kenara çekildi" dedi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

“Adnan Menderes Üniversitesi Akademik Yılı Açılışı kapsamında ilimizde gerçekleştirilen bir programda yaşandığı iddia edilen ve gerek sosyal medyada gerekse haberlerde yer bulmaya devam eden bir olayla ilgili açıklama yapma gereği doğmuştur. Haberlerde, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu'na omuz attığım gibi yakışıksız ithamlarda bulunulmaktadır. Bu itham tamamen asılsız olup karalamaya yönelik art niyetli bir itibarsızlaştırma sürecidir. Haberde konu olan kamera çekimleri ters açıdan çekilen görüntüler olduğu için, saygıdeğer basın mensuplarının elinde karşı cepheden çekilen videolar var ise, bunların da yayınlanması durumunda olayın haberde anlatılan şekilde olmadığı açıkça görülecektir. Protokol heyetine arkadan yetişmek üzere hızlı adımlarla yürürken Büyükşehir Belediye Başkanımıza arkadan seslenerek yer vermesi hususunda ricada bulunduğum ve bunun akabinde kendilerinin de hızlı bir şekilde yana doğru çekilerek bana yer verdiği hususu açıkça görülecektir. Basında ve sosyal medyada yer bulan bütün bu iddiaların yalan olduğunu en iyi bilen kişi de Özlem Çerçioğlu'dur."

Savaş, 31 Mart seçimlerinde rakibi olan ve kazanan Çerçioğlu ile tokalaşmadığı yönünde iddialara da yanıt verdi.

"Tamamen yalan" diyen Savaş şöyle devam etti:

"Tokalaşma anımıza ait görseller de farklı haber portallarında haber olarak yerini almıştır. Geride bıraktığımız 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde rakibimizin bir kadın, bir anne, bir eş olduğunu her platformda dile getirmiş, bu nedenle siyaseti hiç bir zaman ve hiç bir ortamda çirkinleştirmeyeceğimizi ifade etmiş olmamıza karşın böyle bir haberle itibarsızlaştırma yoluna gidilmesi tamamen kasıt ve art niyete yönelik bir süreçtir.”

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir