Tarım Bakanı Muhabirin Sorusuna 'Maskaralık' Dedi, Fatih Portakal Sert Çıktı: 'Kendinizi Neden Kanunların Üzerinde Görüyorsunuz?'

 > 
4.2bPAYLAŞIM

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, kendisine et ihalesi hakkında soru soran FOX muhabirini maskaralıkla suçlayarak, ihalesiz et alınmasını da, "ıvır zıvır" işler olarak tanımladı. Konuyla ilgili FOX TV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal, Tarım Bakanı Pakdemirli'ye, "Yetkiyi ele geçirdikten sonra neden kendinizi kanunların üzerinde görüyorsunuz? Size soru soran, kamuoyunu aydınlatmak isteyen gazeteciyi aşağılayabilme lüksü içerisine giriyorsunuz." diye yanıt verdi.

FOX Haber muhabirini Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'ye ihalesiz et alımıyla ilgili bir soru sordu 🎥

Kendisine soru sormak isteyen FOX Haber muhabirini maskaralıkla suçlayan Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye, FOX TV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal’dan sert yanıt geldi.

"Bu haberleri yapmaya devam edeceğiz sayın bakan"

Satın alma prosedürü olan ihalenin uygulanmayıp küçümsendiğini belirten Portakal, “Bu etler geldikten sonra bu etlerin şarbon kontrolünü yaptırdınız mı? Yetkiyi ele geçirdikten sonra neden kanunların üzerinde görüyorsunuz? Ardından size soru soran kamuoyunu aydınlatmak isteyen gazeteciyi aşağılayabilme lüksü içerisine giriyorsunuz. İhale yapmadan bu etler Türkiye’ye girebilir mi? Ama bunun cevabı sizde yok sadece ıvır zıvır işlerle uğraşıyorsunuz. Akreditasyon uygulayacaklarmış. Uygulayın ne fark eder ki… Çok meraklıydık bizde gelip… Ama bu haberleri yapmaya devam edeceğiz sayın bakan” diye konuştu.

Bakan Pakdemirli'nin bu çıkışına sosyal medyadan da tepkiler geldi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir