Tarihin Gizli Sayfaları Arasında Kalarak Öğrenenleri Şaşkına Çevirecek Nadir Bilinen 15 Gerçek

-
Abone ol

Firavun biraz can sıkıyor.

Kaynak: https://thechive.com/2020/03/09/history-...

1. Romalılar ele geçirmek istedikleri 'Themyscira' adlı yer için tünel kazmaya başlamışlar. Aynı anda o bölgenin koruyucuları da burun buruna geleceklerini hesap ederek tünel kazmaya başlamış. Ancak Romalılardan farklı olarak, tünele kendileri girmekten ziyade tüneli ayı ve arılar ile doldurmuşlar.

2. Amerika başkanı Andrew Jackson'ın cenazesinde, Jackson'ın papağanını cenaze yerinden götürülmek zorunda kaldı çünkü papağan bağırarak küfür ediyordu.

3. Mısır Firavunu Pepi II, sivrisineklerden hiç hoşlanmadığı için köleleri bal ile kaplayıp sineklerin kölelerin üzerine konmasını ve kendinden uzak durmasını sağlıyormuş.

4. 'Bull Run Muharebesi' genellikle piknik savaşı olarak adlandırılıyormuş çünkü birçok sivil ve zengin halk, savaşın kenarında piknik yaparak savaşı izliyorlarmış.

5. Kanada ve Danimarka, 30 yıldır Hans Adası için savaşıyorlar. İki ülkenin askeri de zaman zaman adaya gidip, ülkelerinin bayrağını asıyorlar.

6. 90'lı yılların başında, Pepsi 17 denizaltı, 1 kruvazör, 1 fırkateyn ve 1 destroyer'a sahipmiş. Bunun nedeni ise, Sovyetler Birliği'nde bir yer ile anlaşması olması ve kola ile askeri ekipmanı takas etmeleriymiş.

7. Tiberius Claudius Drusus, armudu havaya atıp, ağzıyla yakaladıktan sonra boğulması sonucu hayatını kaybetmiştir.

8. Tarihteki en kısa süren savaş, İngiltere ile Zenzibar arasında 27 Ağustos 1896 yılında olmuş ve 38 ile 45 dakika arası sürmüştür.

9. 40. Amerika Birleşik Devletleri başkanı, Ronald Reagan'ın ilk mesleği cankurtaranlıkmış. 6 yıl içinde 77 kişiyi boğulmaktan kurtarmış.

10. Heykeller eski zamanlarda parlak ve şatafatlı renklere boyanıyormuş. Zamanla renkler solduğu için şu anki hallerini almışlar.

11. Ünlü filozof Plato çok yetenekli bir güreşçiymiş.

12. Tarihteki en ikonik matematik buluşlarını yapan Pisagor'un pişmiş fasulye fobisi varmış.

13. Versay Sarayı'nda, tuvalet bulunmadığı için insanlar dışkılarını köşelere bırakırlarmış. Birkaç günde bir ise temizlik yapılıyormuş.

14. Tarihte yaşamış en büyük kuşun kanat genişliği yaklaşık 6 metreymiş ve bundan 60 milyon yıl önce yaşamış.

15. Araştırmacılar, Guanajuato mumyalarının yüzündeki korkunç ifadelerin nedenini canlı canlı gömülmelerinden kaynaklandığını söylüyor.

Bu maddeler arasında sizin daha önce duyduğunuz var mı? Yorumlarda konuşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mol

#14 insanlar da ne yapmıiiis hemen avlayalim deyip soyunu tuketmiiiis

mehmet-can-atar

zenzibar değil, zanzibar olacaktı. platon'u da yanlış yazmışsın. içerik açmasan daha iyi olur bence.

sefa-doner

Harika bir paylaşım. 5de bildiğim kadarıyla bir taraf içki bırakıp gidiyor diğer taraf çikolata . Adamların atışması ne kadar güzel.

arsen-lupmeyen

Gıgıl transleytde bugün...

7kedi7eti7

12 de barbunya :)

Görüş Bildir