Swatch, Akıllı Saatini Piyasaya Sunmaya Hazırlanıyor

 > -

Dünyanın popüler saat üreticilerinden Swatch da yeni yarışta yer almak için düğmeye bastı. 

Daha önce akıllı saatlere şüpheli yaklaşan İsviçreli saat üreticilerinden biri olan Swatch , önümüzdeki üç ay içinde akıllı saatini piyasaya sunmayı planlıyor.

Swatch CEO’su Nick Hayek’in Bloomberg röportajında verdiği bilgiye göre, şirket internet bağlantısı olan ve şarja ihtiyaç duymayan bir akıllı saat geliştiriyor. Swatch akıllı saati Windows ve Android telefonlarla uyumlu ve mobil ödemeleri destekliyor. Mobil ödemeler için İsviçre’nin en büyük iki perakende şirketi Migros ve Coop ile anlaşmaya varan Swatch, yeni markalarla görüşmeye devam ediyor.

Hayek açıklamasında akıllı saat üretimi destekleyecek ve otomotiv gibi diğer endüstrileri de etkileyebilecek yenilikçi projeler üzerinde çalıştıklarını söylüyor. 2014 yılında rekor sayıda patent aldıklarını söyleyen Hayek, bu patentlerin arasında piyasadaki muadillerinden iki kat daha uzun ömürlü şarjlar olduğunu da belirtiyor. Hatırlayacağınız gibi Apple Watch’ın en çok şüpheyle karşılanan özelliklerinden biri de şarj özelliğiydi.

Akıllı saatler yenilikçi saat üreticileriyle teknoloji şirketlerinin rekabet ettiği bir alan olarak, bu yılın izlemesi en ilginç alanlarından biri olacak. Swatch akıllı saati için hem planlanan satış tarihi hem de özellikleriyle Apple’a karşı şimdiden gardını almış gibi görünüyor. Apple Watch henüz piyasaya sürülmeden üreticileri endişelendirmeye devam ediyor.

  • Webrazzi
Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidAppleCEOİsviçreWindows 8
Görüş Bildir