Görüş Bildir
Haberler
Suudi Kralı Abdullah'tan Avrupa ve ABD'ye Terör Uyarısı

Suudi Kralı Abdullah'tan Avrupa ve ABD'ye Terör Uyarısı

Fatih UZUN
30.08.2014 - 17:23

Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud, önlem alınmadığı takdirde terörizmin yakın zamanda Avrupa ve ABD'yi tehdit edebileceği uyarısında bulundu.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan habere göre, Kral Bin Abdülaziz Cidde'de yabancı büyükelçilere verdiği resepsiyonda yaptığı konuşmada, 'Terörizm gece gündüz insanları katlediyor, yaptıkları ve yapacakları şeyleri fark etmeniz gerekir. Eğer ihmal edilirse eminim ki bir ay sonra Avrupa'ya, ondan bir ay sonra da ABD'ye sıçrayacaktır' dedi.

Terörle hızlı bir mücadele içerisine girilmesi çağrısında bulunan Bin Abdülaziz, 'Bu mesajı liderlerinize harfiyen iletmenizi rica ediyorum, çünkü bu teröre karşı hız, güç ve imkanla savaşmak gerekir. Ben çoğunuzun bu zamana kadar onlar hakkında konuşmadığını müşahade ettim' ifadelerini kullandı.

Kral Bin Abdülaziz şunları söyledi:

'İnsan haklarında, ülkelerin terörle mücadelede sessiz kalmaları, kabul edilecek şey değildir. Bunlar insaniyet diye bir şey bilmezler, insanların kafasını kestikten sonra çocukların ellerine verip sokaklarda dolaştırmaları, şiddet ve kabalıktan, İslam'a aykırı davranmaktan başka bir şey değildir.'

Suudi Arabistan Müftüsü Şeyh Abdulaziz Al eş-Şeyh, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) İslam dinine mensup olmadığını ve 'Hariciler'in uzantısı olduğunu belirtmişti.

Kral Abdullah, Birleşmiş Milletler'in (BM) terörle mücadele merkezine, terörle mücadele edilmesi amacıyla 100 milyon dolar bağışta bulunmuştu. Bağıştan dolayı BM Genel Sekreteri Ban Ki Mun, Cenevre toplantısı sırasında Dışişleri Bakanı Suud el-Faysal'a teşekkürlerini iletmişti.

Mehmet Nuri Uçar, İman Muhammed, Ömer Erdem

AA

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/u/381330--suu...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
BotaN CZR

amk suudileri, ışid köpeklerinin Türkiye ve katarla beraber en büyük destekçisi siz değilsiniz sanki.