Görüş Bildir

etiket Suudi Arabistan'da 'Hayvanlarla Fotoğraf Çektirmek Günahtır' Fetvası

Anasayfa > Gündem

Kısa süre önce satrancın bir çeşit kumar olduğu belirtilerek yasaklanması için fetva verilen Suudi Arabistan'da şimdi de kedi, köpek gibi hayvanlarla fotoğraf çekilmesi yasaklandı.

DHA'nın Al Arabiya’dan aktardığı habere göre, Suudi Arabistan’ın en yüksek dini otoritesi olan Din Adamları Yüksek Konseyi’nin üyesi Şeyh Salih Bir Favzan El-Fazvan, kedi, köpek gibi hayvanlarla fotoğraf çekmenin İslam’a aykırı bir Batı adeti olduğunu iddia ederek, bu tür fotoğraf çekilmesinin engellenmesi için fetva verdi.

Düzenlediği haftalık dini programda izleyici sorularını yanıtlayan El-Favzan, bir soru üzerine Suudi Arabistan’da evcil hayvanlarla fotoğraf çekmenin tıpkı Batı’da olduğu gibi moda haline geldiğini söyleyerek, “Mecbur olmadıkça hayvanlarla fotoğraf çektirmek günahtır. Ne kedi, ne köpek, ne kurt, ne de başka bir şey” diye konuştu.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
859
584
252
88
38
26
18
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Heisenberg

Ama Batı ürünü olan lüks arabalara binmek, lüks telefonlar kullanmak, çocuklarının seks partileri yapması ve açık saçık giyinmeleri günah değil. Günah sadece... Devamını Gör

monapizza

eminim hayvanlar aleminde de araplarla resim çektirmeyi yasaklamışlardır

KOVALA NEJDET

hayvan derken araplardan mı bahsediyorlar acaba ? -.-

KOVALA NEJDET

bir oturuşta koca bir deveyi elle yiyen hayvanlarla zaten foto çektirmem ben ;)