Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 19 Kasım'da Başlıyor

 > 
26PAYLAŞIM

2008'den bu yana Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi tarafından düzenlenen festival, bu yıl 19-22 Kasım tarihleri arasında 20 ayrı il ve ilçede gerçekleşecek. Festivalde, tüm gösterimler ücretsiz olarak gerçekleşiyor.

Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi, 2014’te olduğu gibi 2015’te de “Siz de Yapabilirsiniz” çağrısına kulak veren gönüllülerle buluşuyor.

Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi, 2014’te olduğu gibi 2015’te de “Siz de Yapabilirsiniz” çağrısına kulak veren ekiplerle ve yüzlerce gönüllü ile birlikte birçok yerde sürdürülebilir bir yaşamın mümkün olduğunu anlatan belgeselleri daha çok insana ulaştırmak üzere çalışmalarını yürütüyor.

"Bazı hikâyeler hayata bakış açınızı kökten değiştirebilir! Bazı filmler vardır izleyince önünüzde yeni bir pencere açılır..."

Festivalin amaçlarının başında, görsellik kullanılarak bireylerde çevre ve sürdürülebilirlik bilincinin oluşturulması geliyor. Bir diğer amacı ise, "Mekanik ve parçalanmış bir dünya görüşünü ve bu görüşün ürünü ‘yaşamı tüketen’ sistemi bütüncül bir bakış açısıyla ‘görünür’ kılmak".

"Bütüncül bakan, çözüm öneren ve kalbe hitap eden filmler..."

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF) 2015 Festivali, üç kişilik çekirdek bir düzenleme ekibi tarafından tasarlanıyor. Her yıl olduğu gibi 2015 yılında da izleyicisine ilham ve güç veren, sorunlar karşısında bir şeyler yapabileceğini hissettiren filmlerle dolu bir program hazırlanıyor.

Yalnızca filmler değil, müzisyenler ve performans sanatçıları da bu festivalde!

Filmlerin yanısıra izleyiciyle sohbet etmek üzere, Türkiye'de benzer konularda çalışmalar yürüten kişiler, müzisyenler ve performans sanatçıları festival programını zenginleştiriyor.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali'nin en çarpıcı filmlerinden biri olan "Gerçek Bedel"i merak edenler için şöyle bırakalım...

Festivalle ilgili detaylı bilgi ve program için: http://www.surdurulebiliryasam.org/film-festivali/

Aynı zamanda festivalin Facebook sayfasını da takip edebilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir