Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Süpermen Gibi Görünmek İçin Bıçak Altına Yatarak 23 Operasyon Geçiren Bir Garip Adam

 > -

Bizim bildiğimiz, insanlar yalnızca Cadılar Bayramında sevdiği kahramanlara dönüşürdü, o da geçici olarak. Fakat bu sefer bir istisnamız var o da 29 yaşındaki Herbert Chavez. Filipinlerin Calamba şehrinden olan Chavez üzerindeki kostümü hiç çıkarmadı, çıkarmayı da düşündüğü söylenemez. Kendini en büyük Süpermen hayranı olarak tanımlayan adam, cerrahi operasyonlar sonucu Süpermen'in adeta kopyası haline geldi. Burun operasyonu, cilt beyazlatma, dudak dolgusu ve pek çok implantla Clark Kent'in gerçek hayat versiyonuna dönüştü. 

Ancak doktorlar, daha fazla operasyon yapmayı reddetti; bir sonraki adımın hem yasa dışı hem de son derece tehlikeli olacağını belirtti. Eh ne diyelim; pek de haksız sayılmazlar.

Kaynak: http://diply.com/dip/article/doctors-den...

Herbert'ın gençliğine ait, henüz hiçbir operasyon geçirmemiş hali

En popüler süper kahramanların gerçek boyuttaki heykellerine sahip olan Herbert şöyle diyor: ''4 yaşımda filmlerini gördüğümden beri, Süpermen her daim en büyük takıntım oldu.''

Bu da genç adamın yine hiçbir operasyon geçirmemiş 1997 yılına ait bir fotoğrafı. Sadece arkadaşından aldığı mavi lensleri kullanıyor ve cildini daha beyaz gösterecek bir makyaj yapıyor.

Bir yıl içinde burun operasyonu geçirerek değişime başlıyor.

22 yaşına geldiğinde 3 yıl süreyle Suudi Arabistan kraliyetinde giysi tasarımcısı olarak çalışıyor ve ufak bir servet kazanıyor.

Kendi dükkanını açarak yerel filmler ve ünlülere catering hizmeti veriyor. Bu sayede on yıl sürecek olan dönüşümüne kaynak sağlayabiliyor.

2011 yılında dönüşümünün yarısındayken çekildiği bir fotoğraf.

İstediği parayı elde edip on yıl boyunca devam edecek birçok operasyon geçiriyor.

Ameliyatlara yağlarını aldırarak başlıyor, burnunu birçok kez incelttiriyor, yarık çene yaptırıp koyu cilt rengini açtırıyor, dudaklarına dolgun olması için silikon enjekte ettiriyor, karnına liposuction yaptırıp çenesinin şeklini değiştiriyor ve kalçalarına implant taktırıyor.

Bazı operasyonlar ücretsiz olmasına rağmen, 6000 dolar civarında para harcıyor.

24. operasyonda ise asla yenemeyeceği bir kötü adamla karşılaşıp dönüşümünü noktalıyor.

Filipinli Süpermen ismi takılan Herbert, gerçekten Süpermen olabileceğini söylüyor.

''Hepimizin birer süper kahraman olabileceği mesajını yaymak istiyorum. Hepimizde potansiyel var.Yaşadığım bazı olaylar, benim gerçekten Süpermen olduğumu anlamamı sağladı. Örneğin; şu anda 40 yaşındayım ve hala bir kırışığım yok. Sizce bu bir tesadüf mü?''

Geçen sene six pack isteyen Herbert, egzersiz yapmanın saçma olduğunu düşündü. Bunun yerine karnına MesoLipo adında dolgu enjekte ettirdi.

Bazı doktorlar, karnına ve göğsüne kimyasal dolgu yaptıran Chavez karşısında dehşete kapıldı.

Amerika'da yasal olmayan bu kimyasal vücudunda izler ve darbeler yarattı. Operasyon çok riskli bulunda ve yapılmaktan vazgeçildi.

Bu Süpermen'in spor salonuna gitmesi gerekiyor diyen Dr. Dubrow ekledi : '' Karın kasları egzersiz yaparak ve doğru beslenerek kazanılır.'' Çikolatayı çok sevdiğini itiraf eden Chavez daha sonra hayal kırıklığına uğradığını belirtti.

2013 yılında Guinness Rekorlar Kitabı onu tanıdı; ancak operasyonlar yüzünden değil...

1253 sertifikalı üründen oluşan, dünyanın en geniş koleksiyonuna sahip olduğu için... Bu sayı başlı başına büyük bir başarı olsa da süpermenimiz sayının 5000'e yakın olduğunu söylüyor.

Diğer yandan kendi giysilerini yaparak koleksiyonuna ekliyor. Hayatttaki en büyük amacının, Filipinlilere süper kahramanlığın anlamını göstermek olduğunu söylüyor.

Söylentilere göre göz rengini de tamamen değiştirmek; hatta ameliyatla gözünü uzatmak istiyor.

''Vücudum artık dayanamayacak hale geldiğinde ya da doktorlarım yaş nedeniyle başa çıkamayacağımı söylediğinde duracağım.''

Peki gerçekten benzemiş mi? İşte bu tartışmaya açılır...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
evren-enes

bu herif süper dövülür yeminle..

mithrandir

Salak yemin ediyorum geri zekalı

Gizli Kullanıcı

Senin supermen anlayisina S*kerim ya

natsemender

Mal... Kelimeler kifayetsiz cidden...

cnscc

ya ne diyeyim ki :D

Görüş Bildir