Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Star Wars'un Sekizinci Bölümünün İsminde Gizli Bir Anlam mı Yatıyor?

Sanat
751PAYLAŞIM

Yeni Star Wars filmlerinin tadını çıkarmak için sabırsızlandığımız şu zamanlarda dönen muhabbetlerin haddi hesabı yok.

Biliyorsunuz, önce The Force Awakens, sonra Rogue One ile o çok uzak galaksiye geri dönme şansına erişmiştik.

Şimdilik en az 5 yeni Star Wars filmi daha izleyeceğimiz kesin.

Bir sonraki durak ise The Force Awakens'ın (Güç Uyanıyor), yani esas hikayenin devamı olan The Last Jedi.

The Last Jedi, 'Son Jedi' anlamına geliyor. Jedi, hem tekil hem çoğul anlama sahip olduğu için filmin adı tek bir kişiye mi, yoksa bir grup Jedi'a mı işaret ediyor henüz belirsiz.

Karizmaaaaa.

Herkes hikayenin sekizinci durağının isminin anlamını tartışadursun, supergeek memes isimli bir Twitter hesabı olaya farklı bir yaklaşım getirdi.

Aslında bir şey yapmadı. Sadece şunu fark etti: Birbirinin devamı olan iki filmin başlığını bir araya getirince anlamlı bir cümle oluşuyordu.

The Force Awakens: Güç Uyanıyor 

The Last Jedi: Son Jedi

Arka arkaya yazalım:

The Force Awakens The Last Jedi: Güç, Son Jedi'yı Uyandırıyor

Pek çok Twitter kullanıcısı bunu oldukça mantıklı buldu ve tesadüf olmadığını düşündü. Tabii mizahı elden bırakmayanlar da vardı...

Bu iş nereye gidiyor belli: Güç, Son Jedi'ı Uykusundan Uyandırıyor

Bu gerçekten bilinçli bir tercih miydi, yoksa hoş bir tesadüf mü bilinmez. Yine de Star Wars'a dair her şeye hasret olduğumuz bir zamanda en ufak ipucu bile bir anlam taşıyabiliyor.

Çözüyoruz bu işi!

Sizce durum ne?

Kesinlikle bilinçli yapılmış.
Sanmıyorum. Sadece tesadüf.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bamortas

filmin logosunu semiyotik olarak incelediğimizde, ilk filmde sarı, ikinci filmde kırmızı görüyoruz, bu ne demek? ilk filmde bir jedi uyandı, ama ikinci filmde denge karanlık tarafı baskın kılacak, "the last jedi" ismi sürpriz bir ölüme gebe, luke %88.7 ihtimal ölecek..

dzvezda

Ne güzel reklam şekli değil mi :)

aysegul-cemre-kalender

Abi ne kadar eski bu içerik? Ayrıca filmi takip etmiyorsanız film ile ilgili içerik hazırlamayın. Yönetmenin bizzat kendisi çıkıp dedi ki son jedi Luke. Ne teki ne çoğulu. Gözünüzü seveyim bırakın Star Wars'un peşini siz.

lucius-grecea

bundan 20 sene önce bırak böyle yorumu, star wars izleyen kız yoktu, :,( duygulandım...

aysegul-cemre-kalender

Bırak izlemeyi, canon ve legendslarını bile ezberledim, kimse durduramaz. Star Wars kız için değil diyenlerin hepsi Leia'nın tabiri ile 'çöpe'.

breezy

yani diyo ki "güç son jedi'ı güzellik uykusundan uyandırıyor"

omeravc912gmail.com

han solo için ayrı film yapılmalı palpatin için ayrıca film yapılmalı darth moul için film yapılmalı o kadar geniş ve sonsuz yıldız sistemleri varki ucu açık bitmesin star wars 20 bile çıksa izlerim hastayım yeterki her sene çıksın. her sene efsane

Görüş Bildir