Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Star ve Akşam'da Deprem: 3 Önemli İsim Görevden Alındı

 > -
Abone ol

Hükümete yakın Star ve Akşam gazetelerinde genel yayın yönetmenleri ve grup başkanı görevden alındı. Karar, grubun internet sitesi ve salı günü gazeteden duyuruldu.

Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak, internet sitesinden kurumdaki yeniden yapılanmayla ilgili bir açıklama yaptı. "Star'da yeni dönem" başlıklı açıklamada, "Star Medya Grubu hedefleri büyüyen, iddiası artan ve daha hızlı yol almak zorunda olan Türkiye’nin bu iddialı duruşuna ve hızına uyum sağlamak adına yeniden yapılanma kararı almıştır" denildi.

Açıklamada, Medya Grup Başkanı pozisyonunun artık devam ettirilmeyeceği duyuruldu ve şu an bu görevi yürüten Mustafa Karaalioğlu’na teşekkür edildi.

Star gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert’in de görevden alındığı yine bu açıklamada ifade edildi ve yeni genel yayın yönetmeninin daha ileriki bir dönemde belli olacağı belirtildi. Yeni isim belli olana kadar bu görev vekaleten yürütülecek.

Al Jazeera 'nin ulaştığı Mustafa Karaalioğlu bir açıklama yapmak istemediğini, salı günü gazetede ortak bir açıklama yer alacağını söyledi.

Al Jazeera 'ye konuşan Mehmet Ocaktan ise kararın grubun patronu Ethem Sancak tarafından kendisine iletildiğini söyledi. Ocaktan, "Medyada her zaman böyle değişimler yaşanıyor. Ben de daha önce çokça yaşadım, sürpriz olmadı" dedi.

Hükümete yakın iş adamlarından Ethem Sancak, Star ve Akşam gazetelerinin sahibi Star Medya Grubu'nun patronu. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) el koyduğu Akşam gazetesi ve SKYTÜRK televizyonunu geçtiğimiz yıl satın almıştı.

Kaynak: Al Jazeera

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir