Görüş Bildir
Haberler
Squid Game Gerçek Oldu! Yarışmanın Birincisi 456 Bin Dolar Kazandı...

Squid Game Gerçek Oldu! Yarışmanın Birincisi 456 Bin Dolar Kazandı...

GNS
27.11.2021 - 22:55

Yayınlandıktan sonra tüm dünyayı kasıp kavuran Güney Kore dizisi Squid Game etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Dizinin bu kadar büyük çapta etki yaratması sonrası fenomen bir YouTuber'ın 'Squid Game'i gerçek yapalım' fikrini doğurmuş ve bunu sosyal medyada yayınlamıştı. MrBeast isimli YouTuber, TikTok takipçileri arasından 456 kişi seçeceğini ve diziyi gerçeğe çevireceklerini söylemişti. Gerçek Squid Game oyunları tamamlandı. Oyunu kazanan kişi ise 456 bin doların sahibi oldu. İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Netflix'in Güney Kore yapımı Squid Game dizisi etkilerini sürdürmeye devam ediyor. MrBeast ismiyle tanınan YouTuber, TikTok takipçileri arasından 456 kişi seçerek gerçek bir Squid Game düzenledi. Oyunun sona erdiğini ve kazanan kişinin 456 bin dolara sahip olduğunu açıklayan MrBeast, yarışmayı YouTube hesabından paylaştı.

MrBeast Game

MrBeast Game

Squid Game dizisindeki gibi 456 oyuncuyla oyunlar oynamak için dekorların aynısını hazırlayan 'MrBeast' adlı YouTuber'ın gösterisi sonuçlandı. 

Sputnik Türkiye'nin aktardığı habere göre; asıl adı Jimmy Donaldson olan 23 yaşındaki YouTuber'ın oyunlarının dizidekilerden en önemli farkı ise elbette ki ölümle sonuçlanmamaları ve verilen para ödülü oldu.

Kırmızı Işık Yeşil Işık

Kırmızı Işık Yeşil Işık

YouTube'da 76.2 milyon abonesi olan MrBeast'in paylaştığı videoya göre oyuncular ilk olarak 'Yeşil Işık Kırmızı Işık' oyununu oynadı. Bu bölümde oyuncuların tişörtlerinin içine küçük bir alet yerleştirdi, elenen oyuncunun üzerindeki patladı. İkinci olarak da yine dizideki gibi dalgona şekerinin kullanıldığı oyun oynandı.

456 Bin Doların Sahibi

456 Bin Doların Sahibi

Halat çekme, misket, cam köprü gibi diğer oyunları da birebir canlandırmaya çalışan YouTuber'ın finale kalan 6 kişi için hazırladığı son oyun ise dizideki 'kalamar oyunu' değil sandalye kapmaca oldu. Herkesi eleyen oyuncu, yine dizidekinin aksine 45.6 milyar won (38 milyon dolar) değil 456 bin doların sahibi oldu.

Dizidekinin aksine oyuncular elendikçe nihai para ödülünün artmaması ve elenen oyunculara da bir miktar para verilmiş olması da diğer farklılıklardandı.

Video 17 Milyondan Çok İzlendi

Video 17 Milyondan Çok İzlendi

17 milyondan fazla kez izlenen video için toplamda 3.5 milyon dolar harcandı. Bir bölümünü telefon oyunu Brawl Stars'ın karşıladığı bu paranın 2 milyon doları yapıma, 1.5 milyon doları da ödüllere gitti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

MrBeast'in Squid Game'i

Bu İçerik de İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
58
24
19
17
11
10
8
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
rans

O kadar paraya Türkiye'de birebir aynısını çekerdin millet dünden razı artık ölmeye .🥵