Görüş Bildir
Haberler
Spor Camiasından 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajları

Spor Camiasından 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajları

Enver K.
18.03.2016 - 11:15
İçeriğin Devamı Aşağıda

Çanakkale Boğazı'nda Türk tarihinin en büyük cesaret öykülerinden birisi birisinin yazıldığı 18 Mart tarihinde spor camiasından resmi siteler ve sosyal medya üzerinden zaferle ilgili mesajlar yayınlandı.

Galatasaray

Galatasaray

Türk tarihinin dönüm noktalarından olan ve bağımsızlık savaşının temellerinin atıldığı Çanakkale Zaferi'nin 101. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, canlarını ortaya koyarak 'Çanakkale Geçilmez' dedirten kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran ve saygıyla bir kez daha anıyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü

Fenerbahçe

Fenerbahçe

Dünya Tarihinde eşine az rastlanır destansı bir direniş öyküsü olan, Başta Türk Ulusu olmak üzere Dünya Ulus ve devletlerinin kaderini etkileyen 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin 101. yılını kutluyor; Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere asla unutulmayacak olan aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyoruz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Beşiktaş

Beşiktaş

Başkanımız Fikret Orman'ın Çanakkale Mesajı:

'18 Mart 1915… Dünya tarihinin önemli savaşları arasında yer alan ve her iki taraftan da binlerce insanın yaşamını yitirdiği Çanakkale Savaşları’nın üzerinden 101 yıl geçti.

Çanakkale Savaşları, Türk halkı için bir kahramanlık destanı olduğu kadar, aynı zamanda bir hüzün abidesidir. “Çanakkale geçilmez” efsanesinin doğduğu bu savaşta kulübümüzün sporcuları da diğer askerlerimiz gibi canlarını ulusumuzun topraklarını korumak adına feda etti.

Çanakkale ve diğer cephelerde savaşan Şair Kazım, Asım, Rıdvan, Doktor Ali, Doktor Mehmet, Doktor Sabri, Muallim Sadi ile Behzat şehitlik mertebesine ulaşmış; Beşiktaşımız’ın gururu, onuru ve övünç kaynağı olmuşlardır.

Çanakkale Savaşları’nda şehitlik ve gazilik mertebelerine ulaşan, kulübümüzün sporcularının da aralarında bulunduğu çok sayıda vatan evladını saygıyla ve rahmetle anıyorum...'

Fikret Orman

Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

Sosyal medya mesajları;

İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
2
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın