Sosyal Medyanın Son Tartışma Konusu Yuva Aranan Vegan Kediler Oldu!

225PAYLAŞIM

Hayvanların sömürülmesinden ve ticari meta olarak kullanılmasından rahatsız olan insanlar son yıllarda hızla veganlığa yöneliyor. Bu yönelim ülkemiz için de geçerli. Vegan ürünlerin satıldığı marketler, vegan restoranlar derken bu diyet türü her geçen gün daha fazla ses getiriyor. Ancak, bazı tartışmalı konular var. Örneğin çocukları hayvansal gıdalardan uzak vegan yetiştirmek tartışma konusu ve bunu uygulayan ebeveynler de bu yüzden tepki görüyor. Bunun yanında bir diğer eleştirilen konu ise ev hayvanlarını vegan tarzda büyütmek. Bu konu sosyal medyada da tartışıldı. Buyurun içeriğimize...

Adoptme06, sosyal medya üzerinden sahipsiz ve bakıma muhtaç hayvanları duyuran bir hesap.

Bu güzel bir şey elbette ancak sosyal medyada tepki çeken kısım kedilerin vegan olmasıydı.

Paylaşım pek çok kişi tarafından tepkiyle karşılandı.

Doğası gereği etçil olan hayvanların hayvansal gıdalardan uzak büyütülmesi pek çok kişinin garibine gitti.

Bunu işkencecilikle bir tutanlar da oldu.

⬇️

Vegan ev hayvanı fikrini savunanlar da var elbette.

Olaya mizahını katanlar ise her sosyal medya polemiğinin olmazsa olmazı.

Konu başka yerlere de kaydı.

İlginç bakış açıları da var...

Son olarak da ilgili paylaşımı yapan hesap bu konuda bir yanlışlık olduğunu duyurdu. Kediler vegan değil de sebze severmiş.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kul-tigin

ya aptal orospu çocukları kediler vahşi hayvanlardır onların sağlıklı gelişebilmesi için hayvansal ürün tüketmeleri gerekir kendi salak şeylerinize hayvanları alet etmeyin doğanın dengesiyle oynuyosunuz

coldhearted

Vegan Kedi? Yetişkin afrika erkek aslanının zebrayı yakaladıktan sonra brokoli yemesi gibi bişi olmuş bu. Sen şuna "ya düzgün bakmıyorum aslında, ilgilenmiyorum da, soran olursa "vegan oldu ehe ehe" diyip geçiyorum." desene. Ayrıca kısa bir süre besledikten sonra sokağa salacaksanız hiç almayın kardeşim, sahiplenin. Onu da ailenin bir bireyi olarak görün. Konuşabiliyor ve düşünebiliyor olmamız bizleri onlardan üstün kılmaz. Sözde düşünebilen bizlerin, bu canlılara yaptığı muamele ortada.

whypush

cehalet...

maca_as

hayvanın doğasına müdahale eden veganlara kesin çözüm sunuyorum; Madem vegan hayvan beslemek istiyorsunuz o zaman etçil/hepçil hayvan almayın! yeterli besin alamayan hayvan evde halsiz halsiz yatarken "aaa bak vegan beslemeye başladım kedim/köpeğim süper uslu oldu, vahşiliği kalmadı" diye övünmek en basit haliyle dangozluktur! "Vegan Kedi Maması"; keriz yolmanın yeni yolu.

Gizli Kullanıcı

kedi avcı hayvandır. çok aç kalmadığı müddetçe doğası gereği diğer hayvanları avlar ve yer. vegan ne ya böyle bi saçmalık olamaz.

Görüş Bildir