Sosyal Medyadan Öğretmene Hakaret Davasında Uzlaşma: LÖSEV’e 5 Bin Lira Bağış ve Özür İlanı

 > 
25PAYLAŞIM

Antalya'da öğretmeniyle ilgili sosyal medyadan hakaret içerikli paylaşımda bulunan öğrenci hakkında dava açıldı. Uzlaştırmacıya gönderilen dava, öğrencinin ailesinin, Lösemili Çocuklar Vakfı'na 5 bin lira bağış yapması ve yerel gazetede özür ilanı yayımlatmasının ardından düştü.

DHA'nın haberine göre, Manavgat'ta bir lisede eğitim gören ve adı açıklanmayan öğrenci, geçtiğimiz eğitim döneminde, sosyal medya üzerinden öğretmeni hakkında ağır ifadelerin bulunduğu paylaşımlar yaptı. 

Öğretmenin şikayeti üzerine, Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı'nca öğrenci hakkında soruşturma başlatıldı.

Dava uzlaştırmacıya gönderildi

Dava açılması aşamasında konu, tarafların aralarında anlaşması amacıyla uzlaştırmacıya gönderildi. Taraflarla görüşen uzlaştırmacı, davalı tarafın ailesinin LÖSEV'e 5 bin lira bağış yapması ve yerel gazetede özür ilanı yayımlatması karşılığında davanın düşürülmesi konusunda anlaştı.

Gazetede özür yazısı paylaşıldı

Yapılan anlaşma gereği, LÖSEV'e 5 bin lira bağış yapan davalı öğrencinin ailesi, yerel gazetede özür ilanı yayımlattı. İlanda şu ifadeler yer aldı:

"Sosyal medya üzerinden çocuğumuzun öğretmeniyle ilgili yapmış olduğu ağır paylaşım ve hakaretten dolayı çok üzgünüz, kendisinden ve ailesinden özür dileriz. SSÇ velisi G.K."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir