Görüş Bildir
Haberler
Sosyal Medyada Assange'a Suikast Girişimi İddiası

Sosyal Medyada Assange'a Suikast Girişimi İddiası

ATKN
22.08.2016 - 16:14

WikiLeaks, resmi hesabından kurucusu Julian Assange'ın 2012 yılından bu yana kaldığı Ekvador'un Londra Büyükelçiliği'nin duvarına birinin tırmanmaya çalıştığını açıkladı. Bir suikast girişimi olarak görülen olayda tırmanan kişi güvenliğin fark etmesi sonucunda yakalandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sputnik'in aktardığı habere göre Julian Assange'ın 2012 yılından bu yana kaldığı Londra'daki Ekvador büyükelçiliği binasına yabancı biri zorla girmeye çalıştı. 

WikiLeaks'in resmi hesabından bugün sabaha karşı yapılan açıklamada '16 dakika önce saat tam 02.47'de yabancı biri Ekvador Büyükelçiliği binasının yan cephesinden Assange'ın kaldığı cama tırmanmaya çalıştı. Ancak güvenliğin fark etmesiyle yakalandı' denildi.

WikiLeaks, daha sonra attığı tweetinde de bu girişimde bulunanın bir erkek olduğunu belirtti.

Clinton'ı suçladılar

Clinton'ı suçladılar
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Assange'ın destekçileri olayı duyar duymaz sosyal medya hesaplarında bunun bir suikast girişimi olduğu yorumlarını yaptı. 

Hatta bu girişimin sorumlusu olarak Assange'ın diplomatik yazışmalarını sızdırdığı ABD'nin Demokrat Başkan adayı Hillary Clinton'ı bile gösterenler oldu. WikiLeaks, başkanlık seçimleri yaklaşırken seçmenleri çok şaşırtacak yeni bazı belgeleri yayınlayacağını duyurmuştu.

Kedisi için de endişelendiler

Kedisi için de endişelendiler

Bazı kullanıcılar da son bir kaç aydır elçilikte Assange ile birlikte yaşayan kedisinin de suikastten nasibini alabileceğini, onun için de endişelendiklerini dile getirdi. Artık 'Elçilik Kedisi' diye anılmaya başlayan kedinin sosyal medyada 16 bin takipçisi bulunuyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
6
3
1
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın