Sosyal Medya Bu Teoriyle Çalkalanıyor: İsveçli İklim Aktivisti Greta Thunberg Aslında Bir Zaman Yolcusu mu?

2.2bPAYLAŞIM

Hadi bakalım, bir türlü aksi ispat edilemeyen Keanu Reeves teorisinden sonra bu teorinin doğru olmadığını nasıl kanıtlayacaksınız görelim!😂

Hepimizin kendisini ayıla bayıla izlediği, Matrix ve John Wick serilerinin yıldızı Keanu Reeves ile ilgili meşhur bir teori vardı, bilmem hatırlar mısınız?

Kendisinin taa 1500’lü yıllarda dünyaya geldiği ve en az 500 küsur yaşında bir vampir olduğu iddia ediliyordu bir ara -ki Keanu Reeves hayranları bu iddianın gerçek olduğunu kanıtlamak için senelerdir neredeyse hiç yaşlanmayan Keanu Reeves’in fotoğrafları ile asırlar öncesine ait resimleri bir araya getirmişti-

Ortaya çıkan sonuç şöyleydi:

Yani şunu önce bir kabul edelim, Keanu Reeves’e şarap gibi yıllandıkça tat alıyor demek haksızlık olur çünkü kendisi cidden değişmiyor. Ama bunun sebebini vampirliğine değil de o ’baby face’ suratına bağlamayı tercih ediyoruz.

Mesela kendisi gibi yaş almayan bir diğer insan Güney Koreli aktör Song Joong Ki'dir, bakınız bu adam gelmiş 34 yaşına ama hala lise öğrencisinden hallice. Gerçi Korelilerin çoğu böyle görünüyor ama Song Joong Ki bir başka. Neyse…

Kabul etmemiz gereken bir diğer gerçek de Keanu Reeves'e benzetilen tüm bu kişilerin gerçekten de Keanu Reeves’e benziyor oluşu. O yüzden içimizden bir "… lan acaba mı?" sorusu geçmiyor değil ama pırlantadan hallice vampir Edward oğlumuz ve avanak Bella kızımızın olduğu meşhur 'Twilight' evreninde yaşamadığımızı düşünürsek, otomatikman "Keanu Reeves bir vampirdir" seçeneğini elemek zorunda kalıyoruz. 

Sonuçta insan insana benzer değil mi?

Heh işte biz tam bu gerçekle yüzleşip "Tamamdır yaa, yok işte vampir falan!" diye düşünürken yepisler yenisi bir teori daha önümüze düştü.

Bu seferki teorinin odak noktası ise Keanu Reeves değil, herkesin ya çok sevdiği ya da feci şekilde uyuz olduğu ama yine bir şekilde hakkında mutlaka güçlü hisler beslediği meşhur iklim aktivistimiz Greta Thunberg.

Washington Üniversitesi'nin arşivinde bulunan şu aşağıda görmüş olduğunuz 121 yıllık fotoğraftaki kız çocuğu İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg’e aşırı benzerliğiyle dikkat çekti.

1898 yılında Kanada’nın Yukon bölgesinde çekilen bu fotoğrafı gören sosyal medya kullanıcıları ve komplo teorisyenleri işte bu içeriğimizin konusu olan meşhur soruyu attılar ortaya: 

"Greta Thunberg aslında bir zaman yolcusu mu?"

Teorisyenler diyorlar ki; bakınız bu Greta fazla büyümüş de küçülmüş, bu hallerin tavırların altında var bir şeyler. Bakın, arşivden fotoğraf da bulduk alın size kanıt...

1800'lerin sonunda yaşamış biri ancak böyle işlerin peşinde koşar, bu kız kesin zaman yolcusu ve gelecekten geldiği için olacakları biliyor bundan bu kadar iklim iklim diye tutturması. 

Biz demiyoruz bunu, teorisyenler diyor efenim.

Yani her ne kadar biraz önce "Twilight" evreninde olmadığımızı söylesek de kim demiş asıl bulunduğumuz evrenin "Back to the Future" evreni olmadığını?

Hatta iddiayı görüp arttırıyoruz ve kendisiyle birlikte zamanda yolculuk eden bir diğer kişinin de "The Simpsons" çizgi dizisinin yaratıcısı Matt Groening olduğunu söylüyoruz. Sonuçta onların da pek çok olayı önceden bilmişliği var, bütün bunlar basit bir rastlantı olamaz değil mi... DEĞİL Mİ?!?!

Bakın, küçük Greta nasıl da o günlerden iklim krizinin sebep olacağı bütün felaketleri bir bir omuzlarına yüklenmiş gibi poz vermiş...

İnternet de olmasa dertlerimizi nasıl unutacaktık acaba?🤦‍♂️

Eh, sizler de artık bu teoriyi çürütmek veya ispatlamak için aşağıda birkaç kelam edersiniz. Yorumlarda görüşmek üzere...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
vay-bee

heee adam vampir geçinmek için holywood yıldızı olmuş kan içmeyi bırakıp ekmeğinin peşine düşmüş helal koca yürekli vampire

hergelekon

Greta'yı bilmem de "ben milyonlarca yılda yarattım süsledim püsledim siz 100bin yılda mahvettiniz" diyip cayır cayır yakacak bizi Allah'ım.

dogukan-ozmen2

sende yaratmasaydın de

hergelekon

bana mı sordun dicem :))

queensever

greta zaten korkunç bir tip birde böyle haberlerle iyice korkutmayın adamı :D

tyliebee

Her şey okey de "gelecekten geldiği için biliyor" nasıl bir mantık, fotoğraf GEÇMİŞTE çekilmiş, yani zaman yolcusu olmasa günümüzde ölmüş olması lazım ne bilecek dünya nereye gidiyor. Hay mantığınızı sizin ya.

logicaldoor

Kurguya hiçbir şekilde katılmamakla birlikte (zaman yolculuğunun imkansız olduğunu düşünüyorum) olay şöyle gelişiyor; zaman yolcusu, bizim zamanımıza gelmeden önce bizden daha eski bir zaman diliminde vakit geçiriyor. Sonrasında kendi zamanından yine de eski olan bizim zamanımıza geliyor. Belki buradan da biraz daha ileriki bir zamana geçecek. Zaman yolculuğunun paradoksal yapısı zaten bu teoriyi mantıklı kılıyor. Sonuçta kendi zamanına ait bir fotoğrafı görmemizin imkanı yok. Hatta belki ondan önce fotoğraf makinesinin henüz icat edilmediği bir zamanda da vakit geçirmiş olabilir...

deen-tharkuho

İnsanlar çift yaratılmış diye bir tabir vardır 😂

Görüş Bildir