Son Sorusunu IQ Puanı 130’dan Fazla Olanların Gördüğü Matematik Testi

-

Bu bir meydan okuma!

1. Bu işlemin sonucu nedir?

2. Peki ya bu işlemin sonucu?

3. Hadi bu da kolay olsun: Bu matematik işleminin cevabı kaçtır?

4. Soru işareti yerine hangi sayı gelemez?

5. Bir tık zorlaştıralım soruları

6. Hadi bakalım!

7. Soru işareti olan yere hangisi gelmeli diye sorsak bir de?

8. Burada toplamda kaç üçgen var diye sorsak bir de?

9. Mensah IQ Testinde sorulan şu soruya bak bakalım bir de!

10. Sağlam bir matematik sorusu ile devam edelim! Sence hırsızın kırmızı burunlu olma ihtimali nedir?

11. Beyni kurcalayarak bitirelim! Aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

h) Yukarıdakilerin hepsi yanlıştır.
a) Aşağıdakilerin hepsi doğrudur.
f) Yukarıdakilerin hepsi doğrudur.
d) b şıkkı doğrudur.
g) h şıkkı yanlıştır.
c) h şıkkı doğrudur.
b) Tüm şıklar yanlıştır.
e) Aşağıdakilerin hepsi doğrudur.

Daha ilk soruydu halbuki :(

Daha ilk sorudan elendin, nasıl olduysa artık... Dikkatsizliğine denk geldiğimizi düşünüyoruz, normalde böyle şeyler yaşamazdın çünkü. Neyse problem yok, zihnini biraz dinlendirdikten sonra tekrar çöz bakalım testi!

Aklın karışık zira!

Aklın, beynin falan mı karıştı, ne oldu böyle? Zihninin odağını tam manasıyla teste çeviremedin öyle sanıyoruz ki. Fakat sorun yok, hepimizin başındaki sıradan bir beladır bu, odaklanamamak. Birkaç saniye dinlendir zihnini ve baştan çöz testimizi!

Anlık bir zihinsel kayma yaşadın galiba!

Aslında ilk iki sorudan sonra, testi bitireceksin gibi bir izlenim vermiştin fakat olmadı. Zihinsel anlamda odaklanarak başlamış, dikkatini toplamıştın fakat anlık bir zihinsel kayıp, yanlış cevaplamana sebep oldu. Olsun, haydi bir daha!

Olmadı bu!

İşler birazcık kızışmaya başlayınca, zihnini kolaylıktan zorluk seviyesine çekmekte birazcık zorlandın gibi sanki. Anlık kaymalar olabilir, çok da takılmamak lazım. Baştan çözelim, haydi!

Kabul, soru karmaşıktı!

Ah, vah etmeye gerek yok aslında çünkü soru gerçek manada karmaşık ve zorlayıcıydı. Anlam karmaşasının içine bir de akraba ilişkileri girince, olayı çözümleyememen oldukça doğal. Haydi bir daha!

Yapma bunu!

Güzel gidiyordun, zihninde iyice teste odaklanmış gibiydi fakat yine olmadı. İlerideki soruların daha da zor olacağını bilirsen belki, bir sonraki başlayışında daha dikkatli olursun. Haydi bakalım!

Nasıl üzülmeyelim şimdi? :(

Dikkatli olacağına dair söz vermemiş miydin az önce? Neyse, haydi bir daha!

Hepimiz şaşırdık!

Testin kırılma noktasındaki sorusunu da geçmiştin fakat yine bir yanlış yorumlama sonrası, hataya düştün ve kaybettin. Zorluklar karşısında yılmamak kadar önemli olan bir diğer şey de, zorlukları doğru yorumlamak ve doğru yöne ilerleyebilmektir. Tekrar!

Ahh bee!

Evet, olaylar birazcık daha karmaşık hale geldi ve zorlaştı fakat asıl olay da bu değil mi zaten? Kolay olanı herkes başarır, herkes kazanır. Zor olanı ise, sadece aklıyla barışık olanlar becerebilir. Tıpkı sen gibi! Haydi bir daha!

Aklın mı karıştı sanki?

Gayet iyi gidiyorsun çünkü pek çokları bu soruya dahi gelemeden kaçtı gitti. Sen ve senin gibi, beyni ile işbirliği içinde olan ve kaybetmekten hoşlanmayanlar kaldı! Ha gayret!

Ramak kalmıştı!

Yazacak çok fazla şey yok. Zaten sona geldin ve bir şeyler söyleyerek aklını karıştırmayalım hiç. Son bir adım, haydi!

Yapmaaaa :(

Son soruydu halbuki... Neyse, buraya kadar geldikten sonra bir kez daha deneyip, doğru cevaba ulaşmak çok da zor olmasa gerek. Haydi son bir gayret!

Delilik derecesinde dahisin!

İşte zihnini sadece rakamsal verilerle sınırlandırmayıp, zekâsını her açıdan sonuna kadar kullanan bir beyin! Senin gözlem, tahlil ve kavrama yeteneğin oldukça yüksek. Sen gelişmiş önermesel mantığın sayesinde soyut işlerde kolaylıkla akıl yürütebiliyorsun. Yalnızca verileni anlama ve kabul etme değil, aynı zamanda ne olabileceğini algılama yetisine de sahipsin. Bir olay esnasında olabilecek şeyleri zihninin derinliklerine inip, en ince detayına kadar görebiliyor, hatta bazen önceden bile hissedebiliyorsun. Tüm bunların ötesinde, hayatın önemsiz detaylarla dolu olduğunu bildiğin kadar, detaylardan daha önemli bir şeyin olmadığının da farkındasın! Zihin duvarını, detaycılığın sayesinde elde ettiğin über bilgilerle örecek kadar şüpheci ve bunun yanında, bu duvarı kendi kendine aşabilecek kadar da dahisin!

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
denizoela

SANIRIM SÖZELCİ OLUYORUM EVLAT..

irlilja

palyaço sorusunda kafayı yiyecektim resmen

umut-pekel1

IQ bilgiye göre değil düşünce şekline göre ölçülür testleriniz çok yanlış.

samire-cicek

Yanlış biliyorsun.IQ Zihinsel(mantıksal) yaşı (intelligence quotien) ,düşünce,hiss,duygu,eylem yaşı ise EQ (Emotional Quotien).İnsanlarda aynlış arama!

behcet-samet-guler

Ama IQ testlerini çok iyi yapıyorlar ve sürekli IQ umla alakalı doğru tahmin vs yapıyorlar

behcet-samet-guler

Delilik derecesinde dahisin falan

Başlıklar

olay
Görüş Bildir