Görüş Bildir
Haberler
'Son KHK'da, Memurluktan Alınanlara Ödenen Maaşların Geri Alımına İlişkin Hüküm Bulunmuyor'

'Son KHK'da, Memurluktan Alınanlara Ödenen Maaşların Geri Alımına İlişkin Hüküm Bulunmuyor'

FreiGeist
18.08.2016 - 12:08 Son Güncelleme: 18.08.2016 - 16:25

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, hükümet tarafından çıkarılan son kanun hükmünde kararname ile memuriyetten ayrılmasına karar verilenlerin, şimdiye kadar aldıkları maaşların geri alımına ilişkin hüküm bulunmadığını söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Geçtiğimiz ay gerçekleşen darbe girişiminin ardından hükümetin yürüttüğü soruşturmalar devam ederken, çok sayıda kamu görevlisi ve TSK mensubu 'FETÖ ile bağlantılı oldukları' gerekçesiyle görevden alınıyor.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş da Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 2010 yılındaki Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) soru çaldığı tespit edilenlerin memuriyetini kaybedeceğini söylemişti.

"Neticede orada çalışmışlardır"

"Neticede orada çalışmışlardır"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 'Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği' protokolünün imza töreninde gazetecilerin soruları üzerine, '2010 KPSS ile ilgili bir usulsüzlük tespit edilirse bu kişilerin memuriyet hakları sona erecek. Usulsüz atanan memurların aldığı maaşların geri alınmasıyla ilgili bir düzenleme son çıkardığımız KHK'da bulunmuyor. Neticede orada çalışmışlardır' dedi.

Soylu, 'Atanmalarında usulsüzlük tespit edilenler memurluktan ayrılacak ve haklarında cezai işlemler devam edecektir' diye konuştu.

Reuters

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
13
9
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
fatih çebar

La tmm bi haksızlık var eyvallah da maaş geri alımı nedir saçmalamayın ya. Bende sevmiyorum o fetöcüleri çeksinler cezalarınıda onca parayı onlar nasıl ödice... Devamını Gör

fatih çebar

Birader Bİn kerede zulme uğrasan bir kere zalim olma demişler. Düşünsene o şerefsizler ödeyemeyecek o kadar parayı sonra çocukları ödemek zorunda kalıcak düş... Devamını Gör

Kumru Gül

bi şey bilmeden işin başına geçenler ve o işi hakkıyla yapamayanlarında mı o maaşları hak etmiş oluyor yani??

Pasif Kullanıcı

devlette yatarak bedava para kazanmak guzeldi tabii sinavada calismadiniz ... simdi gelin ozelede sizin musait bir yerinizden kan alsinlar o "kazandiginiz"... Devamını Gör