Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Snowpiercer'ı İzlemeniz İçin 6 Neden

Sanat
30PAYLAŞIM

Japon yönetmenlere karşı bir ön yargım var. Hatta bazen bu ön yargımı kırmak gerçekten zor oluyor. Belki Japon sinemasının çok sayıda abartılı filme sahip olmasıdır bunun sebebi. Bu filmi açmadan önce de öyle bir ön yargıya sahiptim..

Ne İzlesem Derdine Son Veren Blog

1. Gerçekten farklı bir konuya sahip

Dünya düzeni, bir trene uyarlanmış. Yani treni kim sürüyorsa, düzeni de o sağlar. Hele ki dünya donma noktasına gelmişse ve tek yaşam alanı bu ilahi güçle hiç durmadan dünyayı turlayan trense, makinist ne derse yapma zorundasınız. Yoksa trenden atılır ve 5 dakika içinde buzdan heykele dönersiniz.

2. Halk isyanlarının neden ve nasıl başladığını açık bir dille anlatıyor

Halk neden ve kimin isteğiyle isyan başlatır, bu isyanı kimler yönetir çok açık bir dil ile anlatıyor. Trende çıkan isyanlardan örnekler veriyor.

3. Kurallara uyulmadığında dikta ne yapardı?

Düzeni sağlamak için kanunların olmadığı bir yerde düzen nasıl sağlanır, kuralları kim belirler, cezalar ne olur.. Hepsini göreceksiniz.

4. Toplumların sınıflara ayrılması ve buna göre yönetilmesi..

Trenin kuyruk tarafındaysanız ezilen halksınız, ve lokomotife ne kadar yakınsanız hayatınız o kadar lüks. Treninse nereye gideceğine makinist karar verir. Kuralları makinist koyar.

5. İMDB puanı 7.3

İzlediğim filmlerin çoğunluğunu (ki bu rakam oldukça fazla) ele alırsak imdb'den 7 ve üstü puan alan filmler genellikle iyi yapımlar oluyor.

6. Son olarak da

Bunun gibi gayet başarılı sahneleri çok

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir