Artık Sizin Yerinize Yazı Yazan Robot Var!

-

El yazısı korkunç ve anlaşılması zor olanlar için artık onların yerine el yazısı yazacak bir robot var. Axidraw isimli bu el yazısı robotu, yaratıcısı Evil Mad Scientist tarafından ‘kişisel yazma ve çizme makinesi’ olarak tanımlanıyor.

Robotun kullanımı ise oldukça basit. Robotun kalem kullanan bölümüne bir dolma kalem yerleştirdikten sonra bir bilgisayar girişi kullanarak A4 büyüklüğündeki bir kağıda her ne istiyorsanız yazabilir ve çizebilirsiniz.

Kulağa basitleştirilmiş bir yazıcı gibi geliyor olabilir ama bundan daha akıllı bir makine olduğunu söyleyebiliriz. Kâğıda yazılan metnin resmini, robotun bağlı olduğu bilgisayar programına yükledikten sonra komut veriyorsunuz ve robot el yazısı ile yazdığınız metinleri birebir taklit ediyor. Ayrıca yeni yazıları da bu yazı tipinde yazmaya devam edebiliyor.

Ücretsiz vektör programı olan Inkspace ile bütünleşik olarak kullanılan bu robot için farklı uygulamaları kendiniz de oluşturabilirsiniz. Çünkü açık kaynaklı bir program olduğunu söyleyebiliriz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir