Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Siyam Kedisi Olanların Anlayabileceği 11 Şey

 > -

1. 

Kedilerin kendilerine has özelliklerine ve hepsinin farklı kişisel ruh hallerine fazlasıyla alıştık. Fakat gene de her defasında şaşırmaktan kendimizi alıkoyamıyoruz. Peki kedi ırkının farklı bir türü havasına hakim olan siyamlara ne demeli? 

Siyamlar çok özel kedilerdir. Bu dünya tatlısı kedilerin birkaç sevmeyeceğiniz huyu da yok değil.

2. Kendilerini mutlu etmek pek zordur

Karakteristik ruh halleriyle ünlü olan siyamları hemen öyle mutlu etmeyi beklemeyin. Onu ancak kendi canı istediğinde sevebilirsiniz. Sevdiğinizde de mutluluğunu diğer kediler kadar belirgin ifade etmeyecektir. Kendi bildiklerini okumakta birebirler.

3. Sahiplerinin huylarını alırlar

Sahiplerinin karakterlerine benzeyen siyamlar sıkça karşımıza çıkıyor. Karakter sahibi olmaya dünden razı olan kedi çeşidimiz, sahibinin karakterini seve seve kendine entegre edebilme yeteneğine sahip.

4. Yavruyken pek mi pek çirkindirler

Yavru halleri ile erişkin tipleri arasında dağlar vardır. O bebeğim deyip bayıldığınız kediniz aslında bir çirkin ördek yavrusu olabilir.

5. Çok inatçıdırlar

İstemedikleri bir şeyi onlara yaptırabilmek ne mümkün! Birkaç ay sonra, birgün istediği her şeyi yapmayı kabul ettiğinizi farkedeceksiniz. Yoksa sahip o, kedi siz misiniz?

6. Çok hassaslardır

Her şeyden etkilenirler. Evdeki kavga gürültü bile siyamınızı hasta edebilir. Farklı marka mama, çeşmeden içilen su.. Eğer bir siyam sahibiyseniz çok dikkatli olmanız gerekiyor.

7. Az tüy dökerler

En güzel özelliklerinden biri çok az tüy dökmeleri. Kısa tüylü oldukları için bu
konuda pek sorun yaşamayacaksınız. Bu da doğru orantılı olarak daha az rolon bant kullanımı ve daha az masraf demek oluyor.

8. Fazla yemek yemezler

Formda ve fittirler. Doyduktan sonra oburluğa devam edip yemek yemezler. Zorla ciğerler, balıklar vermeye çalışmayın.

9. Meraklıdırlar

Onlardan asla bir şey saklayamazsınız. Mahallenin yaşlı dedikoducu teyzesi gibi olan bitenden mutlaka haberdar olmak isterler.

10. Oryantalde iddialıdırlar

Popişlerini titrete titrete atlamaya hazılanışları pek meşhurdur.

 

11. Tersleri pistir

Onları sakın kızdırmayın tersleri çok pistir. Size komplo teorileri kurup zekalarını kullanarak mahvedebilirler.

12. Kuyruklarıyla bıkıp usanmadan oynayabilirler

Tam bir kuyruk delisidirler. Birçok kedide görülen kuyrukla oynama huyu siyamlarda biraz daha fazladır. Çünkü onlar tam bir oyun delisiler.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

😎😎

A post shared by Onedio Goygoy (@goygoyonedio) on
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nazlican-cengiz

bu arada bir siyam kedisi için İnka ismi güzel mi ?

nazlican-cengiz

siyam kedisi almayı düşünüyoruz. bu özellikleri verdiğiniz için çok teşekkürler >O^O<

carlina

Hayvanlar arasında ayırım yapmak istemiyorum ama evdeki ufaklığım olmasa yine ve yeniden siyam kedisi sahibi olurdum. Bildiğimiz kedilerden değil bunlar! Başka bir şeyler. Bu cinsleri bulmak hayli zor ancak hem sahipleneyim hem de siyam kedim olsun derseniz elit yavru'ya bakabilirsiniz. Aklınızda olsun

Başlıklar

oyun
Görüş Bildir