Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sivrisinek Isırığından Ölünür mü? Akılalmaz Olaylar Sonucu Talihsiz Biçimde Yaşamını Yitirerek Tarihe Geçen 12 Kişi

139PAYLAŞIM

Talihsiz biçimde yaşamlarını yitirerek yine bu talihsizlikleriyle tarihe geçenleri tanıyoruz. Ölümün şakası olmaz ama şaşırmamak elde değil!

1. Özel dedektiflik tarihinin ilklerinden meşhur dedektif Allan J. Pinkerton, bir görev esnasında ıslak zeminde dengesini kuramadı, kaydı ve yere düştü.

Kafasını yere çarpmadı ama dilini ısırdı, ısırık kangrene dönüştü ve Pinkerton'un ölümüne sebep oldu.

2. 19 yüzyılda yaşayan politikacı George Herbert’ün yüzünü bir gün hiç de ilginç olmayan biçimde sivrisinek ısırdı.

O bunu pek ciddiye almadı ve traş olurken bu ısırığı yanlışlıkla kesti. Yılancık enfeksiyonu adı verilen bir rahatsızlığa kapıldı ve yaşamını yitirdi. Sadece bir sinek ısırığından.

3. Onlarca savaşın, çatışmanın haberini yapan Rumen savaş muhabiri Mile Cărpenișan görevi esnasında hiçbir tehlikeyle karşılaşmadı ama...

Görevi sonlanıp eve döndüğünde vücudunda sebebi bilinmeyen bir iltihap keşfetti. Doktorların çözüm bulamadığı bu durum gün geçtikçe etkisini artırdı ve septik şok sonucu yaşamını yitirdi.

4. Orkestra şeflerinin kullandığı batonu bilirsiniz, bizlerin 'şef çubuğu' olarak bildiği batonlar eskiden hayli büyüktü.

Fransız besteci ve sanatçı Jean-Baptiste Lully yaşadığı dönemde büyük ve ağır olan batonunu yere düşürdü ve ayak baş parmağı yaralandı. Bu yaranın kangrene dönüşmesi ve yaşamını yitirmesi arasındaki süre hayli kısaydı...

5. 1989 yılında Ole Bentzen isimli Danimarkalı bir adam, meşhur A Fish Called Wanda (Wanda Adındaki Bir Balık) filmini izlerken gülmekten öldü. Şaka değil.

Tıbbi olarak böyle bir teşhis olmadığı için otopsisinde kalp krizi geçirdiği tespit edildi.

6. Meşhur alkol ürününden aşina olacağınız Jack Daniel çelik kasasını bir türlü açamıyordu.

Hepimizin vereceği o klasik tepkiyle kasaya bir tekme salladı. Kasa açılmadı ama ayak parmağı kangren oldu, doktorlar sonunda bacağını kesmek zorunda kaldı...Fakat kangren tüm vücudunu etkilemişti, kısa süre sonra hayatını kaybetti.

7. Meşhur illüzyonist Houdini bir şovunda ilginç bir iddia ortaya atmış.

İddiası hiçbir yumruktan, hatta en sertinden bile etkilenmeyeceğiymiş. Seyirciler arasından bir gönüllü istemiş ve kendisine sert biçimde vurmasını rica etmiş. Şans bu ya, profesyonel bir boksör gönüllü olmuş.

8. İnternet sitelerinde bir ara meşhur olan bir hikayeyi de hatırlayalım.

Bir adam dördüncü kattaki evinden düşer ve ufak yaralarla mucizevi biçimde kurtulur. İyileştikten sonra ona inanmayan dostlarına nasıl hayatta kaldığını anlatabilmek için yine aynı balkondan, aynı yükseklikten atlamayı dener. 

Bu sefer ölür.

9. Niagara şelalesinin tepesinden bir silindir tüpe binerek atlayan Bobby Leach bu denemesinde yaşamını yitirmemişti.

Tarihe geçen Leach bu olaydan ne kadar sonra gerçekleşti bilinmez, bir portakal kabuğuna bastı ve kayıp düşerek yaşamını yitirdi.

10. Timsahlarla dostluğuyla televizyon tarihine geçen Steve Irwin'i duymuşsunuzdur.

Doğayla olan dostluğunun sadece timsahlarla sınırlı olmadığını ispatlamak için suyun dibinde bir vatozu gözlemlemeye başladı. Bu anlar kayıt altına alınırken vatoz ona göğsünden saldırdı, aldığı yara sonucu kısa süre sonra yaşamını yitirdi.

Ne trajik...

11. Kanadalı avukat Garry Hoy, çalıştığı ofisin camlarının sağlamlığıyla övünürken bu sağlamlığı kanıtlamak için sürekli cama doğru kendini fırlatıyordu.Bunu bir şov haline bile getirmişti.

Bir gün bu şovu tekrarlaması istendi ve o da var gücüyle kendini cama fırlattı. Cam kırılmadı fakat bağlantılı olduğu yerden koptu, Hoy'u da peşinde götürerek 24. kattan aşağı düştü.

12. Segway araçları bilirsiniz, hiçbir şekilde devrilmediklerine dair bir inanış vardır.

Jimi Heselden adında bir adam bundan 9 yıl önce kendine satın aldığı Segway'in asla devrilmeyeceğini kanıtlamak için engebeli bir arazide bir oraya bir buraya gitmeye başladı. Segway devrilmedi fakat bu riskli rotada kendisi bir uçurumdan aşağı düştü.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
king-in-the-east

bazıları talihsiz bazılarının yakalandıgı şeyin tedavisi yok vs ama bazıları hakkaten malmış kendini cama vurmak ne 24. katta amk

question

sivrisinek isirigindan olunur mu derken ironi mi yaptiniz yoksa gercekten gerizekali misiniz?

deanaxe

internette houdini nin apandisit iltihabı ile öldüğü yazıyor.. yumruk yediği için değil

deanaxe

yok karına yumruk yediği için apendiksi patlamış. öykü doğruymuş

muge-kurtulus

artistlik yapmayın buyuk konusmayin sinirle hareket etmeyin abi bak bunlari yapinca direkt çarpılıyor insan...

vserhat

1 hikaye de benden. Dünyanın en soğuk yerinde bir adam yüksekçe bir yerden işediğinde donup donmayacağını merak eder ve işer. Çişi anında donar ve ok gibi olur. O anda altta geçen adamın kafasına saplanır ve ölür. (bir yerde okumuştum inandırdı gelmedi sizce olabilir mi böyle bir olay)

dremor

buz ne olursa olsun taş gibi olur ucunun iğne gibi sivrilmesi lazım kaldı ki ince bir şeyden bahsediyorsun anında kırılır

vserhat

Onur kardeşimiz olayı yaşayarak açıklama yapıyor. İnternette okudum zaten gerçekliğinden emin değilim.

Görüş Bildir