Simpsons Geleceği Görmüştü: Tam 16 Yıl Önce 'ABD Başkanı Trump' Kehaneti

 > 
1.8bPAYLAŞIM

Hillary Clinton ve Donald Trump arasında devam eden ABD Başkanlık yarışı bu sabah itibariyle sona erdi. Beyaz Saray'ın bir sonraki sakini, Cumhuriyetçi parti adayı Donald Trump olacak. Bu yeni gelişmelerin kapsamında çok şaşırtıcı bir detay ise The Simpsons  ile ortaya çıkmış oldu. Uzun yıllardır Amerika kültürünü, politik ve sosyal yaklaşımlarını komik ama sert bir dille eleştiren animasyon dizi The Simpsons, Donald Trump'ın başkanlığını bundan 16 yıl önce yayınlamış olduğu bir bölümde öngörmüştü...

Bundan 16 yıl önce yayınlanan 'Bart'ın Geleceğe Gidişi' bölümü 'ABD'nin delirmesini' konu ediyor...

Guardian'da yer alan habere göre  "geleceğe hem korkunç hem de fantastik bir pencere aralayan" o bölüm, ABD'nin Donald Trump'ı başkan olarak seçeceğini öngörüyor.

Yani The Simpsons, bugün Trump'ın başkanlığa gelmesi gibi sürpriz bir sonucu, 2000 yılında yayınlanan bölümünde seyircileri ile paylaşmıştı... Nasıl mı?

19 Mart 2000'de yayınlanmış olan The Simpsons bölümünde Bart,  Donald Trump'ın başkanlık döneminin bitmesi üzerine kızkardeşi Lisa'nın Beyaz Saray koltuğuna oturduğunu görüyor.

Oval ofisindeki masasında otururken "Sizin de bildiğiniz gibi, Başkan Trump'tan bize oldukça yüklü bir bütçe çatlağı miras kaldı," diyor Lisa Simpson...

Ve kendini 'Amerika'nın ilk heteroseksüel kadın cumhurbaşkanı' olarak tanımlıyor. “Durum ne kadar kötü? Ülke beş parasız mı? Nasıl olabilir?" diye devam ediyor.

"The Simpsons, Amerikan kültürünün aşırılığını her zaman bağrına basmıştır... Ve Trump bunu dolduranlardan biri."

Geçtiğimiz mart ayında  Guardian'a konuşan senarist Dan Greaney şöyle diyor: 

 "Önemli olan Lisa'nın başkanlığa, Amerika çaresiz ve savunmasız bir durumdayken gelmesi ve bu durumun ona Trump'ın başkanlığından kalması. Burada ihtiyacımız olan şey Lisa'nın çözebileceğinden daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalmasıydı, her şeyin mümkün olduğu kadar kötü gitmesiydi ve işte biz de bu yüzden Trump'ı ondan önce başkan yapmıştık."

ABD başkanlığını Hillary Clinton ile girdiği mücadeleden sonra bu sabah ilan eden Donald Trump, oldukça coşkulu bir kutlama konuşması da yaptı.

Trump: ‘Tüm Amerikalıların Başkanı Olacağım’ - onedio.com
Trump: ‘Tüm Amerikalıların Başkanı Olacağım’ - onedio.com

Şimdi gelelim sosyal medyada o çok konuşulan görsele...

Evet... Simpson'u yayınlayan Fox TV geçtiğimiz temmuz ayında yayınladığı ayrı kısa bir animasyonda ise, baba Homer Simpson'un para karşılığında bir Donald Trump seçim mitingine katıldığını gösteriyor.

Başkan adayı Trump'ın bu kısa animasyon filmdeki seçim sloganı ise "Amerika, benim eski karım olabilirsiniz!"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir