Görüş Bildir
Haberler
Silahlı Saldırı Sonrası Mümtaz Şenel'den Açıklama: 'Yaşanan Olayın Nedeni Otel Ruhsatının İptal Edilmesi'

Silahlı Saldırı Sonrası Mümtaz Şenel'den Açıklama: 'Yaşanan Olayın Nedeni Otel Ruhsatının İptal Edilmesi'

Batuhan
20.04.2020 - 14:30

Burdur Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, silahlı saldırıya uğramasıyla ilgili konuştu. Şener, 'Yeşilova beldesinde bir otelin ruhsatını 10 gün önce iptal ettik. Otel kapalıydı. Bu yüzden saldırıya uğradım. Olayın bize göre başka bir nedeni yok' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Burdur’un Yeşilova ilçesi Belediye Başkanı CHP’li Mümtaz Şener ve eşi Fatma Şenel ameliyattan çıktı. Başkan Şenel hastane odasında saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Salda Gölü ile gündeme gelen ve oradaki kumların taşınmasını kamuoyuna duyuran Mümtaz Şenel’in bu gelişme nedeniyle hedef olduğu tartışılmıştı. Ancak Şenel’e göre olayın Salda Gölü’yle bir ilgisi yok.

"Otelin ruhsatını 10 gün önce iptal ettik"

"Otelin ruhsatını 10 gün önce iptal ettik"

Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Şenel, 'Yeşilova belediyesine ait bir otel bulunduğunu, burada fuhuş yapıldığı gerekçesiyle tutanak düzenlendiğini ve 30 Mart’ta ruhsatın iptali için kaymakamlıktan yazı geldiğini' söyledi ve ekledi: 'Belediye encümenini toplayıp kaymakamlık yazısını da dikkate alarak otelin ruhsatını 10 gün önce iptal ettik. Otel kapalıydı. Bu yüzden saldırıya uğradım. Olayın bize göre başka bir nedeni yok' dedi.

"Hiçbir şey söylemeden ayaklarıma sıkmaya başladı"

"Hiçbir şey söylemeden ayaklarıma sıkmaya başladı"

Saldırı hakkında konuşan Şenel, 'Saat 05.00’e doğru evimin kapısı çalındı. Benden önce eşim kapıyı açmaya giderken, ‘açma, ben geliyorum’ dedim. Kapı arkasındaki kişiye kimsiniz diye sorduğumda ‘polis, polis’ karşılığını verdi' ifadelerini kullandı.

Şenel şöyle devam etti:

'Evim bahçeli olduğu için pencereden baktığımda makul bir kişi olarak gördüm. Salda Gölü’yle ilgili bir gelişme olduğunu düşünüp kapıyı açtım. Ayağımın biri eşiğin diğer tarafındaydı, hiçbir şey söylemeden ayaklarıma sıkmaya başladı. Eşim de o an yanımdaydı. Bana arka arkaya beş kurşun sıktı. Ben yere düştüm. Eşime ilk kurşunu sıkınca, ‘yeter artık, tamam, mesaj anlaşıldı’ diye bağırdım. Bunun üzerine saldırgan, hiçbir şey söylemeden bahçe dışında çalışır halde bekleyen otomobile binip ayrıldı. İçeride başka biri olup olmadığını görmedim.'

İçeriğin Devamı Aşağıda

İsmail Saymaz da konuyla ilgili açıklama yaptı

İsmail Saymaz da konuyla ilgili açıklama yaptı
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
150
36
21
5
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Lestat

Bir zamanlar "Dışarıda güvende değiliz" düşüncesi oldukça yaygındı fakat şimdi evlerimizde de güvende değiliz. Bu modeller yakalandığı zaman komik bir ceza i... Devamını Gör

Muhammed Gungor

Akp mafyaları ve dinci adalet sistemi olduğu sürece can güvenliğin yok ülkede bir arada melih gökçek mafyası vardı ondan kurtulduk ama büyük belalar bizi bek... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

O ismi sana veren hangi psikoloji ile verdi acaba? Gerçek isminse tabi...

demet s.

Bakalım yüce Türk adaleti ne ceza verecek bu kişiye. Hapis yatar mı acaba?