Siirt Müftüsü Oda TV'yi Tehdit Etti: 'Charlie Hebdo'nun Yanına Kar Kalmadı'

 > 
56PAYLAŞIM

Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı Siirt Müftüsü Ahmet Altıok, bir internet sitesine yaptığı açıklamada Oda TV'yi hedef gösterdi. Dokuz kişinin El Kaide tarafından öldürüldüğü Fransa’daki Charlie Hebdo katliamı örnek gösteren Altıok, "Charlie Hebdo davasında yanına kar kalmamıştır. Bunlar yine mahkum olacaklardır." ifadelerini kullandı.

Oda TV'nin aktardığı habere göre, İlkha.com adlı siteye konuşan Siirt Müftüsü Ahmet Altıok, Oda TV'yi hedef alarak okuz kişinin El Kaide tarafından öldürüldüğü Fransa’daki Charlie Hebdo katliamı ve İslamın ilk yıllarında öldürülen şair Ka’b bin Eşref’i örnek gösterdi.

Altıok haberde Oda TV için şu ifadeleri kullandı:

📷 Diyanet İşleri

"Charlie Hebdo ve Efendimiz dönemindeki Ka’b Bin Eşrefler sürekli dilleri ile alay ederek, kampanyalar yaparak, bir takım algı operasyonları ile hakaret etmeye çalışmışlardır fakat bu yaptıkları yanlarına kar kalmamıştır. Ben inanıyorum ki bu yaptıkları, toplumun vicdanında bunlar mahkûm olacaklardır. Bunları özür dilemeye davet ediyorum çünkü tövbe İslam’da kabul edilir ve ölmeden önce yapılması gerekir."

'Hiçbir zaman karşılıksız kalmadı'

Sitede 'Charlie Hebdo ve Ka’b Bin Eşreflerin yaptıkları yanlarına kar kalmamıştır' başlığı ile yayınlanan haberin spotunda ise şu ifadelere yer verildi:

"Peygamber Efendimize ve İslami değerlere saldıran Oda TV'ye sert tepki gösteren Siirt İl Müftüsü Ahmet Altıok, Charlie Hebdo ve Ka’b Bin Eşreflerin, dilleri ile yaptıkları hakaretlerin hiçbir zaman karşılıksız kalmadığını söyledi."

Siirt müftüsünün Oda TV hakkında yaptığı açıklamalar sosyal medyada da tepki çekti...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir