Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Siestaya Dizi Arası! İspanya'da En Çok Hangi Türk Dizileri İzleniyor?

Anasayfa > Cool

Binbir Gece'nin başlattığı yurt dışında Türk dizisi furyasını bugünlerde yepyeni diziler sürdürüyor. Özellikle de Kadın-Kızım ikilisinin pandemi döneminde fırtınalar estirdiği İspanya, artık dizilerimizin yeni durağı. İşte karşınızda İspanya'da en çok izlenen 13 Türk dizisi.

Kaynak: 1, 2, 3

13. Hercai - 494 bin

13. Hercai - 494 bin

Hem Avrupa hem Latin Amerika'da bugünlerde en çok izlenen Türk dizisi olan Hercai, İspanya'daki ilk yayınına 2019'un aralık ayında başladı. Aktif olarak halen yayınlanan dizi ortalama 494 bin seyirciyle büyük bir başarıya imza attı. Bir ara Şili'de uyarlanması gündeme gelse de sonrasında rafa kalkan yapım bugünlerde gündüz kuşağının lideri konumunda.

IMDb: 6,8

12. Anne - 501 bin

12. Anne - 501 bin

Bugünlerde Sadakatsiz ile İspanya seyircisini büyüleyen Cansu Dere'nin başrolü Beren Gökyıldız ile paylaştığı 2016 yapımı Anne, İspanya'da 2019 yılının mart-aralık arasında 83 bölüm yayınlandı. Ortalama 501.000 seyirci tarafından izlenen dizi, ayrıca bu yıl dijital platform Atresplayer için İspanya'ya uyarlanıyor.

IMDb: 6,5

11. Kara Para Aşk - 504 bin

11. Kara Para Aşk - 504 bin

Yurt dışına en çok satılan dizilerimizin başında gelen Kara Para Aşk, 2018 yılının mayıs-aralık arası yaptığı yayınında ortalama 504 bin seyirci tarafından izlendi. O dönem rekora yakın seviyedeki bu harika performans sonrası kanalın da Türk dizilerine olan ilgisi haliyle arttı.

IMDb: 7,3

10. Cennet'in Gözyaşları - 550 bin

10. Cennet'in Gözyaşları - 550 bin

İspanya gündüz kuşağında pandemi döneminin sürprizini hiç kuşkusuz Cennet'in Gözyaşları yaptı. Ülkemizde 36 bölüm yayınlanan dizi günlük dizilerimizin çok sevildiği Polonya'nın yanı sıra İspanya'da Kasım 2020'deki yayınıyla birlikte 550 bin seyirci tarafından izlendi. Dizinin mart ayındaki final bölümünde bu sayı 590 bine yükseldi..

IMDb: 5,3

9. Sen Anlat Karadeniz - 600 bin

9. Sen Anlat Karadeniz - 600 bin

Orta Doğu tarihinin en çok izlenen dizilerinden Sen Anlat Karadeniz, pandeminin başında İspanya'da yayınlanmaya başladı. Türkiye'de TOTAL kategorisinde tüm zamanlar rekoru kıran diziyi İspanya'da ortalama 600 bin seyirci izledi.

IMDb: 5,7

8. Zalim İstanbul - 600 bin

8. Zalim İstanbul - 600 bin

İspanya'nın gündüz kuşağının en büyük kanallarından Nova'da rekorları alt üst eden Zalim İstanbul, ortalama 600 bin seyirciyle gövde gösterisi yapmıştı. Geçtiğimiz yılın son aylarında yayına başlayan, ayrıca Bulgaristan'da en çok izlenen dizi olan, Zalim İstanbul'un finalini 635 bin seyirci izledi.

IMDb: 5,8

7. Sıla - 615 bin

7. Sıla - 615 bin

Türkiye'deki yayınından 12 sene sonra yayınlanmasına rağmen 600 bini aşkın seyirci tarafından izlenen Sıla, İspanya'da adeta bir fenomen. Kasım 2018'de yayınlanmaya başlayan dizi toplamda 126 bölüm sürdü.

IMDb: 5,4

6. Fatmagül'ün Suçu Ne - 745 bin

6. Fatmagül'ün Suçu Ne - 745 bin

İspanya'da tabiri caizse çağ açıp çağ kapatan Fatmagül, şüphesiz ki ülkede Türk dizilerinin yaygınlaşmasının ilk adımıydı. Kanalın büyük bir risk alarak ocak ayında yayınlamaya başladığı dizi ortalama 745 bin seyirci tarafından izlenerek dönemin rekorunu kırmıştı. Hem de %5,8 gibi rekor bir izleyici payı eşliğinde.

IMDb: 5,7

5. Sen Çal Kapımı - 1,1 milyon

5. Sen Çal Kapımı - 1,1 milyon

Türk dizilerinin genelde yayınlandığı Antena 3'ün en büyük rakibi Mediaset bu sene akşam kuşağında Sen Çal Kapımı'yı öne sürmüştü. Ortalama 1,1 milyonu aşkın seyirciyle dikkat çeken dizi ayrıca %11,7 izleyici payı ortalamasıyla adından söz ettirdi.

IMDb: 7,5

4. Bir Zamanlar Çukurova - 1,3 milyon

4. Bir Zamanlar Çukurova - 1,3 milyon

Türk dizilerinin İspanya'daki hakimiyeti devam ediyor. Bu sezon Kadın dizisinin finalinin ardından büyük beklentilerle ekrana gelen Bir Zamanlar Çukurova bugünlerde ortalama 1,3 milyon seyirciyle kendi kuşağının lideri olarak İspanya'yı selamlıyor. Dizi ayrıca Meksika'da da en çok izlenen Türk dizisi konumunda.

IMDb: 5,5

3. Sadakatsiz - 1,8 milyon

3. Sadakatsiz - 1,8 milyon

Cansu Dere fırtınası İspanya'da esmeye devam ediyor. Kızım dizisinin ardından büyük beklentilerle geçtiğimiz aylarda ekrana gelen Sadakatsiz, bugünlerde 1,8 milyon seyirci tarafından izleniyor. Entrikasıyla İspanya seyircisini de yakalayan dizinin yurt dışında önümüzdeki sezon patlama yapması bekleniyor.

IMDb: 6,6

2. Kadın - 2 milyon

2. Kadın - 2 milyon

İspanya'da bir Türk fenomen. Fatmagül'ün açtığı yolu daha da süsleyen bir gerçek. Pandemi döneminde sürpriz bir şekilde liderliğe yükselerek İspanya televizyon endüstrisinde kartları yeniden dağıtan Kadın, ortalama 2 milyon seyirciyle adeta çağ açtı. Bugünkü dizilerin hiç kuşkusuz ki ona büyük bir teşekkür borcu var.

IMDb: 6,6

1. Kızım - 2,4 milyon

1. Kızım - 2,4 milyon

İspanya televizyonundaki en büyük fenomen ise hiç şüphesiz Kızım. Pandemi döneminde Kadın'ın başarısının ardından pazar günleri ekrana gelen Kızım, Noel tatilindeki açılışından itibaren büyük bir fenomen haline geldi. Ortalama 2,6 milyon seyirci tarafından izlenen dizi geçtiğimiz ayki finaliyle bayrağı Sadakatsiz'e bırakırken kırılması güç bir rekora imza attı.

IMDb: 6,4

Bu içerikler de ilginizi çekebilir. 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
2
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
avka

İspanyolların garip bir dizi zevki varmış