Şiddet Gören Bir Kadına Yardım Etmek İsterken Sevgilisini Öldüren Kadir'in Aldığı Cezanın Tartışmaları Sürüyor

4bPAYLAŞIM

Tartışmalar dinmiyor bir türlü...

Bu gördüğünüz gencecik insan Kadir Şeker. Henüz 20 yaşında, gençliğinin baharında bir çocuk.

Gözlerinin içine her baktığımızda yüzlerce duyguyu bir arada hissettiğimiz Kadir, geçtiğimiz gün 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Nedeniyse hepimiz biliyoruz aslında.

Birçoğumuzun kayıtsız kaldığı bir olaya kayıtsız kalmadığı için, şiddet gören bir kadın karşısında yoluna bakıp gitmediği için bugün belki de gençliğini hapishanede geçirecek Kadir. Belki 'bana dokunmayan yılan bin yaşasın' mantığında olsaydı bugün hapishane yerine yaşıtları gibi üniversitede olacaktı.

Böyle düşünen birçok insan Kadir'in beraati için sosyal medyada günlerdir çabalıyor, seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Sevgilisini Döven Adamı Durdurmak İsterken Öldüren Kadir Şeker'in 12 Yıl 6 Ay Ceza Alması Tartışmaların Odağında - onedio.com
Sevgilisini Döven Adamı Durdurmak İsterken Öldüren Kadir Şeker'in 12 Yıl 6 Ay Ceza Alması Tartışmaların Odağında - onedio.com

Kadir'in aldığı ceza neredeyse herkesin vicdanını sızlattı...

twitter.com

Aksini düşünen ve Kadir'in bu şartlar altında beraatinin adalet sistemine ters olduğunu savunan kişiler de var tabii.

twitter.com

Kadir'in ve korumaya çalıştığı Ayşe'nin ifadelerinden yola çıkarak olayın yanlış aktarıldığından da bahsedildi.

twitter.com

Ne denir bilmiyorum... Gencecik bir insanın gençliği gözlerimizin önünde solup gidiyor ve biz hiçbir şey yapamıyoruz!

Kadir Şeker Duruşma Öncesinde 'Yine Olsa Yine Yardım Ederim' Demiş - onedio.com
Kadir Şeker Duruşma Öncesinde 'Yine Olsa Yine Yardım Ederim' Demiş - onedio.com
Kadir Şeker Davası Sonuçlandı: 12 Yıl 6 Ay Hapis Cezası Verildi - onedio.com
Kadir Şeker Davası Sonuçlandı: 12 Yıl 6 Ay Hapis Cezası Verildi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
artankara

Bir kararın hukuken doğru olması her zaman vicdanen de doğru olduğu anlamına gelmiyor. Daha biraz önce karısını öldürüp, 6 yaşındaki kızını taciz eden adamın beraat haberini okudum, beraat veren hakimlere ve savcıya böyle bir pisliği neden bıraktın diye sorsan hukuken doğru derler ma verilen karar vicdanı olan herkesi kahreder nitelikte...

selot

bunca katili tecavüzcüyü sosyopatı sapığı bir kalıp bulup serbest bırakın, sonra dayak yiyen kadını kurtarmak isterken nefsi müdafaa yapan adamı hapse atın. bu ulkenin adalet sistemini sikiyim. allahsızlar hakiminden savcısına kadar hepiniz belanızı bulun inşallah.

Gizli Kullanıcı

Bu cocuk serbest birakilsa ornek teskil etmesi icin, sokakda evde bi kadin darp edildiginde millet darpedeni linc eder korkmaz karismakdan.. ruh hastalari da cesaret edemez siddete

hasyilofficial

Karışmasaydı diyenler, umarım bir yakınınızın başına böyle bir hadise geldiğinde keşke biri karışsaydı demezsiniz. Gözler önünde öldürülen bir kadına yardım etmek yerine kayda alan bir toplumdan da bu beklenirdi zaten.

artankara

Haklısın ama onlar da haklı, iki kere kadına şiddet olayında yardıma koştum birincisi üst komşumdu "kadın sen kim oluyorsun da benim evimin içine karışıyorsun, diye bana etmedik hakaret bırakmadı", ikincisi parktaydı adam kadının kafasını panolara vuruyordu yoldan geçen bir kaç kişi koştuk adamı tuttuk uzaklaştırdık kadın koşarak geldi hadi sevgilim gidelim diye gülümseyerek koluna girdi. Mevzu karakolluk olsa iki kadında benden şikayetçi olurdu buna eminim.

dead-nettle.

Şaka gibi bir olay işte etsen ayrı etmesen ayrı. Olaya müdahil olurken de aklı selim davranıp durumu iyice filtre etmek ve şiddete şiddetle karşılık vermeden çözebilmek önemli.

alfred-hickork

ah be kadir...

Görüş Bildir