Şiddet Gören Annesini Öğretmenine Anlatarak Hem Kendisini Hem de Annesini Kurtaran 6 Yaşındaki Kız

-

Aile içi şiddete maruz kalmış bir kadın 6 yaşındaki kızı öğretmenine "Babam anneme zarar veriyor." dedikten sonra kurtuldu. Biz de sizler için detayları Metro'dan derledik. Buyurun...

Kaynak: https://metro.co.uk/2018/10/21/girl-6-sa...

36 yaşındaki Jodie Keegans, geçen ay kocası Scott Keegans 18 yıllık hapis cezası alana kadar yıllardır aile içi şiddete maruz kaldı.

Süper kahramanı olarak gördüğü kızı okulda öğretmenine "Babam annemi incitiyor, annem onu sevdiğini söylüyor ama o incitmeye devam ediyor."demeseydi bu durumun belki daha uzun bir süre devam edeceğini dile getirdi.

Şiddetle karşı karşıya olduğu dönemde, Jodie çalışamıyordu, cep telefonu yoktu ve hatta ailesi ve arkadaşlarıyla görüşemiyordu.

Kocası, Jodie, 2015 yılında kız kardeşini kaybettiği zaman cenazesine gitmesine bile izin vermedi. 34 yaşındaki kocası yakalandıktan sonra Jodie hastaneye götürüldü ve omzunun kırık olduğu, kulağında işitme kaybı olduğu, 9 tane ezilmiş kaburgasının ve omurga kırıklarının olduğu anlaşıldı.

Jodie, kocasının evlendikten sonra sinirli bir adam olduğunu söyledi.

Gördüğü şiddetin ise kahvesinin istediği gibi olmaması, Jodie uyurken onun uyuyamaması gibi günlük nedenlerden kaynaklandığını dile getirdi.

"Kızım gerçekten kahramanım çünkü okulda öğretmenine olan biteni anlatacak kadar cesur bir çocuk. O anlattıktan sonra destek hizmetleri dahil oldu ve hayatım kurtuldu."

Jodie ilişkilerinin hep böyle olmadığını ilk başta gayet mutlu olduklarını söylüyor fakat daha sonrası için "Keegans tamamen farklı birine dönüştü, çoğu zaman çocuklarımıza benim gün içerisinde kimlerle konuştuğumu soruyordu ve benim işe yaramaz bir insan olduğumu söylüyordu." diyor.

Jodie kocasının onu defalarca öldürmeye çalıştığını da üzülerek dile getiriyor.

"Daha önce yapamadığım bir şeye cesaret ederek polislere yaralarımı gösterdim ve 'Sanırım ben de bir aile içi şiddet kurbanıyım.' dedim."

Aralık ayının 23'ünde bu işkence bitti. Keegans o gün, Jodie'nin vücudu neredeyse tamamen yara olana 2 saat boyunca dövdü. Polislerin geldiğini anlayınca arka kapıdan kaçmaya çalıştı ama kaçamadı ve yakalandı.

Şimdi, Jodie hayatını baştan kuruyor ve bütün boş zamanını kendisi gibi aile içi şiddet mağduru olan kadınlara yardım etmek için harcamak istiyor.

Ve bu konuda şunları söylüyor: "Hem kadınları hem de erkekleri bu konuda güçlendirmek istiyorum. Şiddet gören herkese sesleniyorum, yardım orada sizleri bekliyor, tek yapmanız gereken ilk adımı atmak. Bu konuda konuşmak zorunda değilsiniz, sessizce ya da sır olarak da yapabilirsiniz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tara-gulersen

Allah belasını versin bu insanların ya. Çektirdiği acıyı, bozduğu psikolojileri, yaşattıklarını bir bir yaşaması dieğiyle...

yapiciinsan

şiddeti geçmiş işkenceye varmış bu ne lan helal olsun ufaklığa

yusuf-aslan8

oha aile içi şiddet değil bu bildiğin canı sıkılınca kadına işkence etmiş

selaminko

hayvan herif.

Görüş Bildir