Sezen Aksu Oylamaya İtiraz Etti, Sanatçılar Ağız Dalaşına Girdi: MSG Seçimleri Kavganın Gölgesinde Kaldı

 > -

Candan Erçetin'in başkan seçildiği Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği'nin 10. Genel Kurulu'nda sanatçılar birbirine girdi. Seçime Sezen Aksu'nun itirazları damga vurdu. Seçim yöntemine bağırarak itiraz eden Sezen Aksu, "Köy kahvesindeki gibi bir oylamayı kabul edemem" dedi. Hakan Peker ve Ferhat Göçer arasında ise sözlü atışma yaşandı.

Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği'nin (MSG) 10. Genel Kurulu yüzlerce üyenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kanal D'nin haberine göre, sık sık tansiyonun yükseldiği genel kurulda sanatçılar adeta birbirine girdi. Hakan Peker'den Ferhat Göçer'e, Candan Erçetin'den Garo Mafyan'a kadar herkesin sesi yükseldi.

Seçim için kurulan divan başkanlığına Hakan Peker, Aykut Güler ve Yaşar seçildi.

Divan seçimlerinde ilk olarak Hakan Peker ve Ferhat Göçer arasında sözlü bir tartışma yaşandı. Ferhat Göçer, Hakan Peker'e "Kardeşçe yönetelim, birimiz 330 diyor, diğeri 320" diyerek tepki gösterdi. Ferhat Göçer'in ''Yalan söylüyor'' çıkışına ise Hakan Peker ''Ayıp ediyorsun Ferhat'' diyerek ortamı yumuşatmaya çalıştı. 

Bu sözlü tartışmada araya başkan adayı Candan Erçetin girmek zorunda kaldı.

'Konuştuğunuz her şey hamasi'

Candan Erçetin'i destekleyen Sezen Aksu da, seçim sırasında bağırarak itiraz etti. Sezen Aksu "Bu seçim çağın çok gerisinde ve şaibeli. Elle sayım ne demek? Yahu bu seçim şaibeli şu anda. Bu kadar basit, Ay ömrümde ilk defa bağırıyorum" diyerek seçimlere tepki gösterdi. Oturduğu yerden bağırarak eski başkan Garo Mafyan'a seslenen Aksu, ''konuştuğunuz her şey hamasi'' dedi. Mafyan ise Aksu'nun bu sözüne ''hamasiyi çok iyi biliyorsunuz'' şeklinde cevap verdi.

'Şu anda muz cumhuriyeti durumundayız'

Kürsüye çıkarak söz alan Sezen Aksu, muz cumhuriyeti benzetmesi yaparak, seçimi kabul etmesinin mümkün olmadığını söyledi ve şöyle devam etti: 

''Şunu söylemek istiyorum. Ben MSG düzeyinde, biraz önce sevgili Garo'muzun anlattığı gibi, çağdaş düzeyde hareket edebilen bir sistemde köy kahvesindeki gibi bir oylamayı kabul edebilmem mümkün değil. Şahsi fikrimdir bu. Bunun baştan mekanik butonlarla yapılması için verdiğimiz öneri 5000 lira verilmediğinden dolayı kabul edilmedi. Bu hakikaten şu anda muz cumhuriyeti durumundayız. Ben bunu ciddiye almamız gerektiğini düşünüyorum.''

Oylama sonucunda MSG'nin yeni başkanı Candan Erçetin oldu.

Oylamada çıkan sonuçlara göre; sanatçı Candan Erçetin, MSG'nin 13 yıllık başkanı olan Garo Mafyan'a karşı seçimi kazandı. Candan Erçetin 429 oy, Garo Mafyan ise 331 oy aldı.

MSG seçimlerinde yaşananlar sosyal medyanın gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Hakan PekerKanal DSezen Aksu
Görüş Bildir