Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sevmeyeni Çok Olsa da Şehir Merkezlerinde Yaşamanın 13 Avantajı

-

Nerede yaşarsanız yaşayın, herkesin aklında bu soru mutlaka var: Şehir merkezinde her şeyle iç içe ama biraz daha yorucu bir hayat mı yoksa şehir dışında, sakin ama her şeyden biraz daha kopuk bir hayat mı?

Her ikisinin da avantajları ve dezavantajları var. 

Ama her yıl insanların akın akın şehir merkezine gelmesi, yaşamın burada daha cazip gözüktüğünün bir kanıtı.

İşte o cazip yönlerinden sadece 13 tanesi...

1. Kültürel aktiviteler şehir merkezinde daha çok gerçekleşir. Tiyatrolar, sinemalar, konserler genelde şehir merkezindeki mekanlarda seyirciyle buluşur.

2. Bu etkinlikler şehir merkezinde yoğunlaştığı için sizin de seçme lüksünüz olacak. Belirli yerlerle sınırlı kalmayacaksınız. Etrafınızdaki mekanlar değil de gideceğiniz aktiviteye siz karar verebilirsiniz.

3. Belediyeler, her zaman şehir merkezlerine daha çok önem verirler. Böylece alt yapı durumları, şehir merkezlerinin her zaman daha iyi durumdadır.

4. Şehir merkezinde hayat çok daha pahalı olsa da, yaşam standartları çok daha yüksektir.

5. Eğitim için olanaklar da çok daha fazla. Hem çeşitli olması hem de çok olması aralarında tercih yapmak için size bir fırsat sağlıyor.

Her yıl insanlar, sadece eğitim için yaşadıkları şehri ya da semti değiştiriyor.

6. İş yerlerinin daha yoğun bir şekilde bulunmasıyla, şehir merkezinde de iş bulmak daha kolaydır. Aynı eğitim göçü gibi işçi göçü de var.

İnsanlar sadece iş bulmak için hayatlarını değiştirebiliyorlar.

7. Alt yapı hizmetleri gibi sağlık hizmetleri de şehir merkezinde fazla yatırım yapılan konulardan. Çok fazla hastane ve sağlık kuruluşunun bulunması insanlar için çok büyük bir avantaj.

8. Hayatın daha hızlı yaşandığı şehir merkezlerinde gününüzü kolaylaştırmak için karşınıza çıkacak bir sürü kolaylık olacak. Şehir adeta sizin hayatınızı kolaylaştırmak için size yardım edecek.

9. Eğlence fırsatları da diğer olanaklar gibi daha fazla burada. Keyfiniz, zevkiniz ne istiyorsa onu burada bulabilirsiniz.

10. Yeni şeyler ilk merkezde sunulur. Böylelikle yeniliklerle tanışma fırsatını daha önce yakalayabilmek için şehir merkezinde yaşamak size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

11. Her şeyin birden fazla alternatifi olması şehir merkezinde yaşamak için en önemli nedenlerin başında. Seçme özgürlüğüne sahip olmak gibisi yok!

12. Ulaşım imkanları çok daha fazla çeşitlidir. Hem toplu taşım olsun hem özel ulaşım aracı olsun şehir merkezinde ulaşım yöntemleri çok fazla ve kullanışlı.

13. Sana verdiği bütün bu fırsatlarla, hayat tüm enerjisini şehir merkezinde harcıyor. Toparlamak gerekirse hayat, şehir merkezinde yaşanıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ismail-sari6

fotolar güzeldi beğendim hem alay hem gerçekci güldüm.

biryerdebiri

Çok daha güzel anlatılabilirdi bayağı tekrarlamışsın kendini ve yetersiz olmuş.

so-far-so-good

hepsini geçtim sağlık konusunda olanaklar bile şehirde yaşamak için yeterli.

theravenwoman

doğduğumdan beri büyük şehirde yaşıyorum ve çoğu zaman oradan buradan şikayet etsem de alıştım alışıyor insan,küçük şehirde yaşama fikri pek cazip gelmiyor

malik-can

Tam tersi de geçerli. Tüketici kültürününün yaygınlaşmasından sonra insanlar şehirlere hücum etti. Talep arttı. Talep artınca da o şehirdeki olanaklar da karşılığında artıyor. Yani, insanalr şehirlere hücum edip, şehir hayatı çok klas bir şeymiş gibi davranmasalar, o imkanlar da o şekilde olamayacak. İki taraflı bir konu.

Görüş Bildir