Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sevgiliyle İzlemelik Filmler Seç, İlişkindeki Problemi Söyleyelim!

-
Abone ol

Başla bakalım :)

1. Romantik bir filmle başlayalım.

Titanik
Sil Baştan (Eternal Sunshine of The Spotless Mind)
Not Defteri (Notebook)
Aşkın 500 Günü (500 Days of Summer)
Uzaktaki Anılar (A Walk to Remember)
Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi (10 Things I Hate About You)

2. Romantik komedi kategorisinden seç bakalım şimdi de.

Ah Nerede Vah Nerede
Özel Kadın (Pretty Woman)
Bridget Jones'un Günlüğü (Bridget Jones's Diary)
50 İlk Öpücük (50 First Date)
Kadın Aklı Erkek Aklı (The Ugly Truth)
Erkekler Ne Söyler, Kadınlar Ne Anlar? (He's Just Not That Into You)

3. Bir aksiyon filmi seç bakalım.

Bay ve Bayan Smith (Mr. and Mrs. Smith)
Kill Bill
Taşıyıcı (Transporter)
Matrix
Charlie'nin Melekleri (Charlie's Angels)
Hızlı ve Öfkeli (Fast and Furious)

4. Sürpriz sonlu filmlerden birini seç şimdi de.

Zindan Adası (Shutter Island)
Esarerin Bedeli (The Shawshank Redemption)
Akıl Defteri (Memento)
Prestij (The Prestige)
Kelebek Etkisi (The Butterfly Effect)
Altıncı His (The Sixth Sense)

5. Bir komedi filmi seç.

Evde Tek Başına (Home Alone)
Çılgın Aptal Aşk (Crazy, Stupid, Love)
Salak ile Avanak (Dumb & Dumber)
Amerikan Pastası (American Pie)
Arog
Korkunç Bir Film (Scary Movie)

6. Bilim kurgu filmi seç bakalım.

Başlangıç (Inception)
Yıldız Savaşları (Star Wars)
Yıldızlararası (Interstellar)
Geleceğe Dönüş (Back to the Future)
Açlık Oyunları (The Hunger Games)
Avatar

7. Fantastik filmlerden tercihin ne olurdu?

Yüzüklerin Efendisi (Lord of the Rings)
Harry Potter
Makas Eller (Edward Scissorhands)
Karayip Korsanları (Pirates of Caribbean)
Black Panther
Suicide Squad

8. Tekrar bir fantastik film seçmeni istiyoruz.

Kara Şövalye (The Dark Knight)
Yenilmezler (The Avengers)
Demir Adam (Iron Man)
Adalet Birliği (Justice League)
X - Men
Örümcek Adam (Spider-Man)

9. Bir korku filmi seç.

Son Durak (The Final Destination)
O (It)
Elm Sokağı Kabusu (A Nightmare on Elm Street)
Arınma Gecesi (The Purge)
Kapan (Get Out)
Sapık (Psycho)

10. Suç temalı bu filmlerden birini seç son olarak.

Baba (The Godfather)
Ucuz Roman (Pulp Fiction)
Leon (Sevginin Gücü)
RocknRolla
Ocean's 12
Yaralı Yüz (Scarface)

Saygısızlık!

Bir ilişkinin en en önemli noktalarından biri saygıdır. Görüşler, hobiler, fikirler farklı olabilir. Bu gayet normaldir de ama aradaki ince çizgiyi kaçırmamak lazım. Yani elbette farklı fikirleriniz üzerine tartışacaksınız fakat sizdeki sıkıntı saygı aşamasında. Birbirinizle tartışırken ipin ucunu epey kaçırıyorsunuz. Sen genelde alttan almaya çalışan taraf oluyorsun aslında hakkını yemeyelim. Ya da saygı problemi senin açından çok da yok. Fakat partnerinin bu konuda epey sıkıntısı var. Senin yaptığın şeyleri önemsememesi sanki senin fikrinin hep yanlış olduğunu sana hissettirmesi çok yanlış bir durum. Elbette o da seni çok seviyor. Fakat fikirlerine saygı duymak konusunda çok zorlanıyor. Çünkü kendisinin hep en iyiyi en doğruyu bildiğini düşünüyor. Bu durumda da senin söylediğin her şey ona yanlış geliyor. Bu aşılamayacak bir problem değil. Yalnızca bunu onunla oturup konuşmalısın. Tabii bu konuşmanın sakin geçmesi için elinden geleni de yapmalısın.

Ego savaşları!

Sizin ilişkinizdeki temel problem bir türlü yenemediğiniz egolarınız. İkiniz de alttan almayı, birbirinizin düşüncelerini haklı bulmayı sanki sonucunda çok onur kırıcı bir şey olacak gibi algılıyorsunuz. Bu da birbirinizi epey yıpratmanıza sebep oluyor. Aşkın olduğu yerde egonun varlığının söz konusu bile olmaması gerekir. Egoyla beraber gereksiz ve fazla bir gurur meselesi de sizin peşinizi bırakmıyor. Ne kadar çok sevseniz de birbirinizi, bu ufak hatalar sizi üzüyor. Aranızda aslında çok büyük bir aşk var fakat şu ego mevzusunun içinden bir türlü çıkamıyorsunuz. Bu yüzden sürekli bir tartışma halindesiniz. Hadi onu geçelim, gururunuz ne olacak böyle? Bunun size hiçbir faydası yok, gururunuz uğruna yaptığını şeyler sizi üzmekten başka ne yaptı? Birbirinizi kırdığınızda ilk önce aşkınızı göz önünde bulundurun. Kalbinizi dinleyin egonuzu değil...

Kıskançlık!

Bu ilk başlarda bir çok kişiye çok güzel gelebilir. Tatlı kıskançlıklar, beni benden çok düşünüyorlar... Ama öyle bir an var ki, işte o sınırın geçildiği an. Artık özgürlüğünü yitirmiş hissediyorsun. O ne derse onu yapmak zorunda olduğunu hissediyorsun. Bu çok yanlış, sen de çok iyi biliyorsun. İlişki de sadakat kişiye bağımlılık değildir ama karşındaki kişi resmen senin ona bağımlı olmanı istiyor. Bir zaman sonra bu hayatı kendin için değil onun isteklerini yerine getirmek için yaşadığını fark ettin değil mi? Bu yalnızca partnerinin yaptığı bir şey değil tabii. Sen de kıskançlık konusunda sınırları epey aşmış gibisin. Tamam belki partnerin kadar değil ama yine de ona karşı kısıtlamalar koyman hoş değil. Kıskançlığın temelinde güvensizlik vardır. Aşkın olduğu yerde güven probleminin olması pek olası bir şey değil. E belli ki siz zaten birbirinize deli gibi aşıksınız. Neden bu güvensizlik ve kısıtlama ihtiyacı? Aşkınızı daha fazla yıpratmayın. Birbirinizin kıymetini bilin, çünkü siz mutluluğu sonuna kadar hak eden bir çiftsiniz :)

Güvensizlik!

Verdiğin cevaplara göre sizin probleminiz güvensizlik. Buram buram aşk kokan bu ilişkide nasıl olur da bu güvensizlik varlık gösterebilir anlayamıyoruz doğrusu. Belli ki öncesinde bir şeyler yaşanmış. Bize sorarsan bu güvensizliği en derinden hisseden sensin. Yani partnerinin zamanında yaptığı hatalar ilişkinize bu şekilde yansımış. O da sen de hala çok seviyorsunuz birbirinizi. Yaşanan şeyler aşkınızı ufacık bile etkilememiş. Fakat pürüzler çıkmasını da engelleyememişsiniz. Bu problem sebebiyle sen onu kısıtlamaya başlamışsın. O da hatalarını bildiği için bunu çok kafasına takmıyor aslında. Tabii bazen bunalmıyor değil. Hal böyle olunca tartışmalar kaçınılmaz son olmuş. En sıkıntılı kısmı da haklı ya da haksız bir taraf yok. Yaşanan şeyler var ve karşılıklı alttan alınması gereken durumlar oluyor. Bu aşka ne olursa olsun zarar vermemeniz lazım. Siz gerçekten mutlu olmayı çok hak ediyorsunuz. Yazık etmeyin birbirinize...

Dengesizlik!

Cevaplarından anladığımız kadarıyla bu ilişkide temel problem dengesizlik. İkiniz de ne istediğinizi çoğu zaman bilmiyorsunuz. Bu yüzden de birbirinizi çok üzüyorsunuz. Tartışma esnasında bile bir an durup "ya biz bunu neden tartıştık şimdi" düşüncesine kapılıyorsunuz. Çünkü ikinizde ortada aslında bir sorun yokken sorun yaratıyorsunuz. Bu konuda ikinize de çok büyük sorumluluk düşüyor. Birinizin diğerinden pek farkı yok çünkü dengesizlik konusunda. Tamam kabul ediyoruz aşk zaten dengeleri alt üst eden bir şey. Fakat o tatlı dengesizlikler ilişkide artık çok ciddi boyutlara ulaşmış. Tatlı olmaktan da epey uzaklar... Böyle birbirinizi yıpratmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz. Aşkınıza yazık ediyorsunuz. Bir süre sonra fazla yorulmaya başlayacaksınız bu dengesizliklerden. Hatta aşkınızı bile sorgulayacaksınız. Yanlış kararlar vermenize sebep olabilir bu durum. O yüzden aslında önce kendinizi düzeltmelisiniz. Yani partnerinin bunu düzeltmesini beklemek yerine işe önce kendinle başla. Hadi bakalım, bu basit problemi çözebilirsiniz. :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

güvensizlikmiş..sevgilim yok ama genede çözdüm..ayrıca evde tek başına komedi filmi değildir,eğlenceli bi aile ve çocuk filmidir.korkunç bir filmi seçecektim ama en sevdiğim oydu oyüzden onu seçtim ama kategorisi yanlış.buarada korku filmi sevmeyen veya bazı türleri veya filmleri sevmeyenler için hiçbiri şıkkı da olmalıydı.

sunflower

kıskançlık...

deniz-azdemir

Saygısızlık... üzdü

monthrose-abdullova

tam dogru dedi yaaa ben sokkk

Gizli Kullanıcı

Eşimle hiç romantik film izlemedik. Geri kalan soruları cevaplamadım. Bu nedenle aramızda sorun da yoktur.

Görüş Bildir