Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sevgilisini Bilgisayar Oyunu Batağına Kaptırmış Kızların 13 Dramı

 > 
11bPAYLAŞIM

Bilgisayar oyunu bağımlılığı artık günümüzün en büyük problemlerinden biri haline geldi. Kadınlar da sık sık bilgisayar oyunu oynasa da asıl kitle erkekler. Ve kendilerinden tamamen bir "nerd"e çevirmekten de hiç rahatsız değiller. Durum böyle olunca "yanlışlıkla" sevgili yapmış bir erkeğin kız arkadaşının yaşadığı dram da kaçınılmaz oluyor.

1. Sevgilinin erkek arkadaşlarıyla girilen ortamda sürekli "nasıl yendim seni ama" tarzı muhabbetler döner.

Olay o kadar çığrından çıkar ki bir süre sonra başka hiçbir şey konuşulmaz hale gelir. Tabii size kalan da sıkıntıdan kurdeşen döktüren dakikalar.

2. Başbaşa kalınıp romantizm beklediğiniz anlarda konu mutlaka oyuna gelir.

Çünkü aklın bir kenarında hep oyun vardır. O sırada taktikler düşünülür planlar yapılır. Dolayısıyla da sinirden ağlayacak kıvama gelirsiniz.

3. Özel günler unutulur.

Dedik ya kafa oyunda diye. Doğum günü vs. gibi özel günlerin unutulması muhtemeldir.

4. Sürekli hizmet etmek zorundasınızdır.

Çünkü o oyuna 5 dakika ara verilip ihtiyaçlar karşılanmaz. Kolasından cipsine, çerezinden yemeğine her şeyi sizden beklerler.

5. Sabahlama seansları.

Üstelik sadece evde de değil. Evde olsa bir nebze kabullenilebilir ancak dışarıda internet cafelerde sabahlanması cidden sinir bozucu.

6. Büyük hayal kırıklıkları.

Oyun batağına kapılmış erkekler sadece kazanmaya odaklı oldukları için en ufak bir olumsuzluk durumunda hayal kırıklıkları da büyük oluyor. Teselli etmek ise tabii ki sevgililerin görevi.

7. İleri derecede asosyallik.

Kalk sinemaya, tiyatroya gidelim dersin yok. Dışarıda bir şeyler içelim dersin yok. E bari biraz tur atalım hava da güzel yürüyelim dersin yok. Çünkü onlar için dünyanın merkezinde tek bir şey var. Oyun oynamak.

8. Para yok deyip yeni oyun almak.

Sürekli param yok bahanesiyle yapılacak organizasyonlar ertelenir. Ama piyasaya yeni oyun sürüldüğünde onlarca lira verip o oyunu almaktan asla çekinilmez.

9. Cinsellik neredeyse sıfır.

Çünkü oyun her şeyden önemli. Çünkü hiçbir şey bağımlı erkek arkadaşı tahrik etmeye yetmiyor.

10. Gece hayatım mı olsaydı çapkınlık mı yapsaydım?

Oyun bağımlısı olan sevgilinin olayı normalleştirmek için en sık kullandığı bahane de bu. Bir yerden sonra sürekli aynı teraneyi dinlemekten gına geliyor. Yok bir de çapkınlık yapsaydın!

11. Bütün temizlik sizin başınıza kalır.

Hele ki aynı evde yaşıyorsanız sadece erkek arkadaşınızın değil evde oyun seansları düzenlediği arkadaşlarının da tüm pisliğini temizlemek sizin göreviniz. Çok dağıtırlar çok dökerler. Siz de içiniz rahat etmediği için mecbur kalkıp temizlersiniz.

12. Azar işitmek.

Baktınız olacak gibi değil empati yaparsınız. Madem oyun oynamaktan başka bir şey yapmıyor beraber oynayalım dersiniz. Ama oyunda ilk yanlış yaptığınız an azarı yersiniz.

13. Çok bilmişlik başlı başına büyük bir problem.

Bütün gün kafalarını oyundan kaldırmamış olsalar bile nasıl olduğu anlaşılamaz şekilde her şeyden haberdar olan oyun bağımlısı erkekler, çok bilmiş tavırlarını her dakika sergilemekten de vazgeçmezler. Oturduğu yerden hiçbir şey yapmadan sizi eleştirmesi katlanılamaz bir durum.

Bonus: Ve kaçınılmaz son: Ayrılık

Oysa ki en başında öyle miydi? Nasıl da farklı tanıtmıştı kendini? Ama gerçek yüzünü gördükten sonra çekilecek çile olmadığı anlaşılıyor. Yapacak bir şey yok.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dolar-bey-hazretleri

sevgilim oyunda yenilince (özellikle de bana yenilince) acımam. Ergence olsa bile "ağla" der geçerim asdfghjk

dogukan-polat4

11 de ki yavşak ramsey nonoşu değil mi lan

alpcan

Normal hatunu buldukda bide gamerini bulucazz ^_^

onur-caglayan

gamer adama gamer hatun şart !! diğer türlü bik bik editör gibi ötenler olur tepenizde

arif-dogan

Tamamen oyunları kötüleyen saçma bir içerik olmuş, yakışmıyor onedio. Siz Türkiye medyası mısınız da onlar gibi oyunları bilmeden suç atıyosunuz? Şu oyun oynayanlar asosyaldir kafasından da çıkın bu ne dar görüşlülük arkadaş!

heskey

aynen ya ayıp denen bişe var dur bi pes atayım

Görüş Bildir