Senin Çocuğun Nasıl Bir Karaktere Sahip Olacak?

 > -

Çocuk sahibi olmayı hiç düşündünüz mü? Peki nasıl biri olurdu senin çocuğun? Bir prenses mi cimcime mi ele avuca sığmayan bir yumurcak mı? Hadi bakalım.

1. Öncelikle senden ne olur?

Anne
Baba

2. Bir kızın mı olsun isterdin oğlun mu?

Erkek çocuğu
Kız çocuğu

3. Ulaşım araçlarında nasıl birisin?

Kimseye zararı olmayan
Bir şeyler okuyan
Müzik dinleyen
Uyuyan
Başkalarının telefonunu dikizleyen
Ayakta uyuyan

4. Gelmiş geçmiş en iyi Türk filmini seçen jüridesin.

Hababam Sınıfı
Muhsin Bey
Selvi Boylum Al Yazmalım
Yol
Duvar
Masumiyet
Uçurtmayı Vurmasınlar
Gülen Gözler
Eşkıya
Kosmos
Babam ve Oğlum

5. Aşık olduğun kişi, seni maskeli baloya davet etti. Sana bir maske lazım.

6. Bir kızın oldu. 18 yaşında ve dünyalar güzeli. Sürpriz: Sevgilisi olduğunu öğrendin

7. Ve bingo! Sürpriz bir şekilde 1 maaş prim aldın. Ne yaparsın?

Alışveriş yaparım
Biriktiririm.
Arkadaşlarla kutlarım
En yakın arkadaşıma hediye alırım.
Borçlarımı öderim. :(
Mini tatil yaparım.

8. İlk aşkını arada sırada hatırladığın oluyor mu?

9. Kitap yazsan ne hakkında olurdu?

10. En çok kullandığın sosyal medya platformu

Facebook
Twitter
Instagram
Vine
Tumblr
Diğer

Ele avuca sığmaz!

Senin gibi yerinde duramayan enerjik birinin de böyle ele avuca sığmayan bir çocuğu olurdu. Senin çocuğun yerinde duramayan biri olacak. Oturduğunuz yerde sık sık şikayete gelebilirler şimdiden hazır olun. Enerjisini hobilere yönlendirmende fayda var yoksa yoksa tatil günleri senin için bir karabasana dönüşebilir. İpun ucunu kaçırırsan da aman aman aman. Dillendirmiyorum bile :)

Çalışkan!

Senin gibi disiplinli çalışkan birinin de çocuğu da çalışkan olur elbet.  Okula düzenli giden, kesinlikle asmayan,  derslerinde başarılı, öğretmenlerinin her zaman övgüyle bahsettiği bir çocuğun olacak. Senden izin almadan adım atmayacak, büyüklerine saygılı küçüklerine karşı hoşgörülü bir çocuk. Ne mutlu sana!  Çocuğu biraz serbest bırak ama sen yine de. N'olur n'olmaz. Bir gün karşına dikilip '' Ah ulan çocukluğumda neler yapmak istemiştim de'' vs vs demesin :)

Prenses!

Oohohohoh bir prensesler prensesi geliyor. Tabii ki babasının prensesi bu! El bebek gül bebek büyüyecek pamuklara sarmalanacak, etrafa bir ilkbahar sabahının coşkusu yayacak bir prenses olacak kızın babası :) Senin gibi  yakınlarına çok değer veren anlayışlı ve ışık saçan birinin de ancak prensesler gibi bir kızı olurdu. Sen yakınlarına çok değer veren anlayışlı ve ışık saçan birisin. Hangi kız çocuğu senin gibi bir babaya sahip olmak istemez ki :)

Prenses!

Oohohohoh bir prensesler prensesi geliyor. Tabii ki annesinin prensesi bu! Kraliçe gibi bir annenin de prensesler gibi zarif bir çocuğu olurdu :) El bebek gül bebek büyüyecek pamuklara sarmalanacak, etrafa bir ilkbahar sabahının coşkusu yayacak bir prenses olacak kızın annesi :) Senin karakterinde birinin de ancak prensesler gibi bir kızı olurdu. Sen yakınlarına çok değer veren anlayışlı ve ışık saçan birisin. Hangi kız çocuğu senin gibi bir anneye sahip olmak istemez ki :)

Cimcime!

Ohohoh pıtı pıtı elleri şirin mi şirin gözleri tatlı mı tatlı diliyle bir cimcime ile karşı karşıyayız. Neden mi çünkü sen sevgi dolu bir insansın. Pamuk gibi kalbin tüm insanlığı ısıtmaya yeterli. Hayatın pınarı sende. Sevgi ile her şeyin halledilebileceğine inanıyorsun. Böyle bir sevgiyle büyümüş bir çocuk da elbette dünyalar tatlısı olurdu :)

Yumurcak!

Ohohoh pıtı pıtı elleri şirin mi şirin gözleri tatlı mı tatlı diliyle bir yumurcak  ile karşı karşıyayız. Neden mi çünkü sen sevgi dolu bir insansın. Pamuk gibi kalbin tüm insanlığı ısıtmaya yeterli. Hayatın pınarı sende. Sevgi ile her şeyin halledilebileceğine inanıyorsun. Böyle bir sevgiyle büyümüş bir çocuk da elbette dünyalar tatlısı olurdu :)

Büyümüş de küçülmüş!

Evet evet. Senin çocuğun tam olarak bu olurdu! ''Aman da aman ne çok bilirmiş' annesi/babası buna dil mi yedirdiniz?  tepkilerine şimdiden hazır olmalısın. Senin gibi birikimli birinin çocuğu için çok bilmiş olmak beklenmedik bir durum değil. DNAlarınıza kodlanmış artık.  Bir de böyle o ufacık boyuna minnacık bedenine yetişkin elbiseleri de giydirirsen tam anlamıyla bir ''büyümüş de küçülmüş'' bebeği olur. :)

Sessiz sakin!

Evet sessiz sakin kimseye zararı olmayan uslu mu uslu bir çocuğun olurdu. Ne olacaktı ki? Senin gibi sessiz  yumuşak ve tatlı birinin yerinden durmayan bir çocuğumu olacaktı :) Genetik kodlarına işlemiş sakinlik.  Ne kadarını kullanıyorsun bilemem ama her türlü sorunu soğukkanlılıkla çözecek kapasiten mevcut.  Çocuğun da maşallah tü tü tü senin gibi olacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sehernaz-guvendi

Çalışkan Senin gibi disiplinli çalışkan birinin de çocuğu da çalışkan olur elbet. Okula düzenli giden, kesinlikle asmayan, derslerinde başarılı, öğretmenlerinin her zaman övgüyle bahsettiği bir çocuğun olacak. Senden izin almadan adım atmayacak, büyüklerine saygılı küçüklerine karşı hoşgörülü bir çocuk. Ne mutlu sana! Çocuğu biraz serbest bırak ama sen yine de. N'olur n'olmaz. Bir gün karşına dikilip '' Ah ulan çocukluğumda neler yapmak istemiştim de'' vs vs demesin :)

eylul-ayse-daskin

Cimcime! Cimcime! Ohohoh pıtı pıtı elleri şirin mi şirin gözleri tatlı mı tatlı diliyle bir cimcime ile karşı karşıyayız. Neden mi çünkü sen sevgi dolu bir insansın. Pamuk gibi kalbin tüm insanlığı ısıtmaya yeterli. Hayatın pınarı sende. Sevgi ile her şeyin halledilebileceğine inanıyorsun. Böyle bir sevgiyle büyümüş bir çocuk da elbette dünyalar tatlısı olurdu :)

batuhan-kalmaoglu

çalışkan çıktı

hasan-yilmaz27

Sessiz sakin! Evet sessiz sakin kimseye zararı olmayan uslu mu uslu bir çocuğun olurdu. Ne olacaktı ki? Senin gibi sessiz yumuşak ve tatlı birinin yerinden durmayan bir çocuğumu olacaktı :) Genetik kodlarına işlemiş sakinlik. Ne kadarını kullanıyorsun bilemem ama her türlü sorunu soğukkanlılıkla çözecek kapasiten mevcut. Çocuğun da maşallah tü tü tü senin gibi olacak.

buket-incir

Senin gibi disiplinli çalışkan birinin de çocuğu da çalışkan olur elbet. Okula düzenli giden, kesinlikle asmayan, derslerinde başarılı, öğretmenlerinin her zaman övgüyle bahsettiği bir çocuğun olacak. Senden izin almadan adım atmayacak, büyüklerine saygılı küçüklerine karşı hoşgörülü bir çocuk. Ne mutlu sana! Çocuğu biraz serbest bırak ama sen yine de. N'olur n'olmaz. Bir gün karşına dikilip '' Ah ulan çocukluğumda neler yapmak istemiştim de'' vs vs demesin :)

Görüş Bildir